Tarptautinė Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komanda pristato kaukių, objektų teatro spektaklį „Spąstai“.

 Vizualiuose, siurrealistiniuose „Spąstuose“ visapusiškai tyrinėjama manipuliacijos tema. Spektaklis įkvėptas asmeninės kūrėjų patirties ir susidūrimų su apgaulinga, manipuliatyvia tikrove, bei kaukės fenomenu kasdienybėje. Meninę „Spąstų“ formą įkvėpė kaukės simbolio įvaizdis ir meninės interpretacijos kitų kūrėjų (Stasio Eidrigevičiaus, Jano Švankmajerio) darbuose.

 

„Spąstuose” idėjos artikuliuojamos ne žodžiais, o per objektus ir judesį. Pasitelkus kiekvienam atpažįstamus kasdienybės objektus spektaklyje kuriamos kaukės pasitelkiamos kaip priemonė atskleisti veikėjų (akt. Kristina Mauruševičiūtė, Vilma Raubaitė / Jūratė Trimakaitė) vidinę būseną bei vis naujus jų vaidmenis visuomenėje.

 

Spąstų“ veikėjos nuolat papuola į įvairius manipuliatyvius tinklus: įvairūs išnaudojimo scenarijai darbo rinkoje, statuso, įsivaizduojamų nusikaltimų, visuomenės normų, asmeninių baimių ir nerealistinių svajonių spąstai. Tam, kad apsigintų ir prisitaikytų, „Spąstų“ veikėja ne vien priešinasi, bet ir paklūsta manipuliatorių primestiems vaidmenims, pati imdama dėvėti kaukes. Bėgdama nuo vienų spąstų, ji vis patenka į kitus – išmoningesnius, aršesnius, vis nepastebimesnius, įprastesnius šiuolaikinėje visuomenėje ir kasdienybėje. Kaip tokiomis aplinkybėmis išlaikyti garbę ir orumą? Ar įmanoma ištrūkti iš manipuliatorių spąstų? Kur slypi nesibaigiančios manipuliacijos priežastys?

 

Aktorės (Vilma Raubaitė / Jūratė Trimakaitė ir Kristina Mauruševičiūtė) spektaklyje naudojasi kaukėmis kaip priemonėmis atskleisti komplikuotus herojų santykius,vidinę būseną. Spektaklyje naudojamos kaukės, kuriamos esamajame laike iš skirtingų kasdieninių objektų. Per atpažįstamus kiekvienai socialiniai erdvei daiktus,netikėtai, paradoksaliai kuriamos kaukės, t.y. nauji spektaklio veikėjų vaidmenys visuomenėje.

 

Kūrybinė komanda:

Idėjos autorės - Jūratė Trimakaitė, Kristina Mauruševičiūtė

Režisierė - Jūratė Trimakaitė

Aktorės - Kristina Mauruševičiūtė, Vilma Raubaitė / Jūratė Trimakaitė

Scenografė, dailininkė - Cerise Guyon

Choreografė - Sigita Mikalauskaitė

Dramaturgija - Joana Narvidė

Kostiumų dailininkė - Aldona Trimakienė

Kompozitorius - Thomas Demay

Šviesų dailininkas - Felix Bataillou

Techninis direktorius - Julien Hatrisse

Apšvietimas, garsas - Julien Hatrisse, Rimas Petrauskas / Simonas Racevičius