Kūrybiniams startuoliams – šansas sukurti pirmuosius projektus

Šešioliktus metus skaičiuojanti Vilniaus „Menų spaustuvės“ programa „Atvira erdvė“ kviečia suklusti jaunuosius scenos menų kūrėjus ir siūlo galimybę įgyvendinti pirmuosius savo projektus scenos erdvėse ir už jos ribų. Tiesa, šiais metais programa atsinaujina – „Menų spaustuvės“ komanda scenos meno kūrinio įgyvendinimą papildys mokomaisiais susitikimais, kurių metu supažindins su svarbia informacija apie kultūros projektus, vadybos pagrindus ir padės susigaudyti kultūros finansavimo lauke.

„Nusprendėme papildyti programą vadybinėmis žiniomis, nes nuolat dirbdami su menininkais pastebėjome stiprų jų trūkumą. Kadangi norime jaunuosius kūrėjus supažindinti su visu kultūros vadybos aparatu, nuo šių metų aplikuojantys kolektyvai turi turėti savo vadybininką. Tiek jam, tiek visai komandai pristatysime koncentruotą informaciją, reikalingą nepriklausomam darbui: kaip veikia įvairios veiklos pažymos, verslo liudijimai, kaip tvarkytis su sąskaitomis ir mokesčiais, taip pat – į kokias institucijas ir fondus galima kreiptis dėl finansavimo. Kadangi šiandien nuolat buriasi nauji kūrybiniai kolektyvai ir trupės, žinios apie savivadybą yra labai svarbios, o studijuojant scenos meno specialybes šios temos dažniausiai lieka nepaliestos.“ – apie „Atviros erdvės“ pokyčius kalba programos koordinatorė Giedrė Putramentaitė.

Nors prie „Atviros erdvės“ prisideda svarbus informacinis elementas, programos fokusu visgi išlieka meninė projekto vertė, idėja ir unikalumas. Kūrėjai skatinami teikti drąsias idėjas teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, performanso, multimedijų, tarpsritinio meno projektams įvairiai auditorijai. Vienas esminių programos akcentų – pirmenybė jauniesiems kūrėjams, bebaigiantiems ar neseniai baigusiems scenos menų studijas. „Menų spaustuvė“ ne tik finansuos ir kuruos jų pirmuosius savarankiškus projektus ir pirmąsias premjeras, suteiks erdves, techninę pagalbą, bet ir pasirūpins meniniu mentoriumi, kuris padės kūrybiniame procese. Organizatoriai dalyvavimą „Atviros erdvės“ programoje vadina šansu sukurti pirmąjį šedevrą su reta prabanga tiesiog suklysti ir pasimokyti iš savo klaidų – šešiolika patirties metų rodo, kad atvejų būna pačių įvairiausių. Programoje debiutavo ir išaugo šiandien plačiai žinomi režisieriai Agnius Jankevičius, Artūras Areima, Vidas Bareikis, Loreta Vaskova, Tadas Montrimas, choregorafai ir šokėjai Petras Lisauskas, Lora Juodkaitė, Miglė Praniauskaitė, Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, įkūrę urbanistinio šokio teatrą „Low Air“.

Išsamios informacijos ir paraiškų formų kūrėjai kviečiami ieškoti čia ir idėjas projektams pateikti iki vasario 24 dienos. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.