Menų spaustuvėje pirmoji šių metų užsienio rezidencija!

FIELDS OF TENDER - įtraukiantis šokio spektaklis neurologinės įvairovės vaikams bei integruotai auditorijai.

Laikas: Sausio 14 d. 14:00-17:00 (prie pasirodymo galima prisijungti ar prireikus išeiti bet kuriuo metu)

Vieta: Menų spaustuvės erdvė Studija II, esanti antrame aukšte, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.

Dalyvavimas nemokamas, bet būtina registracija, nes vietų skaičius ribotas. Užpildžius anketą susisieksime su jumis - https://forms.gle/fS4ZAW1bv113Z4di8

Šių metų pirmoji Menų spaustuvės rezidencijų programos "Footprins in Motion" dalyvė choreografė Dalija Acin Thelander. Dvi savaites menininkė Vilniuje toliau vystys pasirodymą "Fields of Tender".


"Fields of Tender" – tai spektaklis, sukurtas pagal trejus metus trukusį mokslinių tyrimų projektą „Jausmingos ekologijos link. Naujas požiūris į ableizmą (žmonių su negalia diskriminaciją dėl jų negalios) per choreografijos ir judesio praktikas“, kuris buvo vykdomas Stokholmo menų universitete ir remiamas Švedijos mokslinių tyrimų tarybos. Šio tyrimo tikslas – sukurti naujus tarpdisciplininius meninius metodus, suderintus su neurodivergento suvokimu, įgalinančius patirti bendruomeniškumą ir įtraukimą per choreografiją ir kūno praktikas. Projektu siekiama kaupti žinias, susijusias su jusliniu betarpiškumu, įkūnytu kinestetiniu atsaku, paveikumu ir intersubjektyvumu.Spektaklio „Fields of Tender“ poetika sukasi aplink švelnumo, prisirišimo, meilės ir jausmingumo sąvokas – (ne)apčiuopiamas, įsivaizduojamas ir nežemiškas, taip pat apie dosnumą, įgalinimą ir bendrumą, pagardintus ekstravagancija ir žavesiu.

Daugiau informacijos apie menininkę ir jos ankstesnius darbus: www.dalijaacinthelander.com

Besivystantį kūrimo procesą lemia praktinis ir teorinis tyrimo procesas. Jis yra vykdomas per cikliškas kūrybinių procesų serijas ir pasikartojančius meninius susitikimus su tiksline auditorija rezidencijose ir viešuose pasirodymuose, taip pat specialiose mokyklose bei dienos centruose ir ligoninėse, kuriose vyksta užsiėmimai neurologinės įvairovės/neįgalumą turintiems vaikams.

Kviečiame į rezidencijos pabaigoje vykstantį pristatymą, kuris reikalingas meninių metodų išbandymui auditorijai, kuri pasižymi neurologine įvairove. Laukiami vaikai su dauno sindromu, autizmo spektro sutrikimu ar kita intelekto negalia kartu su savo šeimomis ar lydinčiais asmenimis.

Turint klausimų galite kontaktuoti su rezidencijų programos koordinatore Ineta el. paštu ineta@menuspaustuve.lt arba skambinti +37064150434.


Mokyklų, kuriuose yra vaikų turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių ir norinčių atvykti su grupe gali susisiekti ineta@menuspaustuve.lt ir yra galimybė suderinti atskirą laiką sausio 13d.

Lauksime apsilankant Menų spaustuvėje!


Menų spaustuvės veiklas finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.