,,Synaesthesis” metai baigiasi dviejų projektų pristatymu Menų spaustuvės Juodojoje salėje. Beprotiškai intensyvus laikotarpis atveda prie paradoksaliai dvilypiško noro - atlikti gerai pažįstamą ir jau pamiltą projektą ,,Why Does This Appear?” bei nerti į eksperimentą ,,White Keys, Black Keys, Inside Out”. Dvigubame pristatyme bendra gija tampa bendradarbiavimas su meniniais bendraminčiais Dominyku Digimu, Kristijonu Dirse ir Agne Matulevičiūte, su kuriais bendrai vystomos idėjos tampa ne tik pavieniais projektais bet ženkliai daro įtaką ansamblio veiklos kryptims.

O TAIP PAT tai ir etapo šventė, nes pastarieji du metai ansambliui buvo keisčiausi ir fantastiškiausi. Po koncerto šventė kartu - UŽ ANSAMBLĮ SYNAESTHESIS!

===

18.00 - why does this appear?

Vakarą pradės ir savotišką iliuziją kurs Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Dideliame ekrane bus parodytas Dominyko Digimo ir Kristijono Dirsės nebylus muzikinis filmas „Why Does This Appear?” apie atmintį ir ryškiausius žmogaus prisiminimus. Tai - audiovizualinė kelionė tarp dokumentikos ir surrealistinių siluetų pasaulio, kurio aktoriais ir garso takelio autoriais taps paties ansamblio „Synaesthesis“ nariai.

Atlikėjai | Performers:
Vytenis Gurstis (fleita)
Artūras Kažimėkas (klarnetas)
Diemantė Merkevičiūtė (smuikas)
Monika Kiknadzė (altas)
Arnas Kmieliauskas (violončelė)
Donatas Butkevičius (kontrabosas)
Pranas Kentra (electrinė gitara)
Andrius Rekašius (perkusija)
Marta Finkelštein (fortepijonas)
Dirigentas Karolis Variakojis

Kūrybinė komanda | Crew
Dominykas Digimas (kompozitorius)
Kristijonas Dirsė (režisierius ir scenarijaus autorius)
Linas Žiūra (operatorius)
Random Heroes (scenografas)
Morta Nakaitė (kostiumų dizainerė)
Liucina Mackialo (prodiuserė)

===

20.00 - white keys black keys | inside out

Tai dviejų jaunų kūrėjų duetas, tyrinėjantis fortepijono ir analoginių/modulinių sintezatorių sąskambius, jų bendro atlikimo galimybes, performatyvius elementus. Atlikėjos Martos Finkelštein ir kompozitorės Agnės Matulevičiūtės muzikinis performansas neria į skirtingos prigimties klavišinius instrumentus. Šią programą sudaro keturios dalys: white keys (baltieji klavišai), black keys (juodieji klavišai), inside (viduje) bei outside (išorėje). Čia permąstomas ir išplėčiamas fortepijono rečitalio formatas, tarpdiscipliniškai žvelgiama į fortepijoną kaip objektą (ar net scenografijos elementą). Laiku keliaujama nuo grand piano akustinio garso iki 80 - aisiais dvelkiančių sintezatorių garsų, suaktualizuotų ir re-interpretuotų nūdienos kontekste.


Agnès M ir Marta F (atlikimas, kompozicija)
Justas Bø (šviesų dalininkas)
Ignas Juzokas (garso režisierius)

///