Menų spaustuvės 2022-ųjų metų skaičiai!

Artėjant 2023-iesiems pats laikas - skaičiams! 

"2022-ieji Menų spaustuvei ypatingi – jubiliejiniai, organizacija gyvuoja jau 20 metų. Be to, tai pirmieji popandeminiai metai, kuomet visas suplanuotas veiklas buvo galima įgyvendinti be išorinių trukdžių. Nors skaičiai dažnai asocijuojasi su sausa statistika, tai ir viena iš galimybių įsivertinti tam tikrus organizacijos pasiekimus. Kuo galime pasidžiaugti kalbėdami apie besibaigiančius metus, tai beveik dvigubai išaugusiu kai kurių mūsų rengiamų festivalių lankytojų skaičiumi, naujais tarptautiniais projektais, kurių partneriais tapome būtent 2022-aisiais, išaugusiu edukacinių veiklų ir jų dalyvių skaičiumi, vis augančiu Menų spaustuvėje apsilankiusių žiūrovų skaičiumi!",- metus apžvelgia Menų spaustuvės vadovė - Jolita Balandytė. 


2022 metų skaičiai:

SAVANORIAI - viso renginiuose savanoriavo 176 žmonės, iš kurių turėjo 20 savanorių festivalio KITOKS'22 metu, 37 - SPOT'22 festivalio metu ir 35 HELIUM'22 festivalio metu.

Po Menų spaustuvės stogu įvyko 355 renginiai, 797 repeticijos bei 8 festivaliai!

Balandžio mėnesį ir visus metus Menų spaustuvė minėjo 20 metų jubiliejų bei kvietė į šiuos festivalius: KITOKS, SPOT, HELIUM bei rudenį pristatytą Vilnius 700 jubiliejui dedikuotą naują iniciatyvą - JAUNI JAUNIEMS.

Tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS vyko 6 dienas, jame dalyvavo 71 dalyvis, buvo surengta 15 pasirodymų bei 2 edukacijos, kuriuos išvydo ir juose sudalyvavo 830 žmonių, iš kurių dauguma vaikai ir jaunimas.

Tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT vyko 4 dienas, festivalyje dalyvavo 87 užsienio ir lietuvių kūrėjai, prodiuseriai bei svečiai, SPOT metu įvyko 22 pasirodymai, 4 edukacijos bei dirbtuvės, festivalyje apsilankė daugiau nei 1900 žmonių

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM vyko 6 dienas, jame dalyvavo 107 dalyviai iš užsienio ir Lietuvos, įvyko 12 šiuolaikinio cirko pasirodymų bei 12 edukacijų ir dirbtuvių, festivalyje apslankė daugiau nei 2300 žmonių

Iniciatyva JAUNI JAUNIEMS vyko 6 dienas, kurių metų įvyko 5 pasirodymai ir 5 edukacijos, kuriose sudalyvavo 750 lankytojų

2022-aisiais Menų spaustuvė dalyvavo 5 tarptautiniuose projektuose, o po savo stogu įgyvendino 11 užsienio rezidencijų, kuriuose dalyvavo 31 šiuolaikinių scenos menų kūrėjas iš 9 skirtingų šalių

Per metus įvyko ir 22 edukacijos, kuriose apsilankė daugiau nei 250 moksleivių. Menų spaustuvės organizuojamų festivalių metu pradėtos ir dvi edukacinės programos "Scenos konTEKSTAI" bei "Jaunasis kritikas", šiuose programose sudalyvavo 34 dalyviai. 

Šiais metais Menų spaustuvės sklaidos projekte dalyvavo estų šiuolaikinio cirko kompanijos "Big Wolf Company" darbas "Trys seserys", kurį išvydo 3 miestų (Biržai, Druskininkai, Alytus) daugiau nei  600 gyventojų.

Menų spaustuvėje įvyko ir 4 parodos, kurių metu savo darbus pristatė: Jolita ONline, Antanas Jasenka, Tomas Žukovskij bei Inga Ulevičiūtė. 

2022-aisiais Menų spaustuvė įvykdė 5 dideles viešinimo kampanijas, išplatino 38 spaudos pranešimus bei interviu, publikavo daugiau kaip 700 įrašų socialiniuose tinkluose, pristatė apie Menų spaustuvės veiklas sukurtą filmą bei užsiaugino dar daugiau auditorijos socialiniuose tinkluose.

Jau 20 metų Menų spaustuvė - daugiau nei scena!