Festivalis SPOT kviečia į edukacinę programą Vilniaus viešose erdvėse!

Likus mažiau nei mėnesiui iki tarptautinio gatvės festivalio SPOT pradžios, kuris Vilniuje vyks liepos 7-10 dienomis, festivalis kviečia ne tik išvysti užsienio ir lietuvių kūrėjų pasirodymus, tačiau ir dalyvauti festivalio specialioje edukacinėje programoje!

Vieni iš festivalio programos dalyvių, katalonai „Electrico 28“ festivalyje pristatys ne tik savo gatvės spektaklį „[ The Frame ]“, tačiau lietuvius pakvies ir į išskirtines net 5 dienų dirbtuves, kurių rezultatų viešas pristatymas vyks liepos 8 dieną. „Electrico 28“ – tai kolektyvas, puoselėjantis kasdienio žmogaus gyvenimo ekosistemą, vaizduojamą įtraukiančiuose, nuoširdžiuose ir komiškuose gatvės pasirodymuose. Į gatvėje verdantį gyvenimą jie žiūri kaip į daugiakryptę gyvų būtybių choreografiją po atviru dangumi, virš cementuoto, o kartais žolėto ar smėlėto grindinio. Kol gyvenimas vyksta lauke „Electrico 28“ jį stengiasi prisotinti mažyčiais veiksmais, kurie kelia klausimus išankstinėms nuostatoms ir teatro bei viešosios erdvės tradicijoms. Būtent ši kūrėjų komanda pakvies į dirbtuves viešosiose erdvėse - „Finding your filter“, kuriose dalinsis gatvės menų intervencijų technikomis ir savo pačių žvilgsniu į kasdienį gyvenimą ir miesto erdves. Penkių dienų dirbtuvės vyks tiek Menų spaustuvėje, tiek Vilniaus gatvėse ir jos skirtos visiems, kurie nori patyrinėti būdus, kaip galima pakeisti nusistovėjusią viešųjų erdvių paskirtį, ir tiems, kurie siekia pasidalinti savo jausmais apie gatvėse verdantį gyvenimą meno kalba. „Finding your filter“ dirbtuvių dalyviai galės sąmoningai stebėti Vilniaus miesto viešąją erdvę bei gyventojus ir daryti išvadas, kurios gali virsti tam tikru žvilgsniu ar net filtru. „Filtras – tai sąmoningas žvilgsnis, kuris prasiskverbia per akis, kūną ir protą ir sugeba įveikti įprastus įsikišimo, mąstymo, apibrėžimo ar pasakojimo būdus. Tavo filtras yra tavo esybė, o šių dirbtuvių tikslas yra atrasti tą filtrą ir jį saugoti, kad jis galėtų tapti išraiškingu svertu kūryboje, viešose erdvėse“,- apie dirbtuves pasakoja katalonų kūrėjų komanda.

Į kitas dirbtuves „Border Games on streets of Vilnius“, festivalio lankytojai bus kviečiami liepos 9 dieną, o jas ves Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ ir Ukrainos fizinio teatro mokytojai: L. Žakevičius, S. Garibashvili, M. Koreneva. Šios dirbtuvės truks 2 valandas ir jose bus galima patirti nesudėtingus erdvės ir kompozicijos pratimus, išvystyti juos į pasivaikščiojimą, tyrinėjant miesto gatves, o miesto – parduotuves, pastatus, parkus, žmones pasitelkti į kontekstą ir baigti pasivaikščiojimą improvizuotu pasirodymu, kuris atsiras iš patirčių, atrastų pakeliui. Muzika šiose dirbtuvėse užims svarbų vaidmenį, nesvarbu, ar tai bus gatvės garsai, ar muzika, sklindanti iš skirtingų garsiakalbių. Į šias dirbtuves kviečiami prisijungti visi, besidomintys fizinio spektaklio kūrimu.

Tarptautinio gatvės menų festivalio SPOT metu bus įgyvendinamos ir Menų spaustuvės programos „Jaunasis kritikas“ bei „Scenos konTEKSTAI“! Visi 9-12 klasių moksleiviai kviečiami registruotis į „Jaunojo kritiko“ programą, kurios metu moksleiviai ne tik išvys visus festivalio pasirodymus, tačiau ir kartu su šios programos koordinatoriumi, aktoriumi bei dėstytoju Oskar Wygonowski juos plačiau analizuos, nagrinės bei turės galimybę pabendrauti su pačiais pasirodymų kūrėjais iš arti. Programa „Scenos konTEKSTAI“ kvies prisijungti visus, norinčius rašyti apie šiuolaikinius scenos menus bei iš arti susipažinti su šiuolaikinių scenos menų festivalių virtuve ir jiems įtaką darančius konTEKSTUS, kurie dažnai lieka nepastebimi, šią programą koordinuoja teatrologė, kultūros žurnalistė Ugnė Kačkauskaitė.

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT vyks liepos 7-10 dienomis, Vilniaus Kaukysos sporto aikštyne bus pristatomas laisvės, žaidimų ir netikėtumų kupinas šokio pasirodymas „Game Theory“, Lukiškių aikštėje vyks energija spinduliuojantis hiphopo šokio spektaklis – „D-Construction“, Rotušės aikštėje įsikurs savotiška meno mugė su 11 skirtingų patyriminių instaliacijų „Studio Cité“, patogiai įsitaisyti gatvėje ir stebėti nuolat kintantį miesto gyvenimą kvies gatvės spektaklis - „[ The Frame ]“. Festivalio metu bus pristatomi ir lietuvių kūrėjų darbai: „IŠ|MiESTAS7minutėsPasakų parkas“ bei Brūzgynų eilės


Visa festivalio programa ir edukacijos – nemokama, festivalio informacija bei registracijos į edukacijas – menuspaustuve.lt

Festivalį globoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje, Ispanų kultūros fondas, Šveicarų kultūros fondas.