Renginiai

ATŠAUKTAS! Naujasis Baltijos šokis'20: LIETUVIŲ KŪRĖJŲ DARBŲ PROGRAMA

dalyvės: Grėtė Šmitaitė, Vilma Pitrinaitė

trukmė: 60 min.

menų spaustuvė | juodoji salė
renginys nemokamas, daugiau informacijos netrukus

 

* Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.

STALO TEATRAS | Muilo opera: burbuliuko meilė (premjera!)

veiksmo instaliacija žmonėms nuo 1 m.

trukmė: 45 min.

menų spaustuvė | kišeninė salė
bilietai: nuo 9 Eur (suaugusiam+vaikui) | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

*** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.

ATŠAUKTAS! Naujasis Baltijos šokis'20: NET, KAI... | Clara Furey (CA)

 

DĖMESIO! Organizatorių informacija:

 

Pandemijos situacijai šalyje ir pasaulyje nepaleidžiant iš savo gniaužtų, neturime galimybės gyvai pristatyti rudenį planuotos programos. Vietoj to kviesime Jus į virtualų „Naująjį Baltijos šokį“, kurio programa bus pasiekiama per LRT ir newbalticdance.lt  svetainę.

Bilietus, kuriuos įsigijote Tiketa.lt portale ar „Tiketa“ kasose, galite grąžinti per „Tiketą“. Susisiekite su jais tiesiogiai.

Bilietus, kuriuos įsigijote Knygų mugėje festivalio stende, galite grąžinti Lietuvos šokio informacijos centrui. Atsiųskite savo bilietų informaciją el. paštu bilietai@newbalticdance.lt  Siunčiant prisekite grąžinamų bilietų nuotraukas bei prašymą grąžinti pinigus: prašyme nurodykite savo vardą, pavardę, sumokėtą sumą ir banko sąskaitą, į kurią norite atgauti pinigus. Prašymas turi būti pasirašytas jūsų parašu ir nufotografuotas/ skanuotas. 

 

Jeigu turite galimybę negrąžinti bilieto ir taip palaikyti šokio bendruomenę, būsime jums labai dėkingi. 

 

Bilietų grąžinimas vyks dvi savaites – iki š. m. lapkričio 17 d. 

 

meno vadovė ir atlikėja: Clara Furey | kompozitorius ir muzikantas: Tomas Furey | apšvietimo koncepcija: Alexandre Pilon-Guay | dublerė: Zoë Vos | konsultantė dramaturgijos klausimais: Nathalie Claude | techninis vadovas: Samuel Thériault | techninė vadovė gastrolių metu: Karine Gauthier | vaizdo įrašo koncepcija: Kaveh Nabatian | partneriai ir kūrybinė parama: Kanados menų taryba, Par B.L.Eux, Monrealio šiuolaikinio meno muziejus, Marieodette Charbonneau, Serge Goldszal, Jane Hope, Charles Lapointe, Diane Lanctot, Odile Mc Donald, Nathalie Rykiel, Danse À La Carte, Csc Centro Per La Scena Contemporanea / Comune Di Bassano Del Grappa, Espace Marie Chouinard

 

Prodiusuota bendrai su Monrealio šiuolaikinio meno muziejus (MAC)

Šio projekto sukūrimas buvo įmanomas finansinės Kanados menų tarybos paramos dėka

 

trukmė: 90 min.

premjera: 2017 m.

 

„Net, kai…“ – tai stebuklingas, meditacinis kanadiečių menininkės Claros Furey sukurtas ir atliktas personalinis pasirodymas, įkvėptas Leonardo Coheno intriguojančio, iš neužbaigtų sakinių sudaryto eilėraščio. Jame tyrinėjamas energijos laukas tarp vibruojančio jos kūno ir statiško ją supančio būvio.

Iš pradžių šis 90 minučių trukmės kūrinys turėjo būti parodos „A Crack In Everything“ – Monrealio šiuolaikinio meno muziejaus kuruotos parodos, skirtos L. Coheno muzikiniam, dainų ir poezijos palikimui, dalimi. Nuo 2017 m. lapkričio iki 2018 m. balandžio C. Furey atliko 90 personalinių pasirodymų. Juose, greta vienos įspūdingos Marco Quinno skulptūros taikliu pavadinimu „Koaksalinis Planko tankis“, ji kvestionavo ir ritualiniu šokiu perteikdavo egzistencinę tuštumą bei tyrė pralaidumo tarp gyvenimo ir mirties ribas.

„ImPulsTanz“ festivaliui ji pasirinko analizuoti įvairias meditacines ir vibracines būsenas, į savo pasirodymą įtraukdama Heimrado Bäckerio skulptūrą „Fundstück“ iš Mumok nuolatinės kolekcijos.

„Net, kai...“ centre – konkrečioje vietoje, kurioje vyksta spektaklis, esanti viena konkreti skulptūra (ar kita vaizduojamojo meno forma), todėl skirtingose vietose, erdvėse, kontekstuose ir dėl kūrinių, su kuriais dirba choreografė, šis pasirodymas suskamba skirtingai.

Poezijos ir choreografijos apsupty, C. Furey siekia pradėti dialogą tarp judesio, vaizduojamųjų menu ir garso. Sukurtas kad galėtų būti atliekamas meno parodos, kurią galima aplankyti savo tempu, kontekste, „Net, kai...“ sukuria intymią atmosferą. C. Furey minimalistinis pasirodymas pakviečia mus sustoti ir susimąstyti, o erdvė tampa galimybių perdavimo vieta, užtikrinanti visas komunikacijos formas, kurios mums leidžia egzistuoti kartu.

Pasitelkdama sensorinę ir juslinę choreografiją, Clara Furey tiria gyvųjų ir mirusiųjų jausmingumą, prisilietimo atmintį bei nebuvimą. Šio proceso metu ji pastato veidrodį priešais mūsų laikinus kūnus, pasiūlo mums skirtingus būdus suvokti irimą ir galimas jo formas.  Per ją pereina daugybė tapatybių. Aplanko, apsėda ją. Taip pasiekiama būsena, svyruojanti tarp įtampos ir nusiraminimo.

 

„Su neįprasta savo dovana, Kvebeko šokėja Clara Furey į šią parodą atsineša fizinę dimensiją. Jos atliekamas gyvas personalinis pasirodymas susijęs su L. Coheno eilėraščiu „Net, kai...“ Sunku nepastebėti ryšio tarp kūno disciplinos, kurią Cohenas pats pritaikė pasisėmęs iš budizmo.“

CLAUDE DESCHÊNES |2017 M. LAPKRIČIO 10 D.

 

„Kitas parodos akcentas – Claros Furey performansas. Choreografė iš Monrealio šokėja per 90 dienų pasiūlo fizinę eilėraščio „Net, kai...“ interpretaciją. Eilėraštį L. Cohenas parašė 1982 metais. Atminties, gyvenimo ir mirties refleksija, į kurią galime pažvelgti šiandien ir rytoj (...)“

La Presse ÉRIC CLÉMENT | 2017 M. LAPKRIČIO 9 D.

 

„Nebelengva šokiruoti ar net išgąsdinti žmones muziejuose, tačiau Clara Furey daugelį dienų Monrealio šiuolaikinio meno muziejuje (MAC) tai padaryti pavyksta. Gali pamatyti tai žmonių kūnuose, kai jie atklysta į galeriją, kuri atrodo kaip bet kuri kita, išskyrus tai, kad čia yra pusiau nuoga moteris, judanti lėtai ir tikslingai, be formalios atskirties tarp šokėjo ir žiūrovo. ‘‘

 

The Globe and Mail ROBERT EVERETT-GREEN | 2017 M. LAPKRIČIO 10 D.

 

 

Clara Furey savo meninį kelią pradėjo nuo dainavimo ir muzikos komponavimo, tada pasuko į šokio pasaulį. Vaikystę ji praleido mokydamasi Paryžiaus konservatorijoje, o vėliau – Monrealio šiuolaikinio

šokio mokykloje.

 

Kaip šokėja ji dirbo su įvairiais choreografais, įskaitant George’ą Stamosą, Damieną Jalet ir Benoît Lachambre, padariusiais didelę įtaką jos meninei vizijai. Nuo 2011 m. C. Furey pasuko į choreografiją, savo kūriniuose atskleisdama itin užaštrintą juslių suvokimą.

 

Ją domina visiško tikslumo paieškos – fizinėse ir gestų srityse, mažiausiose smulkmenose, kurios formuoja individualumą ir bendroje, mus vienijančioje visumoje. Jos dėmesio lauke – ir nuolatinė energijos transformacija bei erdvės atvėrimas komunikacijai ir kūrybiniams žiūrovų polėkiams. C. Furey domina dialogas tarp skirtingų meno sričių, leidžiančių sukurti gyvą meno kūrinį ir šioms sritims bendradarbiauti.

 

2016 m. ji ėmėsi meno vadovės ir grupinių pasirodymų choreografės veiklų. Pirmuoju jos darbu šioje srityje ir tapo „Kosminė meilė“. Šiame kūrinyje su atlikėjais ji dirba, kad sukurtų erdvę intuityviam ir poetiškam fizinių reiškinių įprasminimui, o visas vyksmas rutuliojasi tuštutėlėje scenoje, kur tampa įmanomos visos bendravimo formos. Tais pačiais metais Monrealio šiuolaikinio meno muziejuje ji buvo pakviesta sukurti 90 atskirų pasirodymų ciklą „When Even The“, kuris tapo Leonardui Cohenui skirtos parodos „A Crack in Everything“ dalimi.

 

C. Furey su savo menine veikla prisijungė prie „Par B.L.eux.“ Jos pastarasis darbas – Céline Bonnier atliekamo monospektaklio „Rather a Ditch“ – pirmą kartą buvo pristatytas 2019 m. pavasarį „TransAmériques“ festivalyje.

 

 

menų spaustuvė | juodoji salė
bilietai: nuo 12,30 Eur | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

 

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

 

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

 

*** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.

 

ATŠAUKTAS! OKT / Vilniaus miesto teatras: MONGOLIJA

Lapkričio 19d. spektaklis yra atšauktas. Bilietus galite grąžinti iki lapkričio 27 d.  kasose, kuriose juos pirkote. Pirkę bilietus internetu galite grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt.

režisierius: Darius Gumauskas | mongolai: Andrius Alešiūnas, Darius Gumauskas | teatro meno vadovas: Oskaras Koršunovas | kūrybinė komanda: Eitvydas Doškus, Gabrielė Ivanauskaitė, Stefanija Jokštytė, Vytautas Leistrumas, Bartė Liagaitė, Virginija Mačionytė, Edita Martinavičiūtė, Renata Mikailionytė,Visvaldas Morkevičius, Vytautas Narbutas, Mindaugas Repšys, Dovilė Šarutytė, Marek Voida

trukmė: 1 val. 40 min.

Dviejų dalių spektaklis apie žmonių su Dauno sindromu gyvenimą mūsų visuomenėje.

Spektakliui pasirinkta nestandartinė forma, palaipsniui žiūrovą vedanti iš pasyvaus istorijos stebėtojo į ,,aktyvų mokinį” ir galiausiai suteikiant platformą žiūrovui įsitraukti į pokalbį.

menų spaustuvė | juodoji salė
bilietai: nuo 19,20 Eur | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

*** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.

VILNIAUS LAPAI 2020 | Vakaras su Alvydu Šlepiku

Dalyvauja rašytojas Alvydas Šlepikas, trimitininkas Linas Rupšlaukis, renginį veda aktorius Andrius Bialobžeskis

trukmė 105 min.

menų spaustuvė | juodoji salė
bilietai: nuo 11,20 Eur | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

*** Vyresniems nei 6 metų asmenims būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.). Apsaugos priemonių nedėvintys žiūrovai į renginį nebus įleidžiami.

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu