STALO TEATRAS: Pasakų pirmadienis mažyliams

Pasaka ant šaldytuvo "Stebuklinga pati" iš J.Basanavičiaus tautosakos bibliotekos

Jau senai įrodyta, jog pasakų nauda yra didžiulė. Vaikai labai mėgsta, kuomet jų tėveliai seka pasakas prieš miegą. Tai lavina vaikų vaizduotę ir padeda geriau miegoti. Pasakos padeda vaikams suprasti daugelį dalykų, todėl pasaulis jiems tampa aiškesnis. Albertas Einšteinas yra pasakęs „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų“. Apie pasakų naudą prabilta jau senai, o pasakos reikalingos ir šiandien. Be to, pasakos gali tapti puikia tėvų ir vaikų bendravimo priemone – tiltu iš širdies į širdį.

Norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, Saulė Degutytė pristato pasaką iš J. Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Stebuklinga pati“. Pasaka sekama, pasitelkus „magnetines lėles“, kurios veikia ant šaldytuvo durelių. Taip taip, supratote teisingai. Šaldytuvas kaip meninė priemonė pasirinktas neatsitiktinai – juk kiekvienuose namuose esantis šaldytuvas kasdien „praneša“ kažkokią žinią – ar reikia važiuoti į būrelį, ar pas dantų gydytoją, ar dar kažkur. Ir jeigu reiktų ką nors papasakoti apie tą šeimą, pirmiausia reiktų pažvelgti į šaldytuvo dureles. Ant jų surastume magnetinius įvairių kelionių trofėjus, mielas kūdikių nuotraukas ir širdis su vardais, vaikų piešinius.
Pasaka „Stebuklinga pati“ – apie mamos netekusius vaikus. Tėvas išeina, palikęs našlaičius, ir susitinka moterį, kuri šeimą apgaubia sėkme, gausa ir pakelia iš liūdesio.
Šiuolaikiniams vaikams sunku suprasti, kad šaldytuvas gali būti tuščias. Skatinama atjauta, supratimas ir mąstymas apie dalykus, kurie gali nutikti kiekvienam. 


piešinių dailininkė: Ligita Skukauskaitė | premjera: 2018 m. | bilietus įsigysite prieš spektaklį

5EUR

RENGINYS VYKSTA:
2019 Rugsėjo 16 d. 12:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius