Synaesthesis: THE ART OF METAL

šiuolaikinės muzikos elektroakustinis projektas

atlikėjas: Artūras Kažimėkas | trukmė: 60 min.

projekto rengėjai: Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis ,,Synaesthesis”, VšĮ ,,Šiuolaikinė ausis”

The Art of Metal koncepcija atsispindi jo pavadinime – tai projektas skirtas menui, gimstančiam per metalinį kontrabosinio klarneto korpusą. Didžiausias klarneto giminės instrumentas dar retas Lietuvos scenoje, atlikėjo Artūro Kažimėko rankose atsiskleis per ryškiausius užsienio kūrėjų Yann Robin ir John McCowen darbus, o taip pat per ekperimentines lietuvių autorių kompozicijas, gimusias bendradarbiaujant su atlikėju. Unikalaus tembro ir išraiškos priemonių amplitude pasižymintis instrumentas vertas kūrėjų ir publikos dėmesio, šio projekto metu kvies žiūrovus koncentruotai patirti jo ypatybes, o muzikos autorius visavertiškai naudoti jį lietuviškame muzikos kontekste.

Programą The Art of Metal pristatantis Artūras Kažimėkas yra vienas iš ryškiausių klarnetininkų šiuolaikinėje Lietuvos muzikos scenoje. Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio Synaesthesis gretose jis parengė ir Lietuvoje bei užsienyje (Estijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Kipre, Austrijoje, Olandijoje) pristatė daugybę programų – Vortex Temporum (2016) Cool People Playing Strange Music (2017), Dreams of the Blind (2017), In Fahrenheit (2018), In Celsius (2018), Minimal Gravity (2018). Artūras ypatingą dėmesį skiria žemesnio registro bosiniams ir kontrabosiniams klarneto giminės instrumentams, kurių repertuaro pristatymas ir iniciavimas užima didžiausią jo veiklos dalį.

//////

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba

Projekto partneriai: Menų spaustuvė, Kauno menininkų namai, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija.

menų spaustuvė | kišeninė salė
bilietai: 5 EUR | bilietus platina Tiketa
*

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

 

RENGINYS VYKSTA:
2019 Gruodžio 06 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu