Menų spaustuvėje nauja užsienio rezidencija iš Katalonijos!

Menų spaustuvė antrus metus tęsia bendradarbiavimą su cirko centru Barselonoje - „La Central del Circ“, kurio pasekoje jau antri metai vyksta rezidencijų mainai. Spalio mėnesį į šį cirko centrą reziduoti vyks Konstantin Kosovec, Elenos Kosovec ir Izabelės Kuzytės komanda, kurie rezidencijos metu, Barselonoje vystys bendrą darbą – „No Strings Attached“, o šiuo metu Menų spaustuvėje reziduoja menininkai iš Katalonijos - Andrea Rodríguez de Liébana ir Sergio González, kurie Vilniuje vysto savo darbą - „Masha". Rezidencijos rezultatų pristatymas vyks rugpjūčio 30 d. 17 val., Menų spaustuvės Juodojoje salėje, o prieš jį kalbamės su Menų spaustuvės programos „Footprints in Motion" rezidentais iš Katalonijos. 

Ko tikitės iš šios rezidencijos Menų spaustuvėje?

Tikimės, kad šioje rezidencijoje galėsime ištirti netolygumų procentus, pradedant nuo 0% iki 10%. Žinoma, mes pristatysime savo dabartinę darbo medžiagą ir tai bus dar viena galimybė surinkti daugiau informacijos kaip jį suvokia žmonės. 

Papasakokite plačiau apie darbą, prie kurio dabar dirbate. 

Darbo pavadinimas - „Masha". Masha yra kastruota katė, ji gyvena 80 m2 bute Barselonoje. Jos kasdienė veikla susideda iš miegojimo, valgymo ir „oro gadinimo". Nepaisant jos izoliavimo, ji yra privilegijuota, europietiška ir gali eiti net pas veterinarą. Naujose erdvėse ji sunkiai pripranta, tarsi veiktų jo gyvuliškas instinktas, kuris laikytų ją budrią ir beveik paranojišką. Masha mus įkvepia, o jos būklė kalba apie mūsų pačių būkles.

Taigi šiam darbui, mes sukūrėme du avatarus, nusprendėme, kad jie neturi emocijų, uždėjome juos ant lygaus, blizgaus, slidaus paviršiaus ir apribojome juos erdvėje: iki 8 metrų ilgio ir 1 metro pločio. Mes verčiame šiuos personažus evoliucionuoti kelionėje iš „sintetinės" į empatišką ir rūpestingą žmoniją. Šioje 8x1 metro erdvėje mes tepame kūno aliejų ant viso linoleumo grindų paviršiaus, veikiame kažką tokio paprasto, nuobodaus, bet kartu ir malonaus. Pasirodyme judesiai paprasti ir funkcionalūs, o scenoje - mes esame moteris ir vyras, naudojame rankų discipliną cirke, tačiau naudodami ją siekiame nesukurti galios pozicijų tarp kūnų, o visi atliekami veiksmai suvokiami per bendradarbiavimą, juose nėra vienos dominuojančios figūros. Mes suprojektavome tokią unikąlią struktūrą, kad kūno aliejus būtų vežamas per linoleumą su lašeline sistema, lašai keliauja palei pintą meškerę, kol jie patenka ant linoleumo. Tokiu būdu sukūrėme įtraukiančią vizualinę-garsą-aromatinę instaliaciją.

Pasirodymo raktiniai žodžiai: nestabilumas, piktnaudžiavimas vyriškumu, moters vaidmuo, pagalbinis seksualumas, sadizmas, tradicinė medicina, emociniai gydymai, malonumas. 

Iš anksto apgalvotų strategijų dėka šie kūnai modifikuoja savo morfologiją kartodami paprastus veiksmus (sukurdami veiksmų katalogą), kartojimas provokuoja fizinį darbą iš izometrinių, aerobinių ir proprioceptinių aspektų. Šiuo šiuolaikiniu cirko-veiksmo-meno kūriniu mes tarsi sukeliame situacijas, kurios verčia mus apmąstyti evoliucinę mūsų rūšies prigimtį, denatūralizaciją ir dehumanizaciją, kurią patiriame.

Kokie Jūsų ateities planai? 

Šį kūrinį darome tam, kad sukurtume kūrybiškesnius įrankius, kuriuos laikome labai svarbiais socialiniams pokyčiams. Norime įtraukti žiūrovus į tokius kontekstus, kur jie gali žiūrėti spektaklį ir kurti tuo pačiu metu. Mes abu dirbame su paaugliais naudodami kūrybines priemones, tikimės, kad atnešime jiems šį kūrinį ir įtrauksime juos į šio kūrinio analizavimo sesijas, kaip idėja tampa kritine menine raiška.

Ką esate girdėję apie Vilnių? 

Mes žinome, kad ir kiti menininkai iš Katalonijos vyko į Menų spaustuvę dirbti su savo kūriniais. Apie Vilnių žinome nedaug ir tikimės daugiau sužinoti apie miestą, o ypač apie jo kultūrinį lauką!


Kviečiame į Andrea Rodríguez de Liébana ir Sergio González, darbo - „Masha" rezidencijos rezultatų pristatymą, kuris vyks rugpjūčio 30 d. 17 val., Menų spaustuvės Juodojoje salėje!