Naujasis Baltijos šokis'19: UNIFORMA | Sabina Scarlat (Belgija)

režisūra: Sabina Scarlat | atlikėjai: Sabina Scarlat ir Irene Russolillo | scenografija: Damian ir Kilian van der Velden  | muzika: Giovanni di Domenico | šviesų dizainas: Etienne Forestier | dramaturgijos ir choreografijos patarėja: Lisi Estaras („Ballets C de la B“) | koprodiuseriai: Balsamine Theater, Les Halles de Schaerbeek | parama: Valonijos Briuselio federacija

„Uniforma“ sukurta „Garage29 inkubatoriuje“.

premjera: 2017 m.
trukmė: 50 min.

„Uniforma“ rodo būtinybę sunaikinti dar neatsiradus būtinybei išsaugoti ar atstatyti. Įsuptos į monotonišką, bet vis dėlto crescendo ritmu „judančią“ muziką, dvi panašios moterys diriguoja iš smėlio sukurto objekto destrukcijai. Jų laužymą ir griovimą pabrėžiantys pakartotiniai gestai vykdo lėtą, bet užtikrintą eroziją, transformuojančią kraštovaizdį, sunaikinant jį iki nieko. Su vaikišku nepaklusnumu jos pradeda atkurti – apokaliptinį kraštovaizdį paverčia nauju miniatiūriniu miestu. Bet atstačiusios savo pasaulį, jos neatsispiria malonumui jį vėl sunaikinti. Šio iš pirmo žvilgsnio nežmoniško pasikartojimo beprasmybė destrukcijai suteikia tinkamą vietą gyvenimo cikle.

„Uniforma“ formuoja pasaulį, apgyvendintą būtybių, kurios aktyviai ir pakartotinai pasirenka būti natūralaus, reikalingo korozijos proceso dalyviais. Nei aukos, nei be pabaigos formuojamos aplinkos vykdytojai, šios būtybės be sąžinės graužaties atnaujina savo malonumą statyti, kurti savo identitetą trumpalaikiame, trapiame pasaulyje, kupiname netekties.

Netrukus po to, kai 1991 m. pradėjo studijuoti baletą Bukarešto nacionalinėje konservatorijoje Rumunijoje, atvykusi į Briuselį Sabina Scarlat patyrė esminį gyvenimo lūžį. Paauglystės pabaigoje ji susidomėjo filosofija ir psichoanalize. Studijavo psichologiją Briuselio laisvame universitete, tačiau savaitgalius leido ankstyvųjų 2000-ųjų Briuselio alternatyvos pasaulyje su šokių ir elektronikos muzika. Buvo tik laiko klausimas, kada ji susipažins su šiuolaikiniu šokiu tokiame mieste kaip Briuselis.

Po kelerių metų mėgindama suderinti psichoterapeuto darbą ir šokį, 2010 m. ji įkūrė „Garage29“, scenos menų kūrybos ir tyrimų erdvę, kur laukiami jauni choreografai iš viso pasaulio. Prabėgo keleri metai, kai „Garage29“ įsitvirtino kaip įkvepianti vieta, kur choreografai raginami kurti naujas struktūras, sistemas ir kūrybos formules. 2017 m., panaudodama savo susidomėjimą hibridiniais kūriniais, Sabina, kaip choreografė, sukūrė pirmąjį asmeninį pasirodymą – „Uniformą“, šokio duetą, apsuptą smėlio scenografijos.

Naujojo Baltijos šokio organizatoriai - Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 16,20 Eur | bilietus platina TIKETA (pirkti internetu) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje (atsiskaitymas tik grynais) | Dėmesio: spektakliui prasidėjus, žiūrovai į salę nebeįleidžiami

RENGINYS VYKSTA:
2019 Gegužės 04 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu