Judesio performansu - apie išgyvenimo instinktą

Menų spaustuvės užsienio rezidentas Hygin Delimat į Vilnių atvyko su darbu, esančiu vienoje paskutiniųjų kūrybinių fazių ir kviečia žiūrovus išvysti jau beveik visiškai baigtą pasirodymą „Slowstepper“.

Slowstepper – On The Edge Of Survival

Jausdami esminį instinktą – išgyventi – mes nesiskiriame nuo kitų gyvybės rūšių. Joms visoms reikia maisto ir tinkamos gyvenimui aplinkos. Tačiau kas yra tai, ko reikia tik mums – žmonėms, kad išgyventume? O gal mūsų gyvenimas po išgyvenimo ir yra tai, kas mus skiria nuo kitų organizmų?

Išlikimas pastebimas fiziniuose dvilypumuose: silpnas-stiprus, tvirtas-pažeidžiamas... Vienoje pusėje – kūnas įtampoje, krizėje, lėktuvo avariją išgyvenusiojo kūnas, kūnas be vandens ir energijos. Tačiau taip pat egzistuoja ir išgyvenimo superherojus su treniruotu, paruoštu kūnu, ekstremalaus sporto, jėgos kūnu.

 „Slowstepper“* – judesiu grįstas pasirodymas, tyrinėjantis vidinio atsparumo, greičio ir trukmės karštutinumus bei galimą viso to rezultatą – grožį.

*Įkvėpimas pavadinimui „Slowstepper“ kilo iš mikroskopinių, visur gyvenančių sutvėrimų- lėtūnų (tardigrades lot.), dar vadinamų „vandens meškučiais“, galinčių išgyventi beveik bet kokioje terpėje, nepaisant ekstremalios temperatūros, slėgio, radiacijos ar  net vakuumo. Tardigrade išvertus iš lotynų kalbos į anglų – stepping slowly.

Hygin Delimat – choreografas iš Austrijos, darbus kūręs įvairiose Europos valstybėse ir Afrikoje. Savo meniniuose tyrimuose Hygin integruoja urbanistinio judesio filosofiją ir somatinius metodus.

 


 

 

2018 balandžio 4 d. | 18.00 | trukmė 45 min.

 

spektaklio komanda: choreografas ir atlikėjas Hygin Delimat | Rui Horta – metorius | Noemi Wagner, Wiktor Janas, Rita Vilhena –žvilgsnis iš išorės | Karol Kensee – garsas | Karolina Wycisk –dramaturgė, vadybininkė | Ines Santos – grafikos dizainerė | Iga Kowalczyk – kostiumų dizainerė

menų spaustuvė | kišeninė salė

dalyvavimas nemokamas

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu