KITOKS'20 edukacinėje programoje - ir dirbtuvės visai šeimai

Festivalio KITOKS'20 metu neapsiribosime spektakliais vaikams ir jaunimui - kaip ir kasmet, didelį dėmesį festivalis skirs vaikų, tėvų, pedagogų ir scenos menų profesionalų edukacijai. Nuo tarptautinio projekto su Švedijos ASSITEJ organizacija "Kaimynai" iki judesio, šviesos ir garso dirbtuvių - viso KITOKS'20 metu skirtingos auditorijos turės galimybę praplėsti savo žinias ar ugdyti kūrybiškumą.PROGRAMA

* „Jaunasis kritikas“
sausio 11-19 d.

Programa, skirta skatinti moksleivius mąstyti ir diskutuoti apie teatrą, ugdyti aktyvų žiūrovą. Viso festivalio metu atrinktos moksleivių grupės stebės visus programos spektaklius ir turės galimybę juos aptarti su pedagogais ir pačiais kūrėjais, užduoti jiems klausimus ir iš arčiau susipažinti su kūrybiniu procesu.

* Seminaras „Tabu teatre vaikams“      
sausio 13-16 d.

Seminaras, skirtas nagrinėti klausimus apie temų ribas teatre vaikams ir jame vyraujančius tabu. Dalyviai – aktoriai, režisieriai, dramaturgai, scenografai ir teatro mokytojai – susitiks su moksleiviais, diskutuos įvairiomis tabu temomis ir pakvies mokinius į baigiamąjį renginį, kurio metu bus pristatytas seminaro rezultatas. Edukacinius užsiėmimus ves menininkas ir pedagogas Jorge Padín.

* ASSITEJ Švedija. Šiaurės ir Baltijos šalių projektas „Kaimynai“ (dalyviai iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos)
Seminaras: pjesių ištraukų skaitymas
11 (šeštadienis) 13.00, Infoteka

renginys nemokamas | 1 val. 40 min.

Projekto metu bendradarbiaujant su Baltijos šalių dramaturgais siekiama palyginti Švediją su Baltijos šalimis, ištirti įvairias daugiasluoksnių temų - kaimynystės, išankstinių nusistatymų, priklausymo ir prieštaravimo - perspektyvas bei tai, kaip profesionalūs teatro darbuotojai taiko šias temas spektakliuose jauniems žmonėms. Vykdant šį projektą keičiamasi žiniomis, patirtimi ir metodais, gilinamas suvokimas apie vieni kitų tautas bei teatro lauką. „Menų spaustuvė“ - šio projekto partnerė, o festivalio KITOKS metu vyks baigiamasis jo etapas.

* DIRBTUVĖS: KŪNAS, ŠVIESA IR GARSAS | Animal Religion (Katalonija)   
11 (šeštadienis) 16.00, juodoji salė

rekomenduojama 2-5 metų vaikams | 45 min.        
vienas bilietas skirtas vaikui ir suaugusiam (pirkti)

„Kūnas, šviesa ir garsas“ yra cirko kompanijos „Animal Religion“ rengiamos dirbtuvės, kuriose žaidimo pagalba atrandama akrobatika, šviesa ir garsas. Atlikdami individualius ir grupinius fizinius pratimus, dirbtuvių dalyviai tyrinėja judėjimą specifinėje erdvėje, kurioje šviesa ir garsas reaguoja į dalyvius. Kūrėjų prižiūrimas dirbtuvių procesas suteikia galimybę patirti meninę erdvę kuriant scenas, sustiprinančias skirtingas judesio savybes.

* ASSITEJ Švedija. Seminaras: Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Kaimynai“ pristatymas
12 (sekmadienis) 11.00, Infoteka

renginys nemokamas | 50 min.

* Italų tarptautinių festivalių pristatymas           
12 (sekmadienis) 18.00, kavinė

renginys nemokamas | 45 min.

* SMALL SIZE NETWORK pristatymas
Katariina Metsalampi (SMALL SIZE NETWORK prezidentė, Suomija)
14 (antradienis) 12.00, kavinė

renginys nemokamas | 30 min.

 

DIRBTUVĖS: VAIZDUOTĖS KŪRIMAS | Aysha Rau („The Little Theatre Trust“, Indija)
18 (šeštadienis) 11.00 ir 14.00
rekomenduojama 2-4 metų vaikams | 45 min.
vienas bilietas skirtas vaikui ir suaugusiam (pirkti)

Beveik tris dešimtmečius teatre dirbanti dramaturgė ir prodiuserė Aysha Rau rengia dirbtuves, skirtas lavinti 2-4 metų mažylių vaizduotę.

Dirbtuvių metu vykdomos užduotys ir pratimai sukurtos taip, kad suteiktų galimybę įsitraukti kiekvienam jų dalyviui. Čia nėra teisingo ar neteisingo atsakymo, kiekvienas mažylis gali įsitraukti į aktyvų dalyvavimą tuomet, kada jaučiasi tam pasiruošęs, o visą dirbtuvių laiką dalyviai gali stebėti ir suvokti tai, kas vyksta aplink juos.

Aysha Rau dirba tiek su vaikais, tiek su jų tėvais tam, kad mažyliai jaustųsi saugūs ir galėtų sparčiai mokytis. Užsiėmimai taip pat pasitarnauja kaip puikus būdas formuoti glaudesnį tėvų ir vaikų ryšį per laisvus žaidimus.

Bilietai: Tiketos kasose ir internete