VILNIAUS LAPAI'18: Kiti horizontai. Susitikimas su Alan Lightman (JAV)

trukmė 1 val. 45 min.

dalyvauja rašytojas Alan Lightman | renginį veda istorikas Aurimas Švedas

Ar pažįstame pasaulį, kuriame gyvename? Ar tikime gyvenantys tikrą, o ne iliuzinį gyvenimą? Ar esame tikri, kad šis mūsų gyvenimas yra vienintelis? Įvairios šių laikų mokslo teorijos galėtų sugriauti ne vieną mūsų įsitikinimą ar net pažadinti iš migdančio kasdienės rutinos ritmo. Būtent taip skaitytojus veikia ir AlanLightmanknygos: jos atveria akis, iš jų plūsteli gyvybės, paslaptingumo, naujų idėjų.


A. Lightman – rašytojas ir fizikas, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų specialistas, dėstęs Harvardo universitete, Masačiusetsotechnologijos institute, įvertintas daugeliu apdovanojimų, žinomų esė apie mokslą ir beveik trisdešimties knygų autorius. Jo modernia klasika tapęs, daugiau nei į trisdešimt kalbų išverstas, žymius kūrėjus įkvėpęs romanas„Einšteino sapnai“ (2016) sulaukė didelio lietuvių skaitytojų susidomėjimo. Skaitytojas kartu su jaunuoju A. Einšteinu, kuriančių reliatyvumo teoriją, nukeliamas į daugelį galimų pasaulių, kurie remiasi realiais fizikos dėsniais.

Šiemet Lietuvoje išleistair A. Lightmanesė rinktinė„Atsitiktinė visata: pasaulis, kurį maneisi pažįstąs“ (2018). Knyga kviečia naujai pažvelgti į visuotinai pripažintas tiesas, įtraukia įparadoksalius visatos slėpinių apmąstymus.


„Manau, kad gera literatūra dažnai yra provokuojanti, ypač idėjų literatūra“, – yra sakęs A. Lightman. 2012 metais, parašęs knygą „Mr g“ („Ponas g“), jis sakosi žinojęs, kad kai kuriemsmokslo ir religijos atstovams nepatiksPonas g. Tačiau jis kliaujasi skaitytojais, vertinančiais literatūrinės kūrybos pasakojimą, kuriame kartu gali gyventi mokslas ir dvasingumas.

VU Istorijos fakulteto kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kuria iškilių Lietuvos mokslo ir meno pasaulio asmenybių portretus, tyrinėja istorinės vaizduotės teritoriją. Jis turi savo skiltį savaitraštyje „Literatūra ir menas“, yra parašęs ir sudaręs aštuonias knygas, tarp jų - visuomenės susidomėjimo sulaukusią knygą „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“.

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 6 eur | bilietai Tiketos kasose (pirkti internetu) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje | atsiskaitymas tik grynais

 

RENGINYS VYKSTA:
2018 Lapkričio 10 d. 15:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius