2019Rugpjūtis

 • Rugpjūčio 06 d., antradienis * 17:00
  Atvira repeticija: SHALL WE TRY?
  Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programoje reziduoja choreografės iš Izraelio Tslil Efrat ir Yael Iddan. Antradienį rengiame atvirą jų šokio spektaklio SHALL WE TRY? repeticiją. Spektaklyje SHALL WE TRY? choreografės tyrinėja kasdienybėje girdimus klausimus ir panaudoja juos kaip būdą kalbėti apie tarpusavio santykį, kito pažinimą. Kūrinyje choreografės svarsto - kas apibrėžia žmogų? Jo buitis, profesija, atsiminimai? „Mes gilinamės į nuolatinį vibravimą, slypintį mūsų kūnuose ir tai, kas klojasi virš jo - kasdieniai veiksmai, pauzės, judesys, klausimai.“

  Atviroje repeticijoje kviečiame pamatyti spektaklio eskizą ir pasidalinti savo įspūdžiais su kūrėjomis - tai labai svarbu jų kūrybiniam procesui! data ir laikas: rugpjūčio 6 d. 17 val. | trukmė: 60 min. | studija III

  Choreografės Tslil Efrat ir Yael Iddan reziduoja Menų spaustuvėje kaip rezidencijų mainų su מחול שלם Machol Shalem Dance House dalyvės.
  6
  Skaityti daugiau...
 • Rugpjūčio 23 d., penktadienis * 20:00, 20:40
  Tarptautinės rezidencijos | Shy palms
  almost a wall
  pockets full of water
  echoes, a vast shelter
  elsewhere.

  Kviečiame žvilgtelėti į „Shy palms“ – kūrinį apie šilumą, skirtingus laiko sluoksnius ir už nugaros stovinčius medžius. Labas!

  Į vieną pasirodymą galime pakviesti tik 7 žmones, todėl prašome registruotis, pasirinkus norimą laiką:
  Pirmasis rodymas: 09.23 20.00 | registracija: https://forms.gle/MZSP8sUeonmkK9vQ6
  Antrasis rodymas: 09.23 20.40 | registracija: https://forms.gle/GFnpD1ezAX2d7v447
  vieta: studija III | trukmė: 20-25 min.

  Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Kauno tvirtovės parkas ir Menų spaustuvė.
  Kūrinio premjera numatyta Kauno IV forte spalio 11, 12, 13 dienomis. Eskizo rodymas – tarptautinių rezidencijų programos Menų spaustuvėje dalis.

  Grėtė Šmitaitė – choreografė, šokėja
  Sunayana Shetty – choreografė, šokėja
  Vincenz Kokot – muzikantas
  Dovilė Gasiūnaitė – mentorė

  Grėtė Šmitaitė (LT/DE) – atlikėja, choreografė, HZT Berlin ‘Dance. Context. Choreography’ alumnė. Grėtė bendradarbiauja su choreografais Anna Aristarkhova, Lyllie Rouvière , Sunayana Shetty, Min Tanaka, Hanna Kritten Tangsoo ir Doris Uhlich.

  Sunayana Shetty (IND/DE) – šokėja/choreografė, kurianti Berlyne. Menininkė baigė šokio ir choreografijos bakalauro studijas Berlyne, Hochsculübergreifendes Zentrum Tanz, bendradarbiauja su choreografais Cécile Bally, Grėtė Šmitaitė, Hanna Kritten Tangsoo, Katherine Evans, Renen Itzhaki, Sandhya Daegman, Miriam Kongstad ir Lyllie Rouvière .

  Vincenz Kokot – muzikantas ir kūrėjas, įsikūręs Berlyne. Kūryboje Vincenz domina tiek muzikos rašymas, tiek improvizacija; menininkas iniciavo keletą muzikinių projektų, tokių kaip free-folk grupė ‘my sister grenadine’ ir garsovaizdžių kolektyvas ‘jandl’. 2015-aisiais buvo publikuota pirmoji jo poezijos knyga. Vincenz yra baigęs magistro studijas kultūros moksluose ir antropologijoje, taip pat dirba šiuolaikinio šokio centre Tanzfabrik Berlyne.
  23
  Skaityti daugiau...

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu