Tarptautinių rezidencijų programos dalyviai tyrinės žygiavimą

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programa pristato Berlyne ir Lietuvoje gyvenančius ir kuriančius Bartę Liagaitę, Ulą Liagaitę, Marcelo Schmittner ir Marianne Tuckman, kurie pristatys savo tyrimo procesą YOU SAID QUICK MARCH, WE DID A QUICK WALTZ.„Tam, kad gautum tai, ko labiausiai trokšti (beveik visuomet – savo devynis brolius), lietuvių liaudies pasakoje turi pereiti gūdžiausią girią, atrasti burtus, paprašyti vėjų, paukščių ir debesų pagalbos, tačiau tikrame gyvenime viskas, kas mums belieka – žygiavimas eisenose ir protestuose.

Viena dieną savo tyrimą pradėjome nuo klausimo: kodėl žygiuojame? Techno marching reiškinys Berlyno reivuose, moksleivių protestai už geresnį išsilavinimą Čilėje ir priverstinis žygiavimas Sovietų sąjungos galią demonstruojančiuose paraduose – apie visa tai galvodami visi keturi pasijutome pasmerkti žygiuoti.

Šiame darbe ieškome spontaniškumo, atsitiktinumų ir galimybės klysti pačioje žygiavimo struktūroje. Kviečiame pasivaikščioti instaliacijos eskize, kuriame mūsų tyrimo procesas (įskaitant jo klaidas) yra atviras jūsų patyrimui.

Ar atiduotum savo magiškas pupas, kad sustabdytum klimato kaitą? O savo kairįjį smilių? O savo naujagimį?″

Bartė Liagaitė (Lietuva) | vaizdas, šviesa ir scenografija
Ula Liagaitė (Lietuva) | performansas, choreografija
Marcelo Schmittner (Čilė) | gyvas garsas, kompozicija
Marianne Tuckman (Didžioji Britanija) | performansas, tekstas

data ir laikas: rugpjūčio 14 d. 17 val. | trukmė: 60+ min. | vieta: studija III
įėjimas nemokamas