Judesio performansu - apie išgyvenimo instinktą

Menų spaustuvės užsienio rezidentas Hygin Delimat į Vilnių atvyko su darbu, esančiu vienoje paskutiniųjų kūrybinių fazių ir kviečia žiūrovus išvysti jau beveik visiškai baigtą pasirodymą „Slowstepper“.

Slowstepper – On The Edge Of Survival

Jausdami esminį instinktą – išgyventi – mes nesiskiriame nuo kitų gyvybės rūšių. Joms visoms reikia maisto ir tinkamos gyvenimui aplinkos. Tačiau kas yra tai, ko reikia tik mums – žmonėms, kad išgyventume? O gal mūsų gyvenimas po išgyvenimo ir yra tai, kas mus skiria nuo kitų organizmų?

Išlikimas pastebimas fiziniuose dvilypumuose: silpnas-stiprus, tvirtas-pažeidžiamas... Vienoje pusėje – kūnas įtampoje, krizėje, lėktuvo avariją išgyvenusiojo kūnas, kūnas be vandens ir energijos. Tačiau taip pat egzistuoja ir išgyvenimo superherojus su treniruotu, paruoštu kūnu, ekstremalaus sporto, jėgos kūnu.

 „Slowstepper“* – judesiu grįstas pasirodymas, tyrinėjantis vidinio atsparumo, greičio ir trukmės karštutinumus bei galimą viso to rezultatą – grožį.

*Įkvėpimas pavadinimui „Slowstepper“ kilo iš mikroskopinių, visur gyvenančių sutvėrimų- lėtūnų (tardigrades lot.), dar vadinamų „vandens meškučiais“, galinčių išgyventi beveik bet kokioje terpėje, nepaisant ekstremalios temperatūros, slėgio, radiacijos ar  net vakuumo. Tardigrade išvertus iš lotynų kalbos į anglų – stepping slowly.

Hygin Delimat – choreografas iš Austrijos, darbus kūręs įvairiose Europos valstybėse ir Afrikoje. Savo meniniuose tyrimuose Hygin integruoja urbanistinio judesio filosofiją ir somatinius metodus.

 


 

 

2018 balandžio 4 d. | 18.00 | trukmė 45 min.

 

spektaklio komanda: choreografas ir atlikėjas Hygin Delimat | Rui Horta – metorius | Noemi Wagner, Wiktor Janas, Rita Vilhena –žvilgsnis iš išorės | Karol Kensee – garsas | Karolina Wycisk –dramaturgė, vadybininkė | Ines Santos – grafikos dizainerė | Iga Kowalczyk – kostiumų dizainerė

menų spaustuvė | kišeninė salė

dalyvavimas nemokamas

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius