Nauja Menų spaustuvės iniciatyva JAUNI JAUNIEMS kvies į pasirodymus bei kūrybines edukacijas!

Menų spaustuvė pristato naują iniciatyvą – JAUNI JAUNIEMS, kuri dedikuota jauniems kūrėjams bei jauniems žiūrovams, kurie dar neatrado, bet turės puikią progą atrasti Vilniuje įsikūrusią šiuolaikinių scenos menų organizaciją bei po jos stogu vykstančias įvairiausias veiklas!


Spalio 23-28 dienomis, iniciatyva JAUNI JAUNIEMS kvies į šiuolaikinių scenos menų, kuriuose: šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas bei gatvės teatro pasirodymai, o taip pat ir į kūrybinės dirbtuves apie kūrybiškumą, kūrybinį rašymą, dramaturgiją, muzikos kompozicijas bei akrobatiką! Projektas JAUNI JAUNIEMS dedikuotas Vilniaus 700 metų jubiliejui.


„Ši iniciatyva skirta vaikams ir jaunimui bei jauniems profesionalams, kurie be jokios abejonės yra mūsų miesto ateitis ir kurie prisidės prie miesto kūrimo ateityje. Tokių jubiliejų metu labai svarbu žiūrėti ne tik į jau praėjusius 700 metų, bet žvelgti ir į ateitį, skirti visas pastangas, kad sostinėje auganti karta turėtų kuo daugiau galimybių tobulėti, domėtis kultūra, formuotis kaip stiprių asmenybių miesto bendruomenė“,- apie iniciatyvą pasakoja Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.


JAUNI JAUNIEMS tikslas – dialogo tarp jaunų žmonių skatinimas per edukaciją, akiračio apie šiuolaikinius menus praplėtimas bei galimybė savo kūrybą pristatyti sostinės gyventojams. Ši iniciatyva tai tarsi jaunų žmonių ir jauniems žmonėms skirtas festivalis, sklandžiai įsikomponuojantis bei kuriantis pridedamąją vertę, tai ir iniciatyva skirta miesto bendruomenės ateičiai.


Šios iniciatyvos programoje visi norintys atrasti šiuolaikinius scenos menus bus kviečiami į šiuolaikinio cirko kūrėjų „Kanta Company“ pasirodymą „107 Ways to Deal with Pressure“, kuris pasakoja apie psichologinį ir fizinį spaudimą, taip pat programoje bus galima pamatyti jaunų kūrėjų A. Rudelytės, M. K. Zujutės, V. O. Makūnaitės, R. Jankauskytės gatvės teatro pasirodymą „IŠ|MiESTAS“, kuris kvies pakeliauti po Šnipiškių gatveles, pasakos apie benykstančius Lietuvos kaimelius ir miestelius ir bandys atsakyti į klausimą ar viskas kas materialu išnyksta? Kiti jaunieji kūrėjai K. Bujanauskas, L. Vervečka, I. Juškevičiūtė, L. Dirsė, T. Stonys, Ž. Dubnikovaitė susibūrė į kūrybinę komandą – „Būda“ ir pristatys savo šiuolaikinio cirko performansą – „7 minutės“. Menų spaustuvėje taip pat bus galima išvysti Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklį „Me two / Savoj Krūvoj“, kuris gimė iš „Low Air“ mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie paauglių pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Taip pat JAUNI JAUNIEMS metu bus pristatoma ir jauno dramaturgo autobiografiniais faktais paremtas kūrinys, pasakojantis jaunystės patirtį augant provincijoje, tai Raimondo Klezio – „Dulkėti veidrodžiai“. Be šių šokio, teatro, šiuolaikinio cirko, gatvės teatro pasirodymų JAUNI JAUNIEMS kvies ir į kūrybines edukacijas. Menų spaustuvėje bus galima sudalyvauti kompozitoriaus dirbtuvėse, kurias ves kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, teatro dirbtuvėse, kurias ves režisierė Monika Klimaitė, režisūros dirbtuvėse, kurias ves režisierius Gildas Aleksa, kūrybinio rašymo ir dramaturgijos dirbtuvėse, kurias ves kino ir teatro dramaturgė – Teklė Kavtaradzė bei šiuolaikinio cirko akrobatikos dirbtuves, kurias ves – Džiugas Kunsmanas.


Bilietai - https://bit.ly/JAUNIJAUNIEMS_Bilietai


Menų spaustuvės veiklas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilnius 700.