Lietuviai „Taigi cirkas“ pristato šiuolaikinio cirko premjerą

Šiuolaikinis cirkas Lietuvoje – vis dar gana reta meno forma, dažniausiai pristatoma tik tarptautinių festivalių programose, o ja aktyviai užsiimančius lietuvius galima suskaičiuoti ant pirštų. Tačiau plečiantis ir stiprėjant tarptautinės šio meno produkcijos auditorijai, lietuviai vis dažniau išdrįsta jį kurti patys. Rugsėjo 26 dieną, 19.00 sostinės „Menų spaustuvėje“ šiuolaikinio cirko premjerą pristatys prieš porą metų įsikūrusi lietuvių cirko trupė „Taigi cirkas“.

Elena Nechiporenko, Konstantin Kosovec ir Izabelė Kuzelytė – trys oro akrobatai pasirodysiantys spektaklyje, įkvėptame gyvenime sutinkamų kliūčių. Anot vienos iš idėjos autorių, Elenos Nechiporenko, mintis sukurti spektaklį kilo tada, kai po rimtos nugaros traumos jai teko sustabdyti treniruotes ir kantriai laukti, kada vėl galės judėti. „Try Again“ (angl. „Bandykite dar kartą“) pavadintas spektaklis kalba apie sunkumus, su kuriais susiduriame gyvenimo kelyje išvydę kliūtis: fizines ir psichologines, kartais tikras, o kartais – įsivaizduojamas. Apie tai, kaip išgyventi, kai esame ribojami kūno, kasdienybės aplinkybių ar net kito žmogaus.


Visi trys trupės nariai istorijai pasakoti naudoja daug kam pažįstamą cirko discipliną – akrobatiką ant virvių. Tai – didelės kūno kontrolės, stiprybės ir fizinio pasiruošimo reikalaujanti cirko priemonė, neturinti papildomų apsaugų ir palubėje atsiduriančio atlikėjo saugumą perkelianti tik ant jo paties pečių. Pirmą kartą „Try Again“ spektaklio eskizas buvo pristatytas 2017-aisiais, šiuolaikinio cirko festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ programoje, o iki premjeros buvo tobulintas rezidencijose geriausiuose Ispanijos, Belgijos ir Vengrijos šiuolaikinio cirko centruose.

„Try Again“ | rugsėjo 26 d. 19.00 | bilietai TIKETOS kasose