SPOT'18

Menų spaustuvė pristato pirmąjį savo tarptautinį gatvės teatro festivalį SPOT! 2018 liepos 12-15 dienomis vyksiantis festivalis drieksis per skirtingas Vilniaus miesto gatves, skverus ir net vandens telkinius. Urbanistines erdves naujai pamatyti siūlanti spektaklių ir instaliacijų serija kvies dalyvauti visus, be jokių amžiaus apribojimų ir BE BILIETŲ - festivalis visiškai nemokamas!

Menų spaustuvės kieme visą ilgą savaitgalį veiks poilsio, maisto ir diskusijų su kūrėjais zona, o šeštadienio vakarą skirsime festivalio atidarymo ir uždarymo šventei jaukiausiame vidiniame kiemelyje.


PROGRAMA12 d. (ketvirtadienis) 20.00 | 13 d. (penktadienis) 20.00


ATVYKĖLIAI| Adrian Schvarzstein/Jūratė Širvytė-Rukštelė(Ispanija/Lietuva)

gatvės teatro pasirodymas | trukmė 45 min. 

vieta Vilniaus senamiestis | pradžia Menų spaustuvėje

Pasirodymo centre - du atvykėliai iš praeities, dabartį matantys visai kitomis akimis. Keliaudama po miestą, žaviai naivi ir labai paslaugi porelė imasi tvarkyti aplinką, žmones ir viską, kas užkliūna už jų akių. Atvykėliai kasdienį gyvenimą interpretuoja naudodami tik sau suprantamą logiką, tad suplyšę džinsai, rūkymas viešoje vietoje ar vienišas žmogus ant suoliuko gali tapti pasirodymą nulemiančiais akcentais. Nustebinti juokingo, provokuojančio elgesio, praeiviai tampa absurdiškų ir siurrealių situacijų dalimi.
Adrian Schvarzstein – argentiniečių kilmės ispanų aktorius, komikas, klounas, cirko ir teatro režisierius, gatvės teatro spektaklių kūrėjas ir... nepaprastos energetikos menininkas. Nuo 1989 metų dirba su įvairiais Europos cirkais, gatvės teatro trupėmis, bendradarbiauja su operos, teatro, televizijos projektais. 2008 m. Miramiro apdovanojimas už "Kamchatka" projekto režisūrą ir Brėmeno gatvės teatro festivalio "Ernst" prizas 2010 m. Zirkolika apdovanojimas kaip geriausiam cirko režisieriui. Jo gatvės teatro pasirodymai GREEN MAN , THE BED ir DANS dvidešimt metų sulaukia pasisekimo tarptautiniuose festivaliuose pasaulyje ... tikriausiai dėl to, kad pagrindinis personažas čia – publika.

Jūratė Širvytė-Rukštelė – šokėja, choreografė, režisierė, besispecializuojanti istorinio šokio ir teatro žanre. Kuria choreografiją barokinėms operoms (Latvijos nacionalinė opera, festivalis "Banchetto musicale", Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai etc.). Su Adrian Schvarzstein pradėjo dirbti 2014 metais kaip režisieriaus asistentė, statant A. Banchieri madrigalinę komediją "La Barca" Valdovų rūmuose.12 d. (ketvirtadienis) ir 13 d. (penktadienis) 18.00


Ekskursija su B ir B (Lietuva)

idėjos autorės ir atlikėjos Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė

performatyvi ekskursija | trukmė 60 min.

B ir B kviečia į istorinį turą po Vilniaus senamiestį!
Kas kuria istoriją? Mes pripratę klausytis televizijos ir radijo žinių, skaityti istorijos knygas, grožėtis ir stebėtis gerai žinomais istoriniais faktais. Bet jei pasuktume viską kitap? Jei patys tyrinėtume savo miestą ir kurtume jam savo istoriją? Kaip tai paveiktų dabartį, kurioje gyvename?
B ir B kviečia visus vilniaus gyventojus ir svečius prisijungti prie kelionės po žymiausias Vilniaus vietas ir pažiūrėti į mūsų istoriją visiškai kitokiu kampu.

vieta Vilniaus senamiestis | pradžia Katedros aikštė, prie Gedimino paminklo


13 d. (penktadienis) 19.00 ir 22.00 | 14 d. (šeštadienis) 15.00 ir 20.00


VIRTUVĖS PRINCAS | Bram Graafland (Nyderlandai)

konceptas, scenarijus, režisūra: Bram Graafland | atlikėjas Bram Graafland
muzikinis gatvės teatro pasirodymas | trukmė 27,5 min.

Premjera 2013 balandis, Roterdamas

vieta Menų spaustuvės kiemas

Virtuvės princas atvyksta pasirodyti su išskirtiniu įrenginiu – virtuve su visais reikalingais įrankiais, elektriniais vargonais ir būgnais, kepančia muziką ir blynus tuo pačiu metu. Didžiuliu greičiu besisukantis spektaklis - energingas teatro, kulinarinio cirko ir muzikos koncerto mišinys, įtraukiantis smalsiausius žiūrovus.
Bram Graafland – olandų komikas ir muzikantas, pats sau kuriantis vieno žmogaus pasirodymus, auditorijas stebinančius išradingumu ir daugiafunkciniu scenos objektų panaudojimu.14 d. (šeštadienis) ir 15 d. (sekmadienis) 11.00, 16.00 ir 19.00
STELI | Stalker Teatro (Italija)
interaktyvi instaliacija

režisierė Gabrielė Boccacini | muzikos autoriai Stanislao Lesnoj e SmZ / Riccardo Ruggeri | atlikėjai Adriana Rinaldi, Dario Prazzoli, Stefano Bosco

vietos: 11.00, 16.00 Bernardinų parkas, 19.00 Odminių skveras

Steli – urbanistinis, interaktyvus ir itin vizualus projektas. Tai – tiltas tarp šiuolaikinio meno ir performanso. Šiuolaikinis įvykis, sudominantis labai plačią auditoriją - viduryje miesto visų žiūrovų pagalba išdygstantis spalvotų pagaliukų statinys. Kolektyvinė instaliacija, užburianti interaktyvumu, spalvomis ir atgaivinanti pilkas miesto erdves.14 d. (šeštadienis) 12.00-15.00, 21.00 - 23.00 ir 15 d. (sekmadienis) 15.00-18.00


RŪKAS | Edwin van der Heide (Nyderlandai)

konceptas Edwin van der Heide | realizacija Edwin van der Heide su Adriaan de Man, Erfan Abdi ir Jens de Groot

rūko ir garso instaliacija

vieta LR Prezidentūros vidinis kiemas

Išskirtinis meno kūrinys-instaliacija, nenustojamai kuriantis tikrą rūką – lygiai tokį, kuris kyla virš ryto pievų ir ežerų. Išradingo dizaino pagalba, aukštu spaudimu šimtais vamzdelių į orą išstumiamas vanduo rūką perkelia į urbanistines erdves ir leidžia gamtoje įprastu reiškiniu mėgautis viduryje dūzgiančio miesto, o specialiai instaliacijai sukurta garsinė aplinka dar labiau sustiprina magišką atmosferą.14 d. (šeštadienis) 18.00 ir 15 d. (sekmadienis) 14.00 ir 18.00


DU SKĘSTA, TRYS PLAUKIA | Studio Eclipse (Belgija)

konceptas ir choreografija Satya Roosens | šokėjai Mirte Courtens, Christophe Degelin, Satya Roosens | vaizdo menininkas Kurt Demey | technikas Jeronimo Garcia | konstruktorius Colin Kassies | kompozitorius Giovanni di Domenico | dramaturgijos patarėjas Klaus Jürgen | tekstilės dizainerė Rosalie Spruijt | scenos vadyba MaelPalu (FAIAR)

šokio spektaklis vandenyje ir ant vandens | trukmė 45 min. |

vieta Markučių parko tvenkinys


Medinė platforma ir trys šokėjai, kalbantys apie žmonių elgesį ir tarpusavio santykius ir visa tai – vandenyje. Po vandeniu panyrantys šokėjų kūnai, mūsų sąmonę simbolizuojanti platforma ir vanduo ,atspindintis pasąmonę. Šokio spektaklis, stebimas nuo tvenkinio kranto, po atviru dangumi, įkvėptas vandens, drėgmės, povandeninės nesvarumo būsenos, sausos žemės ir neišvengiamo kvėpavimo poreikio.
Studio Eclipse
Kompanija Studio Eclipce kuria performansus, skirtus specialioms, juos įkvepiančioms lokacijoms.
Vieni pagrindinių kompanijos tikslų – bendradarbiavimas su kitomis disciplinomis ir kūryba lauko erdvėse. Spektaklio "Two Sink Three Float" sukūrimą parėmė Flamandų vyriausybė.

dėmesio: pasirodymų laiko ir vietos informacija gali būti tikslinama

projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė