Šokio teatras AIROS pristato: Stiklo sodai

 

šiuolaikinio šokio spektaklis

 
režisūra ir choreografija Aira Naginevičiūtė
muzika Cutthroats, Anna Maria Hefele, Ludwig van Beethoven | scenografija - Arūnas Adomaitis | kostiumai - Laura Darbutaitė | šviesos - Vilius Vilutis
šokis - Greta Grinevičiūtė, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Telman Ragimov, Erika Vizbaraitė
ledo skulptūros - “Menai - renginai"

 

Sodas – tai jungtis tarp gyvenimo ir mirties. Sodas savaime gali būti religija, nes jis moko mus gilių psichologinių ir dvasinių tiesų. Kas gali atsitikti sodui, gali atsitikti sielai ir sąmonei – per daug vandens, per mažai vandens, parazitai, kaitra, audra, potvynis, invazijos, stebuklai, mirtis, atgimimas, dovana, išgijimas… Sode mes sodiname, skiname, užkasame. Mes džioviname sėklas, jas sėjame, prižiūrime, kad dygtų. (…)
Sodas – tai meditacijos vieta, kurioje pripažįstame, kad kažkam atėjo laikas mirti. Sode matome, kad atėjo laikas sėti, dygti, brandinti vaisius ir išnykti. Sode galima pajausti, kaip visa gamta įkvepia gyvybę ir iškvepia mirtį.”

Clarissa Pinkola Estes 

 

Choreografės Airos Naginevičiūtės „Stiklo sodai“ – tai judančių vaizdų spektaklis apie būties trapumą ir tvarumą, kuris užgimsta nesibaigiančiame gyvybės cikle. Du pasauliai – dangaus ir žemės, gyvybės ir amžinybės – egzistuoja vienas greta kito, vienas kitą papildydami. Juos skirianti riba – nematoma, tačiau jaučiama. Ta riba – tarsi stiklas. Ji apnuogina, bet saugo, ji skaidri, bet atskiria, švelni, bet galinti virsti aštriomis šukėmis.

Pasak A.Naginevičiūtės, „Stiklo sąvoka mums leidžia pajusti, ką reiškia būti šiapus ir anapus tuo pačiu metu. Jei atsisveikindamas su žmogumi, regi jį pro langą, supranti, kad jis ir čia, ir tuo pat metu – jau visai kitur. “ Stiklo sodas – tai pasaulis, egzistuojantis tarp šiapus ir anapus; tai gyvybė, kurią įkvepia negyva materija, ir negyva materija, kuri atsiranda iš gyvybės. Stiklas – be galo trapus ir dužus, tačiau tuo pačiu tai – medžiaga, kuri išlieka nesuirusi tūkstančius metų, kuri gali atgimti naujam gyvenimui, naujose formose.
 

Spektakliui apie būties skaidrumą ir trapumą, choreografė Aira Naginevičiūtė, subūrė ypatingą komandą – tai šokėjai Greta Grinevičiūtė, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Erika Vizbaraitė ir Telman Rgimov. Kiekvienas šokėjų-aktorių kuriamas personažas – tai žmogus, brėžiantis savo gyvenimo kelio trajektoriją, vedančią pro vienus iš dviejų stiklo sode esančių vartų: gimties arba mirties 

 

 

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 8- 12 eur | bilietus platina Tiketa | likę bilietai 1 val. iki renginio menų spaustuvėje

atkreipiame dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais | atsiprašome už nepatogumus

 

PREMJEROS DATA: 2015 Sausio 07 d. 19:00
RENGINYS VYKSTA:
2015 Sausio 07 d. 19:00
2015 Sausio 08 d. 19:00
2015 Spalio 25 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu