Menų spaustuvėje vyko rezidencijų mainai

Menų spaustuvės užsienio rezidencijų programoje „Footprints in motion“ šiais metais rezidavo jau ne vieni užsienio scenos menų kūrėjai, o vasaros pabaigoje ir rugsėjo mėnesį šios programos kontekste buvo įgyvendinti ir rezidencijų mainai.

Menų spaustuvei bendradarbiaujant su gerai žinomu cirko centru „La Central del Circ“, įsikūrusiu Barselonoje, buvo vykdomi menininkų mainai. Lietuvoje kuriantys šiuolaikinio cirko artistai „Kanta Company“ turėjo galimybę kelias savaites reziduoti Katalonijoje, vystydami savo naujausią darbą „One hundred and seven ways to deal with pressure“. „Kanta Company“ kūrėjų komanda kūrybiniame procese dirbo su mentore – Francisca Lissia iš „Circo eia“, rugsėjo mėnesį „Kanta Company“ savo darbo eskizą pristatė tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „HELIUM“ metu, o galutinio darbo premjera turėtų įvykti dar šių metų lapkričio mėnesį, Vilniuje.

Festivalio „HELIUM“ metu į Vilnių atvyko rezidencijos mainų dalyviai iš Barselonos. Menų spaustuvės erdvėse dvi savaitės naujausią savo projektą kūrė „CircusNext 2019“ dalyvis Pablo Tovar ir Charlotte Le May. Jų kuriamo darbo eskizas festivalio metu, uždaroje peržiūroje buvo pristatytas Menų spaustuvės komandos nariams.


Džiaugiamės plėtojamomis partnerystėmis su užsienio organizacijomis taip prisidedant prie šiuolaikinio cirko vystymosi Lietuvoje.


Už paramą įgyvendinant šiuos mainus dėkojame: Institut Ramon Llull, Lietuvos kultūros tarybai bei Vilniaus miesto savivaldybei.