MS kine - socialinė provokacija iš Estijos

Vos prieš keletą mėnesių savo veiklą nutraukė Estijos teatras „NO99“, garsėjęs provokuojančiais, aktualias politines ir socialines temas analizuojančiais eksperimentais. Lietuvą apėmus rinkimų nuotaikoms, gatves nusėjus politinėmis reklamomis su potencialių valdžios atstovų pažadais, MS KINAS* pristato dokumentinį filmą, kuriame užfiksuotas vienas žymiausių teatro „NO99“ socialinių eksperimentų – „United Estonia“ (liet. Suvienytoji Estija).

2010 – ųjų gegužės 7 dieną į Talino „Saku Suurhall“ areną susirinko 7500 žmonių, kurie tikėjo, kad čia tuoj gims nauja politinė partija – „Suvienytoji Estija“. Du mėnesius iki šio suvažiavimo teatras „NO99“ bandė įtikinti visuomenę, kad partijos įsteigimas yra pagrindinis jų tikslas. Ir visuomenė patikėjo. Pilnametražis dokumentinis filmas „Ash and Money“ parodo manipuliacijas, emocijas, baimes, dirbtinę drąsą ir valią, iš kurių susidėjo „Suvienytoji Estija“. Tai buvo didžiausias socialinis eksperimentas Estijos istorijoje, atskleidęs kaip iš tiesų veikia šalies politika ir kaip Estijos rinkėjai renkasi už ką balsuoti.

filmas rodomas estų kalba su angliškais subtitrais | trukmė 98 min.

režisieriai ir scenaristai: Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper | operatorius: Rein Kotov | garsas: Harmo Kallaste | montažas: Rein Kotov, Ene-Liis Semper | prodiuseriai: Piret Tibbo-Hudgins, Rein Koto | gamyba: Allfilm ir NO99

vieta: MS kavinė | kinas nekainuoja

*MS kinas - naujas Menų spaustuvės renginių ciklas, dedikuotas kino filmams scenos menų temoms ir įsimintiniausioms asmenybėms. Bent kartą per mėnesį ruošiamės jus pakviesti susitikti filmų peržiūroms ir diskusijoms.

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius