Tarptautinių rezidencijų programoje - Aistė Adomaitytė

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programoje dalyvauja Aistė Adomaitytė.

Šis performansas nėra APIE kažką: jame atpažįstama daug konkrečių fragmentų iš skirtingų kontekstų, supančių kūną - anatominio, feministinio, socialinio, seksualinio, - tarp kurių visų vienu metu mes ir esame. Atrodytų, kad tame - nieko ypatingo. Tačiau paties kūrinio kryptis keliauja link nebuvimo, nebūties apčiuopimo (angl. absence), kuris slypi už mūsų dialogo, ir galų gale paradoksaliai virsta nesusišnekėjimu-nesusipratimu. Dirbdama su mums geriausiai atpažįstamų bendravimo priemonių – žvilgsnio, gestų ir kalbos - išraiškomis, autorė eksperimentuoja su jų suvokimo įpročiais bei pačia kūno informacija. Kūrėja klausia savęs - kas yra kūno privatumas ir kiek šie kūnai mums iš tikrųjų priklauso?

Aistė Adomaitytė - šiuolaikinių scenos menų atlikėja bei kūrėja, nuolat migruojanti tarp Lietuvos ir kitų Europos valstybių, ten gilindama žinias bei atlikdama choreografinius tyrimus. Pabaigusi du kursus dailėtyros katedroje Vilniaus dailės akademijoje Aistė išvyko į Budapeštą, kuriame įgavo bakalauro diplomą Budapešto šiuolaikinio šokio akademijoje (BCDA). Taip pat su Lietuvos kultūros tarybos edukacine stipendija pusę metų tobulinosi Lisabonoje vykusioje programoje “Advanced programme in performing arts” (PACAP), kuruotoje Sofia Dias ir Vitor Roriz. Iki šiol yra dirbusi su choreografais Csaba Molnar ‘‘Eclipse’’, Grėte Šmitaite ir H. T. Tangsoo tyrimo pristatyme “Limitation piece’’, improvizacijų tyrimuose su Adrien Hod (Hodworks), Philipp Gehmacher, Miguel Gutierrez, Joao Fiadeiro bei kitais. Asmeniniame kūrybiniam archyve pirmieji trumpos apimties choreografiniai kūriniai su BCDA studentais – “unrecognized territories”, “5th of the second”. Praeitais metais Kaune vykusioje rezidencijoje pristatė pimajį pilnos trukmės šokio tyrimą “Private session: wish you were somewhere else” bendradarbiaujant su šokėju choreografu Paulium Prieveliu. Pastarasis solo performanso “Man_hole” tyrimas pradėtas paraleliai su programa po Lisabonos šiuolaikinio šokio organizacijos stogu, pristatytas vietiniame kontekste bei Tulūzos choreografiniame centre (CDCN Toulouse), o rugsėjo viduryje tęsiamas Menų spaustuvės rezidencijos programoje.

data ir laikas: rugsėjo 21 d. 14 val. | vieta: studija III | trukmė: 45 min. | kūrinio tekstui naudojama anglų kalba | N16