MS kavinėje - Felicijos Dudoit paroda „Mes buvome paplūdimyje“

Menų spaustuvėje - jaunosios kartos tapytojos Felicijos Dudoit paroda „Mes buvome paplūdimyje“.


„Netikėtai atsirado nepaaiškinamas jausmas, balansuojantis tarp liūdesio ir ilgesio atostogoms, o jeigu konkrečiau jūrai ir paplūdimiui... Vis dažnesnis sugrįžimas į paplūdimį fiziškai, žiūrint nuotraukas, atgaminant prisiminimus. O ypač žiemą. Tarsi iš vaikiško naivumo iškylantys paradoksalūs klausimai: ar smėlis, skirtas žiemą barstyti apsnigtus šaligatvius, yra iš paplūdimio, kuriame mes buvome tą saulėtąją vasarą? Galbūt tai galima pavadinti nostalgija. Galbūt ši paroda ir yra apie nuolatinį atostogų, tam tikrų vietų ilgesį, kuris priverčia ieškoti pasiilgto reiškinio ar objekto artimoje aplinkoje – ten kur galbūt jo net nėra ir niekada nebuvo. Nebuvimas arba sąlyginis buvimas – viena iš pagrindinių parodos temų.

Paveikslų motyvus randu stebėdama, kaip keičiasi kasdien matomos vietos ir jose aptinkami objektai. Matyti daiktai, įsirašę atmintyje, tampa tarsi butaforiniais ir visai atsitiktinai, tarsi koliažuojant imami gretinti su kitais daiktais bei vietomis, pradeda kelti įvairias asociacijas.
Paveikslo kūrimas man – tai tam tikra vaizdinių ir vaizdų režisūra, paveiksluose kuriu absurdiškas situacijas, balansuojančias tarp realybės ir fantazijos. Paveiksluose vaizduojamas vietas apibrėžia tik horizontas – linija, kurianti tuščią ir atvirą erdvę, tam tikrą nejaukumo, neramumo ir melancholijos būseną. Taip pat atvira erdvė tampa savotišku nestabilumo, klajonės, efemeriškumo – nomadiškumo simboliu. Paveikslo erdvė tampa vieta naratyvui, kurį kiekvienas žiūrovas gali įsivaizduoti savaip, remdamasis savo praeities išgyvenimais ar vaizduote. Žiūrovui leidžiama susikurti įvykių aplinkybes ir kontekstą. Galbūt mes iš tikrųjų net nebuvome paplūdimyje...“

Felicija Dudoit (g. 1999) - tapytoja, gyvenanti ir kurianti Vilniuje.
Nuo 2017 m. studijuoja tapybą Vilniaus dailės akademijoje.

parodos atidarymas - spalio 16 d. 19 val. Menų spaustuvės kavinėje.
paroda veiks iki lapkričio 17 d.