Budėjimai

Šokio spektaklis

Idėjos autorius ir choreografas Vytis Jankauskas

Vyčio Jankausko šokio teatras

Šoka: Riikka Ihalainen, Giedrė Subotinaitė, Giedrė Kirkilytė-Jankauskienė, Giedrė Ubartaitė

Muzika Mono, Tongues, Recoil, Glen Kotche

Trukmė 50 min.

 

Vienu įdomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėju laikomas choreografas Vytis Jankauskas šokio spektaklyje „Budėjimai“ nagrinėja žmogaus vidinio būdravimo temą. Ypatingą dėmesį formai skiriantis menininkas teigia, jog „Budėjimuose“ galima įžvelgti besikartojantį tikėjimo, nusivylimo, atsižadėjimo ir sugrįžimo prie užsibrėžto tikslo ciklą. Asociatyvia judesio plastika scenoje įkūnijamos žmogaus dvasinės transformacijos ir jo pastangos užčiuopti supančio pasaulio kaitą.

 

Nors „Vyčio Jankausko šokio teatro“ spektakliuose šokėjai pasižymi ypatinga atlikimo precizika, choreografas teigia, jog nesiekia techniškai sudėtingomis judesių sekomis demonstruoti jų galimybių. Pasak jo, prasmė kuriama tarp laiku ir vietoje padėtų „taškų“ ir „kablelių“, siekiant formos tikslumo ir aiškumo. Spektaklio „Budėjimai“ veikėjai – žmonės, vienijami vidinio būdravimo būsenos.

 

„Manęs neapleidžia pojūtis, kad tai, kas dominuoja mūsų viešojoje erdvėje ir daro didžiulę įtaką visuomenei, neatspindi, arba tik dalinai atspindi tikrą esamų dalykų padėtį. Simpatizuoju žmonėms, kurie sugeba savyje išlaikyti dvasinį budrumą ir nepasiduoda pagrindinei srovei. Pastebiu, jog, deja, tokių žmonių mažėja. Apie juos ir šis mano spektaklis, tačiau vengiu patoso jų atžvilgiu, tai tam tikra prasme nelaimingi žmonės išgyvenantys savyje vidinę dramą, tarp tikėjimo ir neapčiuopiamybės“ – teigia choreografas.

Šokio kritikė V.Mozūraitė apie „Budėjimus“:
„Spektaklis gražus. Tai bene geriausias ir dažniausias visų V.Jankausko spektaklių apibūdinimas. Bet jame nėra nė lašo sentimentalumo, žaidimo gražiomis formomis ar vaizdais. Jis gražus savo vidine ramybe ir harmonija, plastinėmis judesių sekomis, šokėjų susiklausymu. Nė akimirkos neateina į galvą mintis, kad kas nors čia galėtų būti sunkaus – taip natūraliai keturi šokėjai pereina iš vienos būsenos, iš vieno plastinio elemento į kitą.“ Lietuvos scena 2008 Nr.4/13

* Šis spektaklis pelnė Auksinį scenos kryžių už geriausią 2008 metų choreografiją.

Spektaklio treileris - žiūrėti čia

Spektaklio sukūrimą parėmė LR Kultūros ministerija ir Kultūros rėmimo fondas.

 

Menų spaustuvė | Juodoji salė

Bilietai: 8.69 eur | 30 Lt

Bilietus platina Bilietai.lt

  

RENGINYS VYKSTA:
2014 Balandžio 25 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu