Išgirskime drauges: kaip padėti nekaltinant dėl patiriamo smurto

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba šį kartą kviečia pasikalbėti apie tai, kaip kiekvienas mūsų gali padėti nuo smurto artimoje aplinkoje kenčiančiai draugei.

„Bet iš tiesų, kai aš kalbėjau su drauge, su mama, su kunigu – aš tik norėjau, kad kažkas išgirstų mano skausmą. Ir kad kas nors pasakytų, jog tau tikrai labai sunku yra ir man labai gaila, kad tau taip sunku. Kad būtų kažkas daugiau, nei tik mano galvoje“, – apie artimųjų pagalbą sakė partnerio smurtą patyrusi moteris, dalyvavusi Žmogaus teisių stebėjimo instituto atliktame tyrime. (Plačiau apie tyrimą)

Toje pačioje ataskaitoje rašoma, kad draugės yra pirmoji žmonių grupė, kuriai pasipasakojama apie šeimoje patiriamą prievartą. Esama puikių pavyzdžių, kaip draugių parama padėjo išsikapstyti iš smurtinių santykių siaubo, tačiau, deja, net ir norėdami padėti, artimieji ne visada pasako reikiamus žodžius.

Kaip atpažinti, jog draugė patiria smurtą? Ką sakyti? Kaip elgtis? Kokią pagalbą galima pasiūlyti? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime Menų spaustuvės kavinėje vyksiančioje diskusijoje.

Planuojama, kad savo patirtimi ir įžvalgomis renginyje dalysis:

Dovilė Filmanavičiūtė, dainininkė, reklamos projektų kūrėja bei kino vakarų moterims iniciatorė;
Mintautė Jurkutė, socialinės kampanijos „Palaikyk“ organizatorė;
Siga Mykolaitytė, „Nepatogaus kino“ vaizdo klipe pasakojusi apie smurtą savo šeimoje.

Ši diskusija – pokalbių apie lygybę ciklo dalis. Visuomenei atviromis diskusijomis siekiama, kad apie žmogaus teises būtų kalbama ne tik uždaruose susitikimuose, konferencijose ar posėdžiuose, bet ir tiesiog prie kavos puodelio.

Renginiu Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba taip pat prisideda prie pasaulinės akcijos „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu“.

menų spaustuvė | kavinė (I aukštas)

renginys nemokamas

RENGINYS VYKSTA:
2018 Lapkričio 27 d. 18:30
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius