Tarptautinis festivalis - SPOT lietuvių kūrėjus kviečia tapti festivalio dalimi!

Liepos 7-10 dienomis, Vilnius vėl taps savotiška žaidimų aikštele, nes miesto viešose erdvėse jau penktą kartą vyks tarptautinis šiuolaikinio gatvės teatro festivalis – SPOT! Kasmet festivalio programoje galima išvysti šiuolaikinio šokio, kontaktinės improvizacijos, šiuolaikinio cirko, gatvės teatro spektaklių, patyriminių ekskursijų, instaliacijų bei kitų tarpdisciplininių projektų, kurie kviečia į miestą pažvelgti iš įvairiausių perspektyvų.

Kasmet be užsienio pasirodymų festivalio programoje pristatomi ir lietuvių kūrėjų darbai. Praėjusiais metais plačiai publikai buvo pristatyta Vlado Suncovo interaktyvi instaliacija „Rolling Through Utopias“, kuri kvietė susipažinti su utopinių miestų planavimo idėjomis, kurios niekada nebuvo įgyvendintos. Jaunieji festivalio dalyviai buvo kviečiami į kūrybinės komandos „Teatro istorijos“ interaktyvų spektaklį-kelionę – „Miesto eilės“, kurioje klausant lietuvių poetų eilėraščių bei dviejų draugų istorijos naujai patiriamas ir atrandamas Vilnius.

Šiais metais festivalis SPOT taip pat siekia savo programoje turėti ir lietuvių kūrėjų darbų, todėl kviečia menininkus aplikuoti į lietuviškos festivalio programos dalį! „Ieškome įvairių žanrų pasirodymų, kurie kalbėtų apie miestą, būtų įkvėpti jame gyvenančių žmonių ar suteiktų žiūrovui galimybę pamatyti, išgirsti, patirti ar susipažinti iš naujo su juos supančia aplinka. Tikim, kad vienas iš festivalio SPOT tikslų yra atverti mieste egzistuojančias erdves naujoms kultūrinėms patirtims ir tiek gamtinėms, tiek urbanistinėms teritorijoms bent trumpam suteikti naujas funkcijas ir reikšmes“,- pasakoja viena iš festivalio organizatorių, Menų spaustuvės projektų ir programų koordinatorė – Ineta Pliekaitytė.

Tarptautinis festivalis SPOT, šiais metais vyks penktą kartą, festivalis yra nemokamas ir prieinamas įvairioms žmonių grupėms bei atviras kultūriniams eksperimentams, kasmet festivalio lankytojus vilniečius bei miesto svečius, kviečiantis į Vilnių pažvelgti kitomis akimis.

Lietuvių kūrėjai su savo projektais, iki kovo 27 dienos, kviečiami aplikuoti, čia: https://bit.ly/SPOT_AtvirasKvietimas


Festivalio SPOT programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.