Kompozitoriaus dirbtuvės | Agnė Matulevičiūtė
Spalio 24 d. 10 val.
Trukmė: 2 val.
Skirta: 8-12 klasių moksleiviams
Registracija: https://bit.ly/JauniJauniems_KompozitoriausDirbtuvės


Dirbtuvėse su kompozitoriumi dalyviai mokysis kompozicijos pagrindų netradiciniais būdais - be natų ar instrumentų. Mokiniai turės galimybę įsiklausyti ir geriau pažinti juos supantį garsovaizdį, eidami kompozitoriaus specialiai sudarytu maršrutu. Įsiklausę į aplinką dalyviai mokysis analizuoti ir interpretuoti garsus, suprasti jų keliamas emocijas. Taip pat mokiniai susipažins su kino triukšmų kūrimo metodais, kuriuos galima panaudoti teatro ar kino etiuduose.

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė (g. 1991) – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje muzikos kompozicijos magistro laipsnį įgijusi menininkė, visų galų meistrė, užsiimanti ne vien tik muzikos kompozicija, bet ir kitomis veiklomis, tarp kurių kostiumų kūrimas, festivalių rengimas (tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiuolaikinis muzikos festivalis „Muzika erdvėje“), bei edukaciniai užsiėmimai vaikams. Kalbant apie pagrindinę Agnės veiklą – muzikos kūrimą – menininkė teigia, kad muzika tiek teatre, tiek kine yra lyg komentaras to, kas vyksta. Visgi kompozitorė darbą kine ir teatre atskiria: „Dirbant kine, muziką kurį postprodukcijos etape – sėdi vienas studijoje ir darbas yra individualus arba dviese su režisieriumi, o teatre yra daug kontakto, komandinio darbo, muzika gyvai paveikia aktorius scenoje ir, mano nuomone, įgauna didesnį svorį“.

Spalio 23-28 dienomis iniciatyva JAUNI JAUNIEMS kvies į šiuolaikinių scenos menų, kuriuose šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas bei gatvės menų pasirodymai, o taip pat ir kūrybinės dirbtuves, apie kūrybiškumą, kūrybinį rašymą, dramaturgiją, muzikos kompozicijas bei šiuolaikinį cirką!

Dar daugiau informacijos apie JAUNI NAUJIEMS: www.menuspaustuve.lt
Programa dedikuota Vilnius 700 metų jubiliejui: www.vilnius700.lt

Menų spaustuvės veiklas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė