Menų spaustuvėje tęsiasi užsienio rezidencijų programa – „Footprints in Motion“

Šiais metais Menų spaustuvėje užsienio rezidencijų programa „Footprints in Motion“ prasidėjo su ukrainiečių rezidencija, o nuo pirmadienio šioje programoje reziduoja prancūzas Anatole Couety, kuris čia dvi savaitės dirbs prie savo naujausio darbo, kvies į darbo eskizo peržiūrą bei ves kiniško stulpo dirbtuves šiuolaikiniu cirku besidomintiems žmonėms. Prieš rezidenciją pakalbinome Anatole apie jo lūkesčius bei kūrybinį procesą.


Ko tikiesi iš šios rezidencijos Menų spaustuvėje? 

Tai jau ketvirtoji mano naujo darbo rezidencija. Šios rezidencijos tikslai yra pasakojimų nagrinėjimas, muzikos garso takelio kūrimas, o taip pat ir akrobatikos, reikalingos šiam naujam cirko projektui pasitvirtinimas.

Papasakok plačiau apie šį naują kūriamą darbą bei jo idėją. 

Darbinis šio projekto pavadinimas yra „Stalactite“, tai apie būtybę gyvenančią toli nuo žemės ir jos gyventojų, įsikurusią ant savo stalaktito. Tai vienos scenos pasirodymas tarsi alegorija apie žmoniją, besistengiančią atgauti savo ryšį su žeme, tai tarsi mano akrobatinis eilėraštis, nekeliant kojos ant žemės.

Kokie tavo ateities planai? 

Šiam naujam projektui pabaigti prireiks dar dviejų rezidencijų, kad 2023 metų pavasarį šis pasirodymas būtų pristatytas gyvai. Taip pat kartu kartu su „Collectif Sous le Manteau“ dirbu prie naujausio mūsų kūrinio – MIKADO, kuris auditorijai bus pristatomas 2023 metų sausio mėnesį.

Jau esi buvęs Vilniuje, HELIUM festivalio metu, ką dar teko girdėti apie Vilnių? 

Labai skubu sugrįžti į Vilnių! Neilgai čia pabuvojau, praėjusių metų rugsėjo mėnesį, bet vis tiek turėjau galimybę susipažinti su inspiruojančiais žmonėmis. Man labai įdomu, kuo šįkart pasidalinsiu su šiuo miestu ir jo gyventojais!


Anatole Couety kiniško stulpo dirbtuvės vyks – liepos 1, 5 ir 7 dienomis nuo 10 iki 12 val., registracija čia - https://bit.ly/KiniškoStulpoDirbtuvės

Anatole Coety rezidencijos eskizo pristatymas, vyks liepos 9 d., 15 val., Menų spaustuvės Juodojoje salėje.


Menų spaustuvės veiklas ir programas finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.