JAUNA MUZIKA'18: Elektroakustinės premjeros

Elektroakustinės premjeros. Electrordion.

Festivalio „Jauna muzika“ koncertinę programą pradės elektroakustinių premjerų koncertas „Elektroakustinės premjeros. Electrordion“. Šių metų premjerų koncerto, jau tapusio festivalio tradicija ir vyksiančio balandžio 24 d., 19 val. "Menų spaustuvėje", instrumentarijaus centre - akordeonas. Juo grojant išgirsime žymų naujosios muzikos akordeonui interpretatorių Raimondą Sviackevičių, kurio dėka klausytojus pasieks specialiai festivaliui sukurti penki kūriniai akordeonui bei elektronikai. Savo premjeras šįkart ruošia kompozitoriai Andrius Šiurys, Mantautas Krukauskas, Ugnė Giedraitytė, Antanas Jasenka ir Egidija Medekšaitė

Ugnė Giedraitytė

„Virpėjimai“ akordeonui ir elektronikai

Kūrinio atspirties tašku tapo sinesteziškai suvokiamas garsas bei garsų junginiai (psichofiziologinis reiškinys, kai klausant skirtingo aukščio muzikos garsus, jiems automatiškai priskiriama tam tikra spalva). „Virpėjimų“ muzikinės medžiagos pagrindas yra iš anksto pasirinkto garsaeilio skambesio/spalvos kontempliacija. Tuo metu vidinės kūrinio inspiracijos kilo iš filosofinių apmąstymų, susijusių su Žemės kaip vientiso organizmo vaizdiniu, kuriame žmonės egzistuoja lyg atskiros, viena su kita susijusios to organizmo ląstelės.

Antanas Jasenka http://antanasjasenka.simplesite.com

„Accordrone“ akordeonui ir elektronikai

„Accordrone“ – tai akordeono akordikos ir karinio bepiločio orlaivio sintezė. Drone anglų kalboje yra daiktavardis, jo sinonimai – hum, buzz, vibration, purr. Gamtos mokslų terminologijoje jis reiškia „traną“, bičių šeimoje siejamą su sąvokomis „veltėdis“, „zyzimas“, „dūzgimas“. Muzikos terminologijoje bourdon yra nuoroda į viduramžius. Nuo XX a. antrosios

pusės šis terminas verčiamas kaip „gausmas“, „gaudesys“, dar kitaip – ambient. Mano muzika Kauno nacionalinio dramos teatro spektakliui „Žydroji paukštė” (2017) tapo „bepiločiu orlaiviu, objektu“, drone’u, turinčiu savų tikslų, kurių taip ir nesužinosime, tik spėliosime apie reikšmes ir jų svarbą. „Accordrone“ – tai „Boarding’o Pass’o” (2005) ir „Žydrosios paukštės” (2017) tęsinys mažoje formoje – gaudesyje.

Egidija Medekšaitė

„Sattva“ preparuotam akordeonui ir elektronikai

„Sattva“ sanskrito kalba turi 48 skirtingas reikšmes. Skaičius 48 ir jo dalinimas į įvairias dalis tapo atspirties tašku, kuriant naują audinio raštą. Kūrinio struktūra ne tik remiasi audinio pynimu, bet kartu atskleidžia ir jo fizikines savybes, pasitelkiant mikrotonus ir lėtai kintančius motyvus, kurie įšauga į vientisą erdvėlaukį.

Mantautas Krukauskas

„Claude glass“ akordeonui ir gyvajai elektronikai

Tamsus, gaubtas veidrodis, pavadintas XVII a. tapytojo Claude'o Lorraino vardu, yra skirtas stebėti pasaulį, žvelgiant į realybę per jos atspindžius. Galima sakyti, jog toks veidrodis – tai šių laikų socialinių tinklų prototipas, kuriuose laikiname vieni kitų atvaizdus per saugų atstumą ir norima spalva užlietus filtrus. Kadangi realybė yra formuojama žmogaus smegenų, interpetuojant sensorinę informaciją, toks dirbtinis jos transformavimas – dar vienas lygmuo, kuriantis virtualią realybę, kurioje greičiausiai nesame, bet galbūt norėtume būti. Ši idėja – santykiai tarp tikro-netikro, esamo-norimo – atskleidžiami pasitelkus šviesos spektro principu išdėliotas natas ir tembrus akordeonui bei gyvąjai elektronikai, atliekančiai atspindžio plačiąja prasme vaidmenį.

Andrius Šiurys

„Poulet à la broche, Cordon bleu“ akordeonui, balso įrašui, elektronikai ir vaizdo projekcijai

Šiame kūrinyje nemaža „kičinės“ siaubo filmų nerimasties, tačiau, įkvėptas Davido Lyncho, jis lieka mistifikuotas ir nebenalus. Kūrybiniame procese netrūko žaidimo prasmėmis: pradėjęs

rašyti, neįsivaizdavau, ką reiškia ir ar apskritai kažką reiškia vaizdo projekcijoje pasirodantys ir išnykstantys objektai. Tas nežinojimas manijakiškai skatino toliau plėtoti kūrinio (pseudo)mintį. Kūrinyje skamba à la prancūziškas tekstas, kurį, kaip ir kitas vokalines partijas, įrašė aktorė ir dainininkė Paulina Simutytė, todėl, atsižvelgiant į kūrinio gamybos proceso principus, pirma galvoje nuskambėjusi prancūziška frazė iš Friedricho Dürrenmatto „Fizikų“ pasirodė tobulai tinkanti kūrinio pavadinimui.

organizatorius : festivalis "Jauna muzika" (Lietuvos kompozitorių sąjunga)

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 9-12 eur | bilietus platina - Bilietai.lt (pirkti internetu)

RENGINYS VYKSTA:
2018 Balandžio 24 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius