Su rudeniu grįžta Šiuolaikinio šokio asociacijos pamokos – ir profesionalams, ir senjorams

Šiuolaikinio šokio asociaciją (ŠŠA), kurią sudaro net 64 profesionalūs šiuolaikinio šokio lauko pedagogai, atlikėjai ir choreografai, šiemet mini 15-kos metų sukaktį ir kviečią į dar vieną šokio sezoną.

„Asociacijos šokio pamokos viena sėkmingiausių vykdomų veiklų – mūsų nariai ir jų vykdomos veiklos griauna stereotipus, kad šiuolaikinis šokis skirtas tik ypatingiems meno mėgėjams. Tuo tarpu realybėje jau kelintus metus šiuolaikinio šokio pamokose sėkmingai dalyvauja ne tik profesionalai, bet ir įvairaus amžiaus mėgėjai, aktyvi senjorų grupė ir žmonės su negalia“, – apie pamokas pasakoja ŠŠA pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė.

Vilniuje vyks šiuolaikinio šokio mėgėjams. Bet kokio amžiaus bei fizinės parengties asmenims skirtų atvirų pamokų tikslas – didinti šiuolaikinio šokio prieinamumą, įtraukti kuo platesnę auditoriją ir edukacijos pagalba sudominti visuomenę giliau bei nuosekliau domėtis ne tik ŠŠA veikla, bet ir šokio menu apskritai.

Kaune ir Klaipėdoje tęsis pamokos senjorams. Šios Asociacijos organizuojamos pamokos sėkmingai veikia nuo 2020 metų Klaipėdoje ir 2021 metų Kaune. Šios pamokos padeda atverti didesnes šokio meno patyrimo galimybes senjorams bei laužyti visuomenėje įsigalėjusius amžizmo stereotipus. Šias pamokas ves patyrusios šiuolaikinio šokio atlikėjos bei pedagogės Goda Laurinavičiūtė, Dovilė Binkauskaitė ir Inga Kuznecova.

Pamokos asmenims su specialiaisiais poreikiais vyks Kaune. Šios, jau antrus metus vykdomos veiklos, kartu su Kauno kultūros centru ir negalią turinčių asmenį centru „Korys“ nauda bei poveikis socialinės gerovės didinimui – neabejotini. Šias pamokas ves šokėjas, choreografas Mantas Stabačinskas, kuris jau ne vienerius metus dirba su negalią turinčiais žmonėmis, tokiu būdu plėsdamas šokio meno riboženklius ir trindamas socialines atskirtis.

Reguliarios profesionalų šokio pamokos (trenažai) Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje yra tapusios viena svarbesnių šio ŠŠA veiklų. Be galimybės asociacijos nariams palaikyti aukštą profesinį lygį, šios pamokos taip pat tampa vieta tobulėti, atskleisti savo potencialą būsimiems profesionalams, kurie nėra asociacijos nariai, už itin mažą kainą lankant aukšto techninio lygio pamokas. Reguliarios profesionalaus lygio šokio pamokos yra itin populiari praktika Europoje padedanti ne tik palaikyti fizinę šokėjų formą, bet ir susipažinti su bendruomenės nariais ir megzti naujus ryšius. Pamokų tvarkaraščius, vietas ir įkainius rasite čia https://lcda.lt/naujienos/

ŠŠA veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Šokio pamokų veikla vykdoma bendradarbiaujant su Kauno kultūros centru, Klaipėdos kultūros fabriku ir Šeiko šokio teatru.