ŠOKIO SPEKTAKLYLE “STIKLO SODAI” ŽMOGAUS BŪTIES KLAUSIMAI SPRENDŽIAMI LEDINĖJE SCENOGRAFIJOJE

Choreografės Airos Naginevičiūtės „Stiklo sodas“ – tai judančių vaizdų spektaklis apie būties trapumą ir tvarumą, kuris užgimsta nesibaigiančiame gyvybės cikle. Du pasauliai – dangaus ir žemės, gyvybės ir amžinybės – egzistuoja vienas greta kito, vienas kitą papildydami. Juos skirianti riba – nematoma, tačiau jaučiama. Ta riba – tarsi stiklas. Ji apnuogina, bet saugo, ji skaidri, bet atskiria, švelni, bet galinti virsti aštriomis šukėmis.

Pasak A.Naginevičiūtės, „Stiklo sąvoka mums leidžia pajusti, ką reiškia būti šiapus ir anapus tuo pačiu metu. Jei atsisveikindamas su žmogumi, regi jį pro langą, supranti, kad jis ir čia, ir tuo pat metu – jau visai kitur. “ Stiklo sodas – tai pasaulis, egzistuojantis tarp šiapus ir anapus; tai gyvybė, kurią įkvepia negyva materija, ir negyva materija, kuri atsiranda iš gyvybės. Stiklas – be galo trapus ir dužus, tačiau tuo pačiu tai – medžiaga, kuri išlieka nesuirusi tūkstančius metų, kuri gali atgimti naujam gyvenimui, naujose formose.

Spektakliui apie būties skaidrumą ir trapumą choreografė Aira Naginevičiūtė subūrė ypatingą šokėjų-aktorių komandą – Greta Grinevičiūtė, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Erika Vizbaraitė ir Telman Ragimov. Kiekvienas kuriamas personažas – tai žmogus, brėžiantis savo gyvenimo kelio trajektoriją, vedančią pro vienus iš dviejų stiklo sode esančių vartų: gimties arba mirties.


Režisūra ir choreografija – Aira Naginevičiūtė
Scenografija – Arūnas Adomaitis
Muzika – Vladas Dieninis ir cutthroats, Anna Maria Hefele, Ludwig van Beethoven
Kostiumai – Laura Darbutaitė
Šokis – Greta Grinevičiūtė, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Telman Ragimov, Erika Vizbaraitė
Vokalas – Gytis Ivanauskas
Šviesos – Vilius Vilutis
Ledo skulptūros – Viduramžiai LT


Bilietai - Tiketa.lt

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba