2020Birželis

 • Birželio 02 d., antradienis * 16:00
  STALO TEATRAS: Eglė - žalčių karalienė
  spektaklis pagal senovės lietuvių mitą
   
  šeimai ir vaikams nuo 2 m. | trukmė 45 min.
  režisierė, dailininkė, aktorė - Saulė Degutytė | kompozitorė, atlikėja - Snieguolė Dikčiūtė
   
  Stalo teatras kviečia tarptautinę vaikų dieną paminėti teatre, tiksliau, jo kieme ir prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių, “paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir tikrų pyragėlių - teatre iškeptų.  Stalo teatro spektaklis „Eglė Žalčių karalienė“ – daiktų (objektų) teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti namų apyvokos, virtuvės ruošos įrankiai ir rakandai. Iš jų prieš žiūrovų akis sukonstruojami spektaklio veikėjai: žalčiai išsirango iš pyragų tešlos, ližė pavirsta ne tik laivu, karieta, bet ir gražiuoju Žilvinu, o prie suknelės - krosnies sukrautos malkos „prakalba“ Eglės vaikų balseliais. Spektaklio garsų partitūrą muzikantė atlieka ne tik smuiku, įvairiausiais senoviniais tarškalais ir šaukštais, bet ir paprasčiausiu vandeniu.  Spektaklis vyks Menų spaustuvės kieme, kur bus užtikrinti visi saugumo reikalavimai ir atstumas tarp žiūrovų. 
  menų spaustuvė | 6 scena bilietai: 9 Eur | bilietai Tiketos kasose (pirkti internetu)    
  2
  Skaityti daugiau...
 • Birželio 05 d., penktadienis * 20:30
  Eglė Ukanytė: PRISIJAUKINTI VIENATVĘ
  šokio spektaklis | trukmė 40 min.
  spektaklio autorė - Eglė Ukanytė | šokėjai/atlikėjai - Emilija Dūdaitė, Dominyka Markevičiūtė, Viktoras Fedorenko, Kipras Mašidlauskas | gyva muzika - Aleksėjus Sapiego (gongai)
  Šokio spektaklis „Prisijaukinti Vienatvę“ - autorės Eglės Ukanytės ir keturių šokio atlikėjų darbas aktualia šiomis dienomis vienatvės tema. Vienatvė leidžia asmeniui prasiskverbti iki anksčiau jam neprieinamų gelmių ir susidurti su apnuogintu vidiniu gyvenimu. Atrastus aspektus apie vienatvę ir jos prisijaukinimą, atlikėjai judesiais ir emocijomis perteikia 40 min. atviros dramaturgijos spektaklyje, pasitelkiant gyvą kompozitorius A. Sapiego kurtą gongų muziką.
  Pasak C. E. Moustako, ,,Vienatvė yra neatsiejama nuo žmogaus egzistencijos, ji tokia pat reikalinga, kaip kraujas širdžiai. Tai žmogiškojo gyvenimo dimensija, kad ir kokius egzitencinius, sociologinius ar psichologinius pavidalus ji įgautų, kad ir kokią istoriją turėtų - tai gyvenimo realybė. Jos baimė, vengimas ir pastangos išvengti buvimo vienišam patirties visada izoliuos žmogų nuo jo paties egzistencijos, kamuos ir atskirs jį nuo savo galių, neliks vietos saviugdai, kūrybinei raiškai ir jis nepajėgs puoselėti suvokimo, sąmoningumo ir jautrumo.’’
  menų spaustuvė | 6 scena (MS kiemas)
  bilietai: nuo 6,50 Eur | bilietus platina Tiketa* (pirkti internetu)
  * Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje ** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami. *** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.
  5
  Skaityti daugiau...
 • Birželio 11 d., ketvirtadienis * 19:00, 21:00
  Klaipėdos jaunimo teatras: GRAŽI IR TA GALINGA
  spektaklis-koncertas | trukmė 90 min. | N-14 kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė | dramaturgijos asistentė: Kristina Steiblytė | kostiumų dailininkė: Rūta Lendraitytė | šviesų dailininkas: Julius Kuršis | garso režisierius: Laurynas Milinis | video projekcijų autorius: Emilis Domarkas Klaipėdos jaunimo teatras premjera: 2018 m. gruodžio 13 d. Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kurios galva – moteris, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, kur žibutės daigams vis dar sunku įsitvirtinti ir pražysti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms. Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją? Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas. menų spaustuvė | 6 scena (MS kiemas) * Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami. bilietai: nuo 18,60 eur | bilietus platina TIKETA (pirkti internetu) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje Nuotraukos: Eglė Sabaliauskaitė – VZX Photography
  11
  Skaityti daugiau...
 • Birželio 13 d., šeštadienis * 20:00
  Raimondas Klezys: DULKĖTI VEIDRODŽIAI
  monospektaklis | trukmė: 75 min. | N-14

