Prieš šventes į sceną sugrįžta gyvo kino spektaklis „Mergaitė su degtukais“

 

Mergaite su degtukais

 

Šį prieššventinį savaitgalį, gruodžio 20 d., 12 val., į Menų spaustuvės Vilniuje sceną sugrįžta viena žinomiausių H.K. Andersono pasaka „Mergaitė su degtukais. Šįkart ją gyva filmavimo technika ir lėlėmis interpretuos aktoriai Šarūnas Datenis, Imantas Precas ir Karolis Butvidas.

 

Spektaklis „Mergaitė su degtukais“ bus įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, padėsiantis jiems rasti tinkamų žodžių kalbantis su mažaisiais rimtomis temomis. Vaikai visuomet sunkiai priima realybę, nes jiems pasaulis piešiama rožinėmis spalvomis. Kūrybinė komanda bandė rasti šviesiąsias šios sudėtingos pasakos puses, tačiau negražino realybės ir naujomis meninėmis priemonėmis prabilo nelengvomis temomis: apie nepriteklių šeimoje, žmonių abejingumą kito nelaimei ir mirtį.

 

Šis spektaklis yra tikras iššūkis – techniškai tai labai sudėtingas spektaklis, vienu metu filmuojamas vykstantis gyvas veiksmas, leidžiamos iš anksto paruoštos vaizdo projekcijos, o tuo pačiu metu aktoriai patys vaidins su lėlėmis.

 

Spektaklio scenografiją sudaro sumažintas miesto maketas, kuriame vaidina lėlės ir vyksta visas spektaklio veiksmas, kuris išplečiamas jį gyvai filmuojant ir vaizdą iškart projektuojant ekrane.

Tokiu būdu galima pritraukti ir parodyti dalykus, kurie įprastiniame lėlių spektaklyje tampa nepastebimi bei suteikti spektakliui daugiau kinematografiškumo ir akcentuoti dėmesį į detales.

 

Į šį spektaklį komanda sudėjo labai daug darbo, minčių ir meilės, tad  tikisi, jog spektaklis išliks vaikų atmintyje . „Norisi, kad kiekvienas nešiotųsi savąją „Mergaitę su degtukais“ , – sako vienas spektaklio kūrėjų  I. Precas.

 

Gyvo kino ir lėlių spektaklis „Mergaitė su degtukais“ gruodžio 20 d., 12.00 val., Kišeninėje salėje. Bilietai Tiketoje ir 1 val. iki renginio Menų spaustuvėje.

 

režisierius  Šarūnas Datenis | dailininkas  Imantas Precas | kompozitoriai  Severija Janusauškaitė ir