Šiuolaikinio cirko darbo premjeroje: psichologinio ir fizinio spaudimo nagrinėjimas

Nuo 2003-ųjų jaunuosius Lietuvos scenos menų kūrėjus skatinanti Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė“ šiemet laukė šiuolaikinio cirko kūrėjų paraiškų, o jas įvertinusi komisija išrinko du nugalėtojų projektus. Vieni iš programos nugalėtojų - tarptautinė šiuolaikinio cirko kūrėjų komanda - „Kanta Company“, savo naujausią darbą – „107 Ways To Deal With Pressure“ kūrė kiek daugiau nei pusę metų ir jau ateinantį antradienį kviečia į šio darbo premjerą!

Spaudimas, kad gyvas pasirodymas nebūtų prastesnis, nei jo pristatymas internete. Spaudimas nuolat treniruotis, kad išlaikytum gerą fizinę formą. Spaudimas, kad žiūrovai pamatytų geriausią spektaklio versiją. Apie tokį ir panašų spaudimą ir yra šis naujausias „Kanta Company“ darbas. „Psichologinis spaudimas stipriai siejamas su stresu, tačiau cirko artistams įdomi ne tik psichologinė jo pusė, bet ir fizinė, nes spaudimas cirko treniruotėse vaidina didelį vaidmenį“,- pasakoja kūrėjų komanda.

Apie tai kuo svarbus šis šiuolaikinio cirko kūrėjų darbas, plačiau pakalbinome ir „Kanta Company“.

Šį darbą turėjote galimybę tobulinti rezidencijoje Barselonoje, bei pristatyti jo eskizą tarptautiniame šiuolaikinio cirko festivalyje „Helium“, kaip per visą laikotarpį keitėsi pačio darbo idėja? 

Visas pasirodymas iš ties nemažai pasikeitė, bet pati jo idėja išliko tokia pati. Mes kalbame apie psichologinį ir fizinį spaudimą, tik šiuo metu baiginėjant kurti darbą jame atsirado daugiau pozityvumo, pasistengėm į spaudimą pažiūrėti ir kiek iš smagesnės pusės.

Kuo Jums patiems šis darbas yra svarbus? 

Manome, kad su vienokiu ar kitokiu spaudimu susiduriame visi, o statant šį naują darbą jį labai aiškiai jaučiame ir patys. Jausmas, kad esame ne vieni ir galime pasidalinti savo patirtimi mums labai padeda.

Kaip tvarkotės su „spaudimu“ kai iki darbo premjeros liko tiek nedaug laiko? 

Vienas veiksmingiausių būdų, kurį mums pasiūlė, režisierius Tim Lenkiewicz, tai kiekvieną rytą, pradedant repeticijas, turime vienas kitam papasakoti kaip jaučiamės fiziškai ir psichologiškai, tą patį veiksmą darome ir vakare jau po repeticijų. Tokiu būdu visi žinome, kur esame ir kaip galime kartu su tuo susitvarkyti.

Kokie Jūsų ateinančių metų planai?

Planuojame ir toliau tikslingai treniruotis, taip pat labai norime šį šiuolaikinio cirko spektaklį parodyti vienoje didžiausių Europos cirko mugių „Subcase‘22“, tikimės jį pristatyti ir kituose festivaliuose Lietuvoje. Taip pat daug dirbame su kitu savo darbu „Drabužiai ir Mes“ bei jo turu Lietuvoje, ką tik pasipildėme reikiama technika, turi padės su šiuo darbu keliauti lengviau.

Naujausio šiuolaikinio cirko spektaklio „107 Way To Deal With Pressure“ premjera įvyks lapkričio 16 d., Menų spaustuvėje. Bilietus į šį pasirodymą galima įsigyti tiketa.lt. Menų spaustuvės programą „Atvira erdvė“ remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.