Naujojo cirko savaitgalis'18

PROGRAMA



ŠVENTASIS MEDIS | Compagnie Mpta (Prancūzija)

4d. (antradienis) ir 5 (trečiadienis) 19.00

Juodoji salė

trukmė 60 min | rekomenduojama N-8

kūrėjai ir atlikėjai Juan Ignacio Tula & Stefan Kinsman | meninis bendradarbiavimas Mathurin Bolze, Séverine Chavrier | šviesų dizainas Jérémie Cusenier | garso dizainas Gildas Céleste |kostiumų dizainas Fabrice Ilia Lero

Šventojo medžio (isp. Santa Madera) šaknys – vietinių Pietų Amerikos gyventojų tradicijose, menančiose ritualus ir dvasines ceremonijas, kuriose šventas medis naudojamas piktosioms dvasioms išvyti ir stiprinti broliškiems ryšiams, vienijantiems bendruomenę.

Juan Ignacio Tula, Stefan Kinsman ir Cyr lanko trio spektaklyje žaidžia savo panašumais ir skirtumais, dalinasi religijos, pagonybės, daugiakultūriškumo, identiteto, dvilypumo klausimais. “Šventuoju medžiu” kūrėjai tyrinėja smurto, atleidimo, brolybės ir tolerancijos suformuotus santykius, atspindinčius senuosius ritualus.

Dėmesio: spektaklyje naudojamos blyksinčios šviesos, galinčios pakenkti epilepsija sergantiems žmonėms.

“Vos spėjus pagalvoti, kad spektaklis pasiekė didžiausią įmanomą grožį, jis ima ir nustebina iš naujo” - Katharine Kavanag, The Circus Diaries

“Šioje pažeidžiamumo ir vyriškumo tyrime, “Šventasis medis” plečia Cyr lanko galimybes kalbėti”- Anna Winter, The Stage


SOFOS PROJEKTAS | Marija Baranauskaitė (Lietuva/Prancūzija) – premjera

5 d. (trečiadienis) ir 6d. (ketvirtadienis) 18.00

kišeninė salė

trukmė 60 min.

kūrėja ir atlikėja Marija Baranauskaitė

Šiuolaikinio cirko projektas, vystomas naudojant šiuolaikinio šokio, klounados, bufonados, performanso meno, muzikos, teksto bei video disciplinas, skirtas žmonėms ir nežmonėms, egzistuojantiems bei neegzistuojantiems žiūrovams. Pasitelkiant į pagalbą judesį, bei jumorą, projektas tiria žmonių ir sofų tarpusavio santykius. Kaip mes, žmonės, esame susiję su sofomis? Ką šiuose santykiuose galime sužinoti apie save ir kitus (žmones ir nežmones)? Kokius gyvenimus mes turime? Ar žmonės gali atlikti pasirodymus sofoms? Kiek reikia sąmoningumo būnant žiūrovu ir kiek atlikėju? Šis projektas atskleidžia naujus požiūrio taškus į scenos menus, siūlo patirti cirką kitaip.

Marija Baranauskaitė baigė studijas tarptautinėje klounados Philippe Gaulier mokykloje Paryžiuje. Prieš tai ji įgijo šokėjos-aktorės specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, ir jau nuo 2013 metų profesionaliai dirba kaip atlikėja, kūrėja, veda kūrybinius užsiėmimus. Ji yra buvusi organizacijos Raudonos Nosys GYDYTOJAI KLOUNAI aktorė bei narė. Savo įgūdžius Marija tobulino treniruodamasi su įvairiais scenos menų meistrais tokiais kaip Eric Davis ( Red Bastard), Lassaad Saidi, Philip Burgers, Ami Hattab, Carlo Jacucci, Lorenz Wenda, Roberto Magro, David Zombrano, Claudio Stellato, Marten Spangberg bei daugeliu kitų.



KARVĖS MEILĖ | société protectrice de petites idées (Prancūzija)

6d. (ketvirtadienis) 19.00

Juodoji salė

trukmė 50 min.

kūrėjai ir atlikėjai Nanda Suc and Federico Robledo | šviesų dizainas Aleth Depeyre | žvilgsnis iš išorės Emilie Bonnafous, Denis Lecat

Karvės meilė – tai absurdas, besijungiantis su aukštąja sporto mada, rūgščiu pieno skoniu, dainomis, niekada netapsiančiomis hitais, plastiko gėlėmis ir meilės kaprizais. Tai – šizofreniškai bjaurus vaikų žaidimas ir gražiausios mūsų manijos: chroniška kvailybė ir netobulumo malonumas.

Nanda Suc pradėjo šokti nuo 5 metų. Baigusi teatro studijas ir metus praleidusi James Carlès centre Tulūzoje, nuo 2007 metų šokėja šoko kompanijoje Gregory & Co (pas choreografę Sylvie Le Quéré). 2011 m. ji kartu su Coralie Neuville sukūrė savo pirmąjį premjerinį spektaklį „Vieną gražią dieną“. 2012 metais kartu su Federico Robledo sukūrė spektaklį „Cow Love“. Nuo 2014 m. dirba su asociacija Galapiat-Cirque.

 Federico Robledo scenos meno pasaulį atrado būdamas 17-os Rio Cuarto mieste (Argentinoje). Po ketverių metų sceninės patirties su Circo en Accion ir La Sordina, jis tęsė mokslus La Arena Buenos Airėse (Argentina), vėliau – Lido Tulūzos savivaldybės cirko menų mokykla (Prancūzija). 2007-2011 m. jis dirbo trupėse La Arena (Gerardo Hochman) ir Bla Bla Bla Buenos Airėse, taip pat 2012 m. su asociacija ACLAP. 2012 m. jis kartu su Nanda Suc įkūrė „Société Protectrice de Petites Idées“. Nuo 2013 m. dirba su asociacija Galapiat-Cirque.



KAULAI | Kallo Collective (Suomija)

7 d. (penktadienis), 8 d. (šeštadienis) ir 9 d. (sekmadienis ) 17.30

kišeninė salė

trukmė 45 min.

atlieka Thomas Monckton | šviesų ir garso dizainas Gemma Tweedie | muzika Tuomas Norvio

Vieno kvadratinio metro dydžio scena, viena kėdė, viena lempa ir Thomas Monckton – tai viskas, ko reikia šiam išskirtiniam mikro-fizinio teatro kūriniui. Išlavinta kūno manipuliacija, lanksčiausios rankos ir įspūdinga „nekontroliuojamo“ veido kontrolė, preciziškais judesiais pasakoja buvimo žmogumi istorijas.

Kallo Collective – fizinio teatro ir šiuolaikinio cirko kompanija, kurianti aukštos kokybės pasirodymus be teksto, pritaikytus turams po pasaulį ir pritraukiančius plačią auditoriją. Kompanija pasirodo įvairiose šalyse, tačiau bazuojasi Suomijoje, Prancūzijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Visi jos nariai kartu studijavo Jacques Lecoq fizinio teatro mokykloje Paryžiuje, visi taip pat treniravosi cirko lauke.

“...nepaprastas išradingumas, gimęs iš beribės vaizduotės…” – Theatreview

„ Monckton‘o gebėjimas manipuliuoti mažiausiomis savo kūon dalelėmis, ne tik paverčia darbą nuostabiai kruopštų, bet ir sukuria žaismingą santykį su auditorija“ - Across The Arts

„Kūrybiškumas, kurio prireikė sukurti šiam darbui – tiesiog neišmatuojamas. Jis užburiantis, įtraukiantis ir įsimintinas“ - Edinburgh Guide

 „Šlovingas nepaprasto žmogaus fiziškumo pagerbimas“ - The Herald Scotland


SUŽEISTI GYVŪNAI (Wounded Animals)| Angela Wand (Švedija)

7 d. (penktadienis) 19.00

juodoji salė

trukmė 60 min. | rekomenduojama N-14 (necenzūrinė kalba)

autorė ir atlikėja Angela Wand | režisierius ir bendraautorius Stephen Rappaport

Unikali, šarminga asmenybė – Angela Wand – atskleidžia, kaip blogai jai sekasi būti žmogumi. Morališkai teisingas tiesos formas palikdama nuošalyje, šiame vienos-moters-šou ji naudoja komedijos, cirko, istorijų pasakojimo elementus, važiavimo riedučiais įgūdžius, savo užburiančią asmenybę ir jautrias išpažintis, auditorijai suteikdama šansą ne tik linksmintis, bet ir susimąstyti.

