Sirenos 2019 | SUKŪRIMAS (PAVEIKSLAI DORIANUI)

SUKŪRIMAS| PAVEIKSLAI DORIANUI

GOB SQUAD (UK/DE)

inscenizacijos autoriai: Johanna Freiburg, Sean Patten, Sharon Smith, Berit Stumpf, Sarah Thom, Bastian Trost, Simon Will
dramaturgė, prodiuserė: Christina Runge
šviesų dailininkas ir technikos vadovas: Chris Umney
garso kūrėjai: Sebastian Bark, Jeff McGrory
vaizdo projekcijų autoriai: Miles Chalcraft, Noam Gorvat
kostiumų dailininkė: Ingken Benesch
kostiumų dailininkės asistentė: Claudia Gali
scenografiją įgyvendino: Lena Mody
scenografijos įgyvendinimo asistentė: Julia Buntzel
kūrybos asistentai: Mat Hand, Amina Nouns
gamybos asistentai: Ben Mohai
režisūros praktikantai: Patty Kim, Amina Nouns
gastrolių vadybininkas: Mat Hand
asistentė Lietuvoje: Eglė Švedkauskaitė

pasirodymus Lietuvoje remia: Goethe’s institutas Lietuvoje

trukmė: 120 min.
premjera: 2018, HAU Hebbel am Ufer Berlin (Vokietija)

kalba: anglų, su vertimu į lietuvių kalbą | rekomenduojamas amžius: nuo 12 m.

laikas: spalio 2, 3 d. 20:00 | vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)

 

diskusija po spektaklio (anglų k.)

moderatorė: Eglė Murauskaitė

laikas: spalio 2 d. 22:15

vieta: Menų spaustuvės kavinė

 

PASAULIS PRIKLAUSO TAU TIK VIENĄ SEZONĄ.

Vieną akimirką – tai pokalbis, o kitą – išpuolis prieš socialinių medijų suformuotos visuomenės vojeristinę prigimtį ir jaunystės bei grožio kultą.

„Sukūrimas“ – tai dievų ir menininkų viešpatija, kur jie vien valios pastangomis, plikomis rankomis kuria grožį. Tačiau kas gi nusprendžia, kas yra gražu? Kokie užslėpti galios mechanizmai glūdi menininko, objekto ir žiūrovo santykių trikampyje?

Kolektyvas „Gob Squad Arts Collective“ per pastaruosius 25 metus apkeliavo daug šalių, ir dabar, sulaukę vidutinio amžiaus, jaučia, kad dar tikrai nenori palikti scenos.

Šiame spektaklyje prie „Gob Squad“ aktorių scenoje prisideda vietinių atlikėjų grupė, iš kurių viena dalis yra jaunesni, kita – visa karta vyresni. Koks yra spektaklio tikslas? Ogi pamatyti, kas slypi už tuštybės veidrodžio, rasti atsakymus į klausimus apie grožį, moralę, senėjimą, galią. Taip pat – žaismingai paklausti savęs, kodėl mums taip reikia dėmesio?

Spektaklį įkvėpė Oskaro Vaildo romano herojus Dorianas Grėjus, kuris, veikiamas stebuklingo paveikslo, įsitraukia į dievų žaidimus. Dorianas sustabdo senėjimo procesą, išlieka jaunas ir gražus, bet už tai brangiai sumoka – praranda sielą.

„Ką iš tikro reiškia būti matomu ir nematomu, vertinamu kaip grožio objektas?“

Simon Will, „Gob Squad“

GOB SQUAD

„Gob Squad“ – Jungtinės Karalystės ir Vokietijos menininkų grupė, nuo 1994 m. kurianti performansus, spektaklius, instaliacijas ir videomeną. Notingeme ir Berlyne gyvenantys menininkai savo darbus pristato įvairiose miesto erdvėse, pavyzdžiui, biuruose, parduotuvėse, traukinių stotyse, viešbučiuose, taip pat – galerijose ir teatruose.

Pasitelkdami kino, televizijos ir populiariosios muzikos kalbą, „Gob Squad“ tyrinėja sudėtingą, absurdo kupiną šiandienos gyvenimą, ieško grožio, prasmės ir žmogiškumo tarp žvilgančių šiuolaikinės kultūros fasadų ir tamsių užkaborių.

Jų pasirodymuose pasitelkiama „buitinės kūrybos“ estetika neretai gretinama su kasdienybės banalumu, taip priartinant teatrą prie „realaus pasaulio“, o viso to rezultatas užfiksuojamas videojuostoje.

„Gob Squad“ tiek Lietuvoje, tiek „Sirenų“ festivalyje viešės antrą kartą. Vilniuje kolektyvas lankėsi 2011 m. – tuomet rodė spektaklį „Super Night Shot“, su kuriuo apkeliavo didžiąsias teatro scenas visame pasaulyje.

SIRENŲ BALSAS

Kartais, pamatę pažįstamo žmogaus asmenukę socialiniame tinkle, nustembame, nes jis pasirodo esąs visai ne tas žmogus, kokį pažįstame savo aplinkoje. Galbūt mes patys kuriame save – panašiai kaip savo asmenukes? Gal tikrai pasaulis priklauso mums tik vieną trumpą sezoną, – kol esame jauni, sveiki ir gražūs?

„Sukūrimas“ – tai vienos garsiausių Europos teatro trupių autobiografinis spektaklis. Ši trupė pradėjo kurti prieš 25 metus, o šiandien scenoje atvirai kalba apie tai, ką reiškia būti menininku, ką reiškia senti ir kaip praeitis susipina su šia diena.

 

menų spaustuvė | juodoji salė

 

bilietai Tiketos* kasose (pirkti internetu)

 

RENGINYS VYKSTA:
2019 Spalio 02 d. 20:00
2019 Spalio 03 d. 20:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu