Lietuvos nacionalinis dramos teatras: ORFEO. MIESTO ŠVIESOS

režisierius — Naubertas Jasinskas | dramaturgė — Dovilė Zavedskaitė | dailininkė — Lina Židonytė | kompozitorius — Diopo Ndugu | choreografė — Airida Gudaitė | vaizdo projekcijų autorius — Kornelijus Jaroševičius | šviesos dailininkas — Vilius Vilutis | režisieriaus asistentė — Regina Garuolytė | vaidina: Orfėjas — Matas Dirginčius, Euridikė — Kamilė Lebedytė, Euridikė II — Nelė Savičenko, Hermis — Vitalija Mockevičiūtė

 

Režisierius Naubertas Jasinskas ir dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Orfėjo ir Euridikės mitas, Švedijos didžėjaus Avicii istorija ir mūsų pačių patirtys atvedė prie nejudrumo temos. Kūrybos procesą įsuko suvokimas, jog dauguma mūsų yra užsikirtę, lyg skleistume ne dinamišką, judrų garsą, bet nuolatos pasikartojantį motyvą. Pradėjome analizuoti, kodėl nesugebame pajudėti iš vietos, kad padėtume sau. Todėl spektaklyje daug mėginimo stebėti, pastebėti save, atsisukti, pasiimti save iš ten, kur baisu.

 

Pagrindinis nejudrumo šaltinis spektaklyje – negebėjimas susitaikyti su kito mirtimi, už kurią jautiesi atsakingas. Veiksmui kurti naudojame kognityvinės psichologijos metodą – prisiminimų perrašymą, kurį transformuojame, verčiame į siurrealistinę teatro kalbą. Visas spektaklis – fragmentiška, sapniška kelionė po Euridikės minties žemėlapius, bandant suvokti Orfėjo jausenas ir perdirbti kamuojantį nerimą dėl to, kas įvyko.

 

„Orfeo. Miesto šviesos“ balansuojama tarp mėginimo pasikalbėti ir supratimo, kad pokalbis niekada neįvyks. Mito šešėlis pildomas šiandieninio žmogaus savidestrukcija ir vieno iš talentingiausių šių laikų didžėjaus dokumentiniais pasakojimais paremtomis būsenomis.“

 

Šis spektaklis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Naubertas Jasinskas (režisūros mokėsi pas Joną Vaitkų ir Yaną Ross) konkurso komisijai pateikė idėją apie šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo mitą, atskleidžiant šiandienos jaunimo tragediją. Naubertas tapo vienu iš trijų šio konkurso nugalėtojų. Žiūrovai jo sumanymą scenoje pamatys jau balandžio 25 d.

 

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 13 EUR | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu) 

 

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje
** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

 

 

RENGINYS VYKSTA:
2019 Lapkričio 29 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu