Naujojo cirko savaitgalio'20 šeštadienį - nemokama Lietuvos cirko popietė

Šių metų „Naujojo cirko savaitgalyje“ pristatysime lietuvių ir Lietuvoje kuriančių cirko kūrėjų darbų eskizus. Visą dieną skirtingose Menų spaustuvės erdvėse festivalis kvies išvysti pačių įvairiausių žanrų ir disciplinų pasirodymus, šiuo metu esančius kūrybiniame procese.

 

Įėjimas nemokamas; būtina registracija el. paštu: komunikacija@menuspaustuve.lt

El. laiške prašome nurodyti, į kurį(-iuos) pasirodymus norite užsiregistruoti.

 

PROGRAMA

 

Drabužiai ir mes | Kanta Company (LT, USA, FI)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 12:00

>> juodoji salė

 

trukmė: 60 min.

autoriai ir atlikėjai: Lyla Goldman, Kęstas Matusevičius, Aino Mäkipää

 

Drabužiai. Mes juos dėvime kiekvieną dieną. Jie būna įvairių dydžių, spalvų ir raštų. Mes praleidžiame daugybę valandų juos pirkdami, skalbdami, džiovindami, lankstydami, vilkėdami ir nusirenginėdami. Šiame pasirodyme drabužiai užvaldys pasaulį - pamatysite, kaip audiniai keičia formą ir atgyja, ir staiga suprasite, kad scenoje nėra nė vieno žmogaus, bet kažkodėl kažkas vis tiek kvėpuoja. Ką mums reiškia drabužiai? Kas mes be drabužių ir kaip jie mus keičia? Ar jie gali mus apsaugoti? Ką jie slepia? Drabužiams užvaldant mūsų pasaulį, stengiamės nusirengti sluoksnius, po kuriais slepiamės, kad atskleistume tikrąją savo tapatybę. Pasirodymas apima objektų manipuliaciją, akrobatiką, kinų stulpą ir dar daugiau jaukioje, intymioje atmosferoje, persipynusioje su absurdiška vaizdine komedija.

 

Skrydis | Justė Liaugaudė, Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė (LT)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 13:30

>> stiklinė salė

trukmė: 40 min. | amžiaus rekomendacija: 14+

autorės ir atlikėjos: Justė Liaugaudė ir Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė | mentorius: Sergi Estebanell| muzikos dizainas: Domas Morkūnas

 

Turbūt daugelis esame lipę į lėktuvą ir jautę pirmojo skrydžio nerimą, o lėktuvui krestelėjus – akimirkai sustojusį kvėpavimą ir dingtelėjusią mintį: „KRISIM“. Vieni iš to pasijuokia, kitus sukausto baimė, bet abejingų tikrai nepalieka. „Skrydis“ – klounių dueto pasirodymas, kurio metu žaidžiama su žiūrovų patiriamomis emocijomis, leidžiančiomis pažinti save ir kartu iš savęs pasijuokti. „Mes kviečiame jus į nepaprastą skrydį! Entuziastingą, netikėtą, gal šiek tiek absurdišką, bet pilną tikėjimo, kad viskas bus gerai“, – žada skrydžio palydovės Grilda ir Raža. 

 

R.L.42 | Konstantin Kosovec (LT)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 14:30

>> vidinis kiemelis

 

trukmė: 30 min.

autorius ir atlikėjas: Konstantin Kosovec | parama: Lietuvos kultūros taryba, I-Portunus Mobility

 

Kūrybinio proceso metu Konstantin dirbo siekdamas išanalizuoti, kas nutinka su su kūnu, judesių įpročiais ir technika tuomet, kai peržengiami įprasti oro akrobatikos pasirodymo rėmai. Šiam darbui įkvėpimo autorius sėmėsi iš Aleksis Akrovatakis dirbtuvių.

 

Where Do I Connect? | Džiugas Kunsmanas, Adrian Carlo Bibiano (LT)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 15:15

>> kiemas

 

trukmė: 30 min.

atlikėjai: Džiugas Kunsmanas ir Adrian Carlo Bibiano

 

Pastarieji įvykiai pasaulyje privertė daugelį žmonių atsiriboti vienas nuo kito, pasikeitė gyvenimo ritmas, teko ieškoti gyvo bendravimo alternatyvų, vengti fizinio kontakto. Kol pamažu grįžtame prie mums įprasto bendravimo, Džiugas Kunsmanas ir Adrian Carlo Bibiano ieško neverbalinio kontakto tarp akrobato ir šokėjo. Fizikoje neegzistuoja lytėjimas kaip kontakto forma. Iš tiesų, stovėdami ant grindų, jų neliečiame – rindyse esantys elektronai atstumia pėdos elektronus ir tarp jų susidaro elektromagnetinis laukas, todėl atominiame lygmenyje jie niekada nesusiliečia. Nepaisant to, mes vis tik galime jausti artimo žmogaus apkabinimus. Naudodamiesi skirtingomis judesio kalbomis, atlikėjai šia tema sieks sukurti neįprastą, bet atvirą bendravimą tarp žiūrovų.

 

Nionia | Elena Kosovec (LT)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 16:00

>> juodoji salė

 

trukmė: 20 min.

autorė ir atlikėja: Elena Kosovec

 

Pirmo kūrybinio etapo rezultatų pristatymas. Pagrindinis šio darbo kūrimo principas – prisiminti dar vaikystėje atsiradusius gestus, judesius, veido išraiškas ir padėtis, atsekti, iš kur kilo šitie maži kūno ritualai, ištirti juos prisiminimų kontekste ir neutralioje būsenoje, stebėti jų įtaką kūnui ir emocinei būklei: "One night I decided to find an inner child inside my head”.

 

Pasaulis aplink sofą | Marija Baranauskaitė (LT)

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis) 17:00

>> studija II

 

trukmė: 60 min. | pasirodyme naudojama anglų kalba

idėjos autorė ir režisierė: Marija Baranauskaitė | atlikėjai: Amada Méndez-Piedra Paredes, DávidFekete, Danielo Amaya, Estela Lapponi, James Adamson, Leonie Kuipers, Vincent Owoko | vadybininkė: Evita Mikalkėnaitė | judesio asistentė: Eglė Nešukaitytė | pagrindiniai partneriai: Lietuvos šokio informacijos centras, Lietuvos kultūros taryba, Naujojo cirko savaitgalis, Bitės

 

Kūrybinis procesas „The World Around Sofa“ prasidėjo kartu su globaliąja pandemija. Tai yra tęstinis dar 2018 metais Marijos Baranauskaitės pradėto solo projekto „The Sofa Project“ kūrybinis procesas, tiriantis galimybes kurti pasirodymus ne žmonių, bet baldų publikai. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – lankyti vietines skirtingų šalių sofas, tačiau tam kelią užkirtus pandemijai randama greita išeitis – 7 menininkai iš skirtingų pasaulio žemynų jau nuo birželio rūpinasi vietinių baldų gerove savo šalyse.

 

Kaip keliauti aplink pasaulį prasidėjus pandemijai? Ar galima kurti ne tik sofoms, bet ir kitiems daiktams? Ar tai galėtų sumažinti kūrėjų, bijančių netekti žmonių auditorijos, nerimą? Kaip ir kodėl kurti kartu? Tokius ir dar visokius kitokius klausimus išsikėlusi Marija Baranauskaitė paskelbusi atranką ir sulaukusi 67 kūrėjų atsakymų atrinko septynis, kurie festivalyje pristatys kūrybą savo žemynų daiktams: Europos kilimams, Azijos hamakams, Afrikos suoliukams, Antarktidos sofoms, Šiaurės Amerikos liniuotėms, Pietų Amerikos plytoms ir Australijos lovoms.

 

* Dėl COVID-19 pandemijos vyresniems nei 6 m. žiūrovams PRIVALOMA dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes arba respiratorius). Apsauginių veido priemonių nedėvintys asmenys į renginius nebus įleidžiami. Prašome laikytis rekomendacijose nurodyto atstumo, naudoti dezinfekcines priemones, renginiuose nesilankyti turint infekcinėms ligoms būdingų požymių.

 

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba