PROGRAMA
LABRYS | IevaKrish (LT, LV)
liepos 9 d. (ketvirtadienis) 18:00, 21:00
imersinis judesio pasirodymas / garso instaliacija / erdvinis šokis | trukmė 60 min.vieta
: Europos humanitarinio universiteto kiemas (Savičiaus g. 17)
koncepcija, choreografija, scenografija: Krišjānis Sants ir Ieva Gaurilčikaitė-Sants | garsas ir programavimas: Jēkabs Nīmanis, Pāvils Jurjāns | atlikėjai: Ieva Gaurilčikaitė, Jana Jacuka ir/arba Krišjānis Sants | scenografijos konstrukcija: Lauris Puriņš, Aleksandrs Ļubinskis | prodiuserė: Ieva Ozoliņa (Latvijos choreografų asociacija) | gastrolių vadybininkės: Ģertrūde Uopeniece ir Marta Treimane (Tuvumi) | rėmėjas: Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas
"Labrys" - imersinis šokio spektaklis, kurį pagal jo geometriškumą ir laiko eigą galima palyginti su labirintu - vieta, kurioje galima pasimesti, net jei išdėstymas iš pirmo žvilgsnio atrodo aiškus. "Labrys" taip pat yra erdvinio garso instaliacija - judėjimo trajektorijos ir garsas primena gyvus pėdsakus, tuo pat metu atsirandančius ir nykstančius erdvėje. Spektaklyje "Labrys", kaip ir ankstesniuose savo kūriniuose, "IevaKrish" stengiasi surasti būdą, kaip meną patirti iš vidaus. Šį kartą atlikėjai juda aplink sėdinčią auditoriją, savo ruožtu auditorijos nariai sukasi aplink savo ašį, todėl visi spektaklio dalyviai jame veikia ir stebėdami, ir kurdami choreografiją.
"Labrys" - tai žmogiškas bandymas per judesį ir garsą sukurti įsivaizduojamas, architektoniškas konstrukcijas. Spektaklio erdvė nenaudojama judesiui kurti - judesys modeliuoja erdvę, kurioje du protai ir du kūnai turi nuolat veikti kartu, kad atliktų matematiškai sudėtingus erdvinius derinius. Bandant sukonstruoti įsivaizduojamą labirintą, išryškėja žmogaus netobulumo ir trapumo samprata.
SANTA MELODICA ORKESTRAS | Synaesthesis, Andreas Trobollowitsch (LT, AT)
liepos 9 d. (ketvirtadienis) 19:00, 20:00, 21:00 (Nacionalinė dailės galerija)
liepos 10 d. (penktadienis) 19:00, 20:00, 21:00 (Gedimino pilies bokštas)
garso performansas | trukmė 20 min.
vieta: Nacionalinė dailės galerija / Gedimino pilies bokštas
kūrinio autorius: Andreas Trobollowitsch | atlikėjai: Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis | rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė | nuotrauka: Alen Makota
,,Santa Melodica Orkestras“ – tai garso performansas trylikai atlikėjų, melodikoms, kabeliams ir balionams. Grojimo metu, kiekvienas atlikėjas supa savo instrumentą individualiu, nuolat kintančiu greičiu. Kartu atlikėjai sukuria arpedžio efektą, kuris paverčia juos į nenutrūkstamai kintantį kinetinį organizmą.
Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis "Synaesthesis" - jaunų ir ambicingų atlikėjų kolektyvas. 2013 metais įsikūrusio ansamblio pagrindinė misija pristatyti Lietuvos ir užsienio kūrėjų šiuolaikinės muzikos kūrinius. Atlikėjams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas. Andreas Trobollowitsch – Vienoje kuriantis kompozitorius, atlikėjas ir garso bei instaliacijų menininkas. Andreas intensyviai dirba elektroakustinės kompozicijos ir impovizacijos lauke, yra sukūręs kūrinių šokio ir teatro pastatymams, kinui bei radijui.