  pjesės autorius ir atlikėjas: Raimondas Klezys | režisierė: Ieva Jackevičiūtė | premjera: 2019 rugsėjis, Kauno miesto kamerinis teatras
  “Dulkėti veidrodžiai” – tai jauno aktoriaus Raimondo Klezio debiutinė pjesė vienam aktoriui, kurią režisuotame Ievos Jackevičiūtės mono spektaklyje jis pats ir atlieka, sukurdamas per dešimt vaidmenų. Pjesėje atskleidžiama nemeilės tema. Čia gausu autobiografinių motyvų, kuriais remdamasis autorius pasakoja apie provincijoje gyvenančių jaunų žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškos rutinos beprasmybės, vartojant svaigalus, bei viso to skaudžias pasekmes. Spektaklis dėl savo specifinės tematikos iš Kultūros tarybos yra gavęs paskatinimą jo sklaidai Lietuvos įkalinimo įstaigose. Deja, kol kas dėl karantino apribojimų, to įgyvendinimą tenka atidėti. Tačiau, atsiradus galimybei, susitikimui su žiūrovais saugiai, laikantis visų SAM reikalavimų,  tikintis draugiško oro, spektaklis pritaikytas rodymui Menų spaustuvės kieme po atviru dangumi. Taigi, po ilgos pertraukos, kūrėjai nekantraudami laukia susitikimo su žiūrovais ir kviečia panerti į teatrą giliai per saugų atstumą.  apie autorių Raimondas Klezys, neseniai vaidybos studijas baigęs jaunas kūrėjas, kurio veikla neasiriboja vien dramine vaidyba. Jis šoka A. Cholinos teare, vaidina miuzikluose, kuria spektaklius kūdikiams, turėdamas pedagogo magistro laipsnį dirba ir pedagoginį darbą. Žiūvovams jis žinomas ir iš TV ekranų, sukūręs vaidmenis tokiuose serialuose, kaip "Kam ta meilė", "Prakeikti" ir kt. Pernai baigęs studijas, nelaukia, kol kas nors pasiūlys darbo ir pats imasi kūrybinės iniciatyvos. Kuria pjeses ir taip organizuojasi susitikimus su žiūrovais. 
  Nuotraukos Lauros Vansevičienės
  menų spaustuvė | 6 scena (MS kiemas)
  bilietai: nuo 10 Eur | bilietus platina PaySera Tickets
   (pirkti internetu) * Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami. ** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.
  13
  Skaityti daugiau...
 • Birželio 30 d., antradienis * 16:00, 18:00
  Vėjų teatras: BAISIAI GRAŽU
  teatralizuotas koncertas šeimoms su 4-10 metų vaikais režisierė: Eglė Kižaitė | spektaklyje naudojami Davos Čepauskaitės eilėraščiai ir Ievos Babilaitės iliustracijos | trukmė: 60 min. prodiuseris: Vėjų teatras
  30
  Skaityti daugiau...

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu