Tyli daina prie Katedros - kultūros atstovų priminimas apie save

Nuo gegužės 5 d. kiekvieną vidurdienį Katedros aikštėje buvo galima pastebėti stovinčius ar šokančius, ryškius rūbus dėvinčius žmones, nedarniai plėšiančius tą pačią dainą. „Tyli daina prie Katedros“ - akcija, skirta simboliškai pastovėti už kultūrą: lygiai 12 valandą apsaugines priemones dėvintys ir saugiais atstumais išsirikiavę kultūros lauko atstovai ausinukuose pasileidžia sutartą dainą ir traukia ją iš visos gerklės.

Kelių minučių trukmės hepeningas, savo kiek absurdiška prigimtimi tarytum reflektuojantis kultūros sektoriui iki skausmo pažįstamą absurdo jausmą, primena - paraštėje ir nežinioje pasilikusiems kūrėjams rūpi, kas bus toliau.

Viena iš akcijos sumanytojų Greta Grineviciute pabrėžia, jog kultūros sektoriui skirti 68 mln. skamba įspūdingai, tačiau realybė gali būti kiek kitokia, todėl svarbu dalyvauti tam, kad parodytumėm, jog mums svarbūs priimami sprendimai, jų argumentacija ir formuojami prioritetai.

Kviečiame prie akcijos prisijungti visus, neabejingus kultūros dabarčiai ir ateičiai. Ši savaitė - tikrai ne paskutinė: už kultūrą stovėsime ir toliau. Džiaugiamės kasdien aikštėje matydami vis daugiau Menų spaustuvės bendruomenės narių ir kitų kultūros lauko žmonių - kuo mūsų daugiau, tuo garsiau skambės ši tyli daina!