SOUND(e)SCAPE | Agnė Matulevičiūtė, Edvinas Kopcevas (LT)
liepos 10 d. 18:00 (dieninis pasivaikščiojimas), 23:00 (naktinis pasivaikščiojimas)
liepos 12 d. 12:00 (dieninis pasivaikščiojimas), 15:00 (pasivaikščiojimas su dviračiais)
interaktyvus garsinis pasivaikščiojimas | trukmė: 1,5-2 val.
maršrutas: dieninis pasivaikščiojimas – V. Kudirkos aikštė – Vilniaus Sporto rūmai
naktinis pasivaikščiojimas – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka – Kūdrų parkas (Užupis)
pasivaikščiojimas su dviračiais – Vingio parko tiltas (Žvėryno pusė) – Architektūros parkas (Kaukysos g.)
kūrybinė komanda: Agnė Matulevičiūtė, Edvinas Kopcevas
Žmogui natūralu savo prisiminimus kolekcionuoti vaizdo medžiagoje (fotografuoti). Telefone esanti fotokameros programėlė naudojama kur kas dažniau nei garso įrašytuvas. Tačiau garsinis prisiminimas gali būti lygiai toks pats ryškus kaip ir vaizdinis. Terminas kraštovaizdis paplitęs plačiai, tuo tarpu garsovaizdis – beveik negirdėtas. Garsovaizdis – tai muzikinių ir nemuzikinių garsų mišinys; aplinkos garsų visuma. Ši sąvoka garso meno ir muzikos pasaulyje plačiai naudojama, nes šie garsai supa individą kiekvieną dieną, daro įtaką emocijoms, nuotaikai, jausmams. Šio termino dėka kilo ir garso ekologijos mokslas, siejamas su triukšmo taršos (noise pollution) atsiradimu.
Interaktyvių garso pasivaikščiojimų serija (terapija) moko dalyvius tapti sąmoningais garsovaizdžio klausimu, išmokti jo klausytis, analizuoti, suvokti jo keliamas emocijas. Garso pasivaikščiojimas turi griežtas taisykles: jo metu draudžiama kalbėti, reikia eiti ne mažesniu nei 1 metro atstumu vienas nuo kito, visą dėmesį skiriant aplinkos garsui ir tik savo klausos juslei. Kuo intensyvesnių ir besikeičiančių garsinių maršrutų sudarymas padeda per trumpą laiko tarpą susipažinti su kuo skirtingesniais kasdieniniais aplinkos garsais bei jų poveikiu. Taip pat interaktyvių maršrutų dalyviai tampa garsovaizdį įtakojančiais bei garsus kolekcionuojančiais subjektais, lavinančiais savo sąmoningumą šia tema.
UŽPUSTYTI | Šeiko šokio teatras (Lietuva)
liepos 11 d. (šeštadienis) 13:00, 16:00 ir 19:00
istorinė ekskursija - šokio spektaklis | trukmė: 60 min.
vieta: Bartkuškio žemyninė kopa (Vilniaus apskritis, Širvintų raj.sav.)
režisūra: Agnija Šeiko | choreografija: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova | muzika: Kristijonas Lučinskas, Benas Šarka ir "AOUM" | tekstai: Sondra Simana | kostiumai: Sandra Straukaitė | choreografija, atlikimas: Šeiko šokio teatras | padėka: Raimondai Ravaitytei – Meyer, Aušrai Feser | prodiuserė: Vilija Bartašiūtė | rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Neringos savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė | tekstą skaito: Agnija Šeiko, Darius Meškauskas, Mikas Urbonas, Kristina Švenčionytė, Mantvydas Poškus, Edvardas Brazys, Sigutis Jačėnas, Martynas Jackus, Saulė Skliuderytė, Sofija Lučinskaitė, Liudas Vyšniauskas, Karolis Makauskas, Neringa Abrutytė, Vaiva Kvedaravičiūtė | nuotrauka: Donatas Bielkauskas
Šokio ir istorijos spektaklis "Užpustyti" – tai poetinis pasakojimas apie Neringos kaimus ir čia gyvenusias ar trumpam stabtelėjusias įdomias asmenybes, kurių istorijos, kaip ir Neringos kaimai jau užpustyti vėjyje dūzgiančių smilčių. Spektaklis lakoniškomis judesio, muzikos ir balso kalbomis perteiks čia gyvenusių žmonių likimus per šimtmečius kintančio kraštovaizdžio fone. Spektaklio siužetas sudarytas iš paslaptingų fragmentų – išnykę kaimai, Liudviko Rėzos dainos, Pašto kelias Prūsija – Peterburgas, karalienės Luizės gestas, Tomo Manno buitis ir būtis, Simonos de Beauvoir ir Žano Polio Sartro pėdos, Nidos dailininkų kolonijos potėpiai. Šokio ir istorijos spektaklis "Užpustyti" festivalyje bus rodomas ant žemyninės kopos ir jos apylinkėse, nuo kurio atsivers užpustytos istorijos puslapiai. Šokėjų kūnų ir kopų vaizdinys atlieps istorinį-poetinį-muzikinį pasakojimą, girdimą per ausines, ir atskleis Kuršių nerijos magiškąjį realizmą.
BALANSUOJANTIS ŽMOGUS: VILNIUS | DON GNU (DK, LT)
liepos 11 d. (šeštadienis) 18:00
liepos 12 d. (sekmadienis) 12:00
fizinio teatro pasirodymas | trukmė 35 min.
vieta: Lukiškių kalėjimo vidinis kiemas
koncepcija: DON GNU | režisūra ir choreografija: Jannik Elkær ir Kristoffer Louis Andrup Pedersen | bendradarbiaujantis vietos choreografas: Petras Lisauskas | atlikėjai: Petras Lisauskas, Jeppe Kaas Vad, Džiugas Kunsmanas, Ema Senkuvienė, Adrian Carlo Bibiano | kompozitorius: Alice Carreri | vietos muzikantai: Žygimantas Gudelis GON, Lyja Maknavičiūtė | prodiuserė: Malene Cathrine Pedersen
„Balansuojantis žmogus: Vilnius“- unikalus spektaklis lauko erdvėje, pritaikytas specialiai Vilniaus miestui. Naudodama šiuolaikinio šokio ir naujojo cirko technikas, Danijos fizinio teatro kompanija DON GNU visus užkelia ant vienos pusiausvyros lentos. Ar galime sukurti pusiausvyrą tarp skirtingų kultūrų ir žmonių?
Balansuodama ant išdidintos pusiausvyros lentos, kūrėjų komanda susitinka su vietos menininkais ir muzikantais, kad sukurtų unikalų ir vienkartinį pasirodymą, skirtą specialiai Vilniui. Milžiniška 500 kilogramų sverianti pusiausvyros lenta yra aiški tarpasmeninių santykių ir bendradarbiavimo metafora: mes negalime judėti nepaveikdami kitų. Žiūrovų laukia jaudinantis, galingas ir poetiškas pasirodymas, šaltus šiaurietiškus atspalvius sujungsiantis su kasdieniu Vilniaus miesto gyvenimu ir kultūra.
PRAKRITI | Oskaras Gudas (LT)
liepos 9-12 d. (ketvirtadienis-sekmadienis) 16:00 - 00:00
skulptūrinė instaliacija
vieta: Fluxus tiltas (šalia Vilniaus dailės akademijos)
kūrėjas: Oskaras Gudas | rėmėjas: Layher Baltic
Kiekvieną akimirką pasaulis kinta – nėra dviejų vienodų aušrų, kaip nėra dviejų vienodų sielų ar dviejų vienodai tekančių srovių. Ši nepamainoma ir nevaldoma kaita į Žemės veidą įnešą tą žavesį, tą grožį, kurį taip bando atkartoti visa kontroliuoti bandantis žmogus, o technologijos neretai bando atsiriboti nuo gamtos, nei būti jos bendražygiu. "Prakriti" reiškia gamtą, šaltinį ir pirmapradę, apčiuopiamąją, materialią būseną, po kuria slypi išsilaisvinimas. Krioklys – tai natūrali auka gamtai (prakriti), upėms, upių srovėms ir jų akmenims. Simetriškų krioklių duetas – technologinis, žmogaus sukurtas mažas gamtos stebuklas, iliustruojantis, kad maži bendradarbystės ir bendrystės gestai gali rezonuoti daug didesniuose masteliuose.
Vienu skruostu šildoma vakaro saulėlydžio, iš kitos pusės pasveikinama saulėtekio, instaliacija kaskart įgauna vis skirtingą nuotaiką, kasdien kolaboruodama su vidurvas vidurcaro saule, valiūkiška audra ar gaiviu lietumi ir primena, kad žmogaus sukurtas grožis niekuomet neprilygs gamtos didybei – vardan to svarbu tai globoti.
festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba