2002

Menų spaustuvė įkurta 2002 metais. Naujosios dramos akcija, „Vilniaus šokio spaustuvė“, Keistuolių „Taisyklė Nr. 1...“ įkvėpė naują gyvybę senosios spaustuvės patalpoms.

Menų spaustuvės steigimas
2002 m. kovo 12 d. buvo pasirašyta Menų spaustuvės Steigimo sutartis, balandžio 3 d. Menų spaustuvė oficialiai įregistruota Vilniaus miesto savivaldybėje. Šiuolaikinių menų centras -Menų spaustuvė pradėjo savo oficialų egzistavimą. Menų spaustuvės pristatyme dalyvavusi tuometinė kultūros ministrė Roma Žakaitienė sakė, kad Vilnius negali skųstis projektų stoka, o Menų spaustuvė liudija, kad kultūros įstaigos pribrendo didesniems, nei gali įgyvendinti viena nevyriausybinė organizacija, projektams.

Pirmoji paramos sutartis 
Balandžio 11 d. buvo pasirašyta pirmoji paramos sutartis su privačiu investuotoju. Prancūzų bendrovės „Dalkia“ dukterinė įmonė „Vilniaus energija“, pagal šią sutartį įsipareigojo Menų spaustuvei kasmet skirti po 100 tūkst. – iš viso 1,5 milijono per 15 metų. Palengva griuvėsiais virstančiose buvusios sovietinės spaustuvės patalpose sutarties pasirašymo kompanija buvo susodinta už improvizuoto stalo – durų, paguldytų ant metalinių butelių dėžių. „Vilniaus energijos“ generalinis direktorius Janas Sacreste‘as teigė, kad sutartį pasirašyti „ant durų“ jam teko pirmą kartą.

Renginiai

Nors buvusios sovietinės spaustuvės patalpų panaudos sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe buvo pasirašyta tik lapkričio 29 d., tačiau Menų spaustuvei formaliai dar nepriklausančiose patalpose buvo parodytas ne vienas spektaklis. Per 2002 metus „Raudonąją“ pramintoje salėje buvo rodomas „Keistuolių” teatro spektaklis „Taisyklė Nr. 1, arba Sapnuoti Vilnių draudžiama”. Toje pačioje salėje buvo surengtas Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro projektas „Naujosios dramos akcija” bei Lietuvos šokio informacijos centro vasaros šokio mokykla „Vilniaus šokio spaustuvė”. Menų spaustuvės patalpose vyko stambiausios Šiaurės šalių kino ir TV filmų kompanijos „Nordisk Film” kuriamo meninio filmo „Plan-B” filmavimai.

Europos ekspertų įvertinimas
Liepos 13-16 d. Vilniuje viešėjo Europos kultūros politikos ekspertai, kurie su Menų spaustuvės administracija aptarė būsimos veiklos aspektus, principus, funkcijas, susitiko su Menų spaustuvės taryba, Vilniaus miesto savivaldybės vadovais. Keturias dienas miesto architektas, organizacijos „Danscenen“ Kopenhagoje Tarybos pirmininkas Erikas Agersgaard ir EUCLID International/ Jungtinės Karalystės Europos kultūros programų centro direktorius Mikas Floodas susitikimo su tuometiniu Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku metu, Menų spaustuvės perspektyvas įvertino teigiamai. Ekspertai optimistiškai vertino ir Menų spaustuvės galimybes po 2004 metų, Lietuvai tapus ES nare, pasinaudoti ES struktūriniais fondais, atstatant apleistus pastatus. „Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip tokios organizacijos gali daryti įtaką ir formuoti mieto kultūrinį ir infrastruktūrinį veidą, - sakė M.Floodas.