Festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“ tampa HELIUM: keičiasi pavadinimas, bet ne kryptis

Menų spaustuvė 15 metų organizavo festivalį – „Naujojo cirko savaitgalis“. Per tiek metų festivalis spėjo „išaugti“ savo pavadinimą, kasmet plėtėsi ne tik festivalio programa, bet ir augo dėmesys Lietuvos šiuolaikinio cirko vystymuisi. Šiais metais festivalis keičia savo pavadinimą ir nuo šiol bus sutinkamas – tarptautinio šiuolaikinio cirko - HELIUM vardu!

„Po pirmojo sostinėje surengto tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio praėjus daugiau nei dešimtmečiui šiuolaikinis cirkas jau tampa neatskiriama šalies kultūrinio gyvenimo dalimi, meno sritimi, kuri ne tik turi ištikimų gerbėjų ratą, bet ir stiprėjančią bei augančią profesinę bendruomenę. Galime tik pasidžiaugti, kad laikas, kai visiems ir tuo pačiu kiekvienam reikėjo nuolat pasakoti kas yra šiuolaikinis cirkas, jau praeityje. Šiuolaikinio cirko raida Lietuvoje ir visi su tuo siejami teigiami procesai verčia keistis bei kiek kitaip dėlioti prioritetus ir mus, festivalio rengėjus. Organizacijos dėmesys šios srities profesinei bendruomenei, parama kuriant naujus šiuolaikinio cirko darbus, prisidėjimas prie žinomumo didinimo, įpareigoja mus kaip rengėjus vis didesnį dėmesį skirti Baltijos šalių cirko darbų pristatymui festivalio metu. O ir pats festivalio pavadinimo keitimas tapo natūralaus proceso pasekme, prie kurios prisidėjo tiek augantis šiuolaikinio cirko žinomumas, tiek ir iš „savaitgalio drabužių“ senokai išaugęs festivalis.“,- pasakoja Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Festivalis HELIUM bus sutinkamas ne tik nauju vardu, tačiau ir atsinaujinusiu, šiuolaikiniu vizualiniu identitetu. „Džiaugiamės turėdami galimybę prisijungti prie svarbaus festivalio raidos etapo. Viena iš šio unikalaus festivalio išraiškų - tai pasirodymų fizika, neigianti gravitaciją, kuri ir įkvėpė naujam pavadinimui bei vizualiniam identitetui. Naujasis festivalio HELIUM identitetas sukuria dinamišką jausmą net ir statiškuose vaizduose, grafika lengvai adaptuojama ir prisitaikanti, taip kad liktų ekspresyvi kiekvienais metais“,- pasakoja naujojo festivalio vizualinio identiteto kūrėjai Nerijus Keblys bei Mantas Rimkus.

Šiais metais naujų idėjų kupinas festivalis HELIUM pristatys Prancūzijos, Anglijos, Suomijos bei Švedijos šiuolaikinio cirko įkvepiančius, turiningus pasirodymus ir pirmą kartą festivalio istorijoje itin plačiai kvies susipažinti su Baltijos šalių kūrėjų darbais ir jų eskizais, šioje Baltijos šalių programoje bus pristatomi net keturi pasirodymai, išskirtinai juos festivalio lankytojai galės stebėti nemokamai.

Keisdamasis festivalis HELIUM savo pagrindinės misijos žinutės nekeičia – ir toliau festivalis sieks supažindinti su šiuolaikinio cirko žanru Lietuvos publiką, jį pristatyti kviesdamas į kuo įvairesnius, aukštos kokybės šiuolaikinio cirko pasirodymus, taip pat kaip ir kasmet festivalio metu Lietuvos šiuolaikinio cirko kūrėjai bei šiuo žanru besidomintys žmonės turės galimybę dalyvauti festivalio edukacinėje programoje.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis – HELIUM vyks rugsėjo 7-15 dienomis, Menų spaustuvės erdvėse, Vilniuje.

Visa festivalio programa ir bilietai, netrukus!


Prie festivalio programos įgyvendinimo prisideda: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje.