Pasikeitęs festivalis „SPOT“ liepą sugrįš į sostinės erdves

Vilniečių ir miesto svečių jau spėtas pamilti ir gausiai lankomas šiuolaikinio gatvės teatro festivalis „SPOT“ turi gerų žinių – nors pandemija privertė kardinaliai pakeisti planuotą festivalio programą ir formatą, liepos 9-12 dienomis scenos menai sugrįš į miesto erdves.

Visas keturias festivalio dienas lankytojai turės galimybę nemokamai išvysti penkis skirtingus renginius, tarp kurių – tiek įvietintų scenos menų pasirodymai, tiek garsiniai pasivaikščiojimai bei meninė instaliacija.

 

Pavasario pradžioje paskelbus karantiną ir renginių organizatorių planams vasaros metu pakibus ant plauko, Menų spaustuvės, trečius metus organizuojančios „SPOT“ festivalį, komanda taip pat atsidūrė nežinioje supratę, jog planuotos gausios tarptautinės programos įgyvendinti nebepavyks. Tai paskatino atsigręžti į lietuvių kūrėjus – nors šiuolaikinio gatvės teatro pavyzdžių šalyje vis dar sutinkama itin mažai, skirtingų disciplinų menininkai entuziastingai ėmėsi užduoties savo pasirodymus pritaikyti miesto erdvėms ar net sukurti visiškai naujus darbus.

 

„Nors dėl paskelbto karantino ir teko iš esmės keisti jau senokai suplanuotą festivalio programą bei atsisakyti užsienio kūrėjų pasirodymų, smagu vien jau tai, kad festivalis įvyks jam įprastu metu, antrąją liepos savaitę. Kita vertus, gal visi šie iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria daugelis menininkų bei renginių organizatorių – naujų idėjų, neišnaudotų galimybių ir atradimų metas?“, - svarsto viena iš „SPOT“ organizatorių, Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė. Anot jos, festivalis gali tapti puikiu šansu jame dalyvaujantiems kūrėjams išbandyti save šiuolaikinio gatvės teatro srityje, o publikai - atrasti ir geriau pažinti lietuvišką gatvės teatrą, kurio apraiškų festivalio rengėjai viliasi šalyje matyti vis daugiau.

 

Galutinė festivalio renginių programa bus paskelbta birželio viduryje. Organizatoriai žada, jog „SPOT“ žiūrovai kaip ir kasmet turės galimybę išvysti itin skirtingus pasirodymus, praplėsiančius galimybę nauju žvilgsniu pamatyti tiek urbanistines erdves, tiek jose gimstantį meną. Be to, šių metų „SPOT“ pasiūlys ir turtingą edukacinę programą – Lietuvos ir užsienio įvietintų scenos menų profesionalai dalinsis savo patirtimi virtualiose paskaitose bei seminaruose.