Pasirodymo turinys nutrūktgalviškai svyruoja tarp smagaus ir šviesaus bei brutalaus ir atviro. Nuo institucionalizuoto rasizmo iki priklausomybės nuo “Tinder”, Amerikos priemiesčių, kaltės, seksizmo ir veganizmo - Angela dalinasi savo santykiu su šiais subjektais, palikdama auditorijai vietos sudėtingiems klausimams.

Angela Wand – šiuolaikinės klounados ir fizinio teatro menininkė iš Amerikos. Kilusi iš Kalifornijos Angela laisvai samdoma atlikėja 20 metų dirbo Švedijoje su tokiomis kompanijomis kaip Circus Cirkör, Burnt Out Punks, Ruby Rose Productions, Uppsala Stadsteater, Stockholms Stadsteater, Clowns Without Borders ir Nacionaline Švedijos televizija.

“…neįtikėtinai nuoširdus pasirodymas” – The Fest, Edinburgo Fringe

“Švelniai įžūlus ir kupinas dvasios” - The Skinny, UK

“Spektaklis, humoro ir nuoširdumo pagalba labai greitai išlendantis iš savo blizgančios pakuotės, atskleidžiantis autorės, kaip žmogiškos būtybės, ydas. Šis greito tempo pasirodymas – tikras energijos pliūpsnis, penas mintims, paliekantis žiūrovus priblokštus ir sujaudintus.” – kritikė Jenny Staaf, Nordsverige.


JOSTKA | Alexis Akrovatakis (Graikija)

8 d. (šešadienis) 17.00

studija III | dalyvavimas nemokamas

trukmė 30 min. | work in progress | N-18

Šiuolaikinio cirko menininkas Alexis Atrovatakis pristato savo darbo eskizą „Jostka“, įkvėptą dabarties, čia ir dabar esančio momento, anatomijos, architektūros ir ilgų analizės dienų. Anot autoriaus, šiame pasirodyme savo kūną jis naudoja kaip ginklą su emocijų, švelnumo, keistumo ir nežinomybės užtaisu.


ERDVĖ | Gravity & Other Myths (Australija)

8 d. (šeštadienis) ir 9 d. (sekmadienis) 19.00

trukmė 60 min. | rekomenduojama N-7

komanda Triton Tunis-­‐Mitchell, Lachlan Binns, Jascha Boyce, Joanne Curry, Lachlan Harper, Simon McClure, Martin Schreiber, Jacob Randell, Elliot Zoerner | muzika Elliot Zoerner

“Erdvėje” nepaslėpta niekas - nėra paslaptingos tamsos, scenografijos ar makiažo, čia pat jaučiamas visas scenos karštis ir įtampa, lydinti įspūdingiausius akrobatinius numerius.

Atviri, pašėlę ir subtilūs vienu metu, septyni patyrę akrobatai naikina fizinių galimybių ribas, skambant gyvai perkusijos muzikai, į kiekvieną akimirką neriantys visa galva. Kvapą gniaužiantis ir žvilgsnį salės palubėje sukaustantis pasirodymas žiūrovus žavi profesionalumu ir nuolatiniu nuoširdžiu atlikėjų dėmesiu publikai.

Gravity & Other Myths – daugybę apdovanojimų pelnęs ir labai gerbiamas Australijos akrobatų ansamblis. Įsikūrusi 2009-aisiais Adelaidėje, Pietų Australijoje, kompanija pati kuria ir režisuoja įtraukiančius akrobatikos kūrinius, pasižyminčius nuoširdumu, vietoje tradicinių cirko ir teatro modelių judančius link akrobatikos ir fizinio teatro jungties.

“Visiškai atvira, pagarbą kelianti stiprybė, profesionalumas ir kūrybiškumas” - Adelaide Advertiser

“Įkvepiantys ir įspūdingi… Pasiruoškite netekti amo.” - Three Weeks, Edinburgh Fringe Festival

“Tai – 21-ojo amžiaus cirkas” – Lip Mag

“Absoliutus triumfas!” – The Guardian

“Užgniaužiantys kvapą, gravitacijos dėsnius ignoruojantys triukai, kuriuos stebėsite su džiaugsmu” - The Stage