MS kavinėje - Manto Daujoto paroda TARNAS

Rugpjūčio 29 d. 19 val. Menų spaustuvės kavinėje – jaunosios kartos tapytojo Manto Daujoto parodos TARNAS atidarymas.


„Tarnauju tvarkai, nustatytai dar prieš man užaugant rankoms. Tos tvarkos pamatas ir motyvacija ne visada aiški tiek man, tiek Tau, brangus žiūrove. Bet taip yra. Skirtingų sienų apsupty pakabinsiu tuos pačius paveikslus, kaip ir praeitą mėnesį, ir štai - nauja paroda. Visas guzas asociacijų, prielaidų ir kontekstų telpa į žodį „paroda“ - toks tas varginantis meno pasaulis. Esu užtikrintas, jog visi esame patyrę situaciją, į kurią mus nejučia atnešė mums suteiktos rolės. Na, pavyzdžiui, kai kas nors su kuo nors supažindina ir turim apsimesti, kad to norėjom ir esam tokie saldūs ir malonūs, kad galime su bet kuo būti draugais! :))) Arba kokiose remonto dirbtuvėse apsimetant, kad suprantame, ko iš tiesų nesuprantame. Na tai štai, pasijutau įpareigotas jums pristatyti savo minties gelmių projektą, nuoseklią daugiasluoksnių kontempliacijų puokštę, papildančią primityvios estetikos prisodrintus paveiksliukus.

Aš to nedarysiu.

Pasižiūrim, ką patapiau, pasišnekam, kaip kas jaučiamės, suvalgom pyrago, neapkraunam vieni kitų tuščiaviduriais išvedžiojimais - na, bent ne šįkart.

Širdingai Jūsų, Mantas Dė“

Mantas Daujotas (g. 1993) - tapytojas ir muzikantas iš Kauno. Muzikinę karjerą pradėjęs apie 2010-uosius, tapybinę karjerą vysto nuo 2017-ųjų vasaros, kai baigė Vilniaus dailės akademiją. Menininkas jau yra surengęs tris asmenines parodas bei dalyvavęs keletoje grupinių. Daujoto tapybos technika - savotiškai konservatyvi ir senamadiška, tačiau paveikslų turinys alsuoja šiuolaikiško pasaulio informacijos kiekio sukeltu nerimu. Pagrindinė paveikslų misija – parodyti užsklęsto vidinio pasaulio gylį, įtampą, nuoskaudas, grožį, permainas, nerimą, ir, svarbiausia – įvairialypiškumą. Žvelgiant į nutapytus tuščius interjerus bei eksterjerus, kategoriškas šešėlių formacijas bei atmosferišką šviesos sklidimą, nesunku rasti sąsajų su tokių menininkų, kaip Edward Hopper, Rene Magritte, Jake Longstreth, Mitchell Johnson kūryba.

Kūrėjo puslapis

data ir laikas: rugpjūčio 29 d. 19:00 | vieta: MS kavinė | paroda veikia iki rugsėjo 29 d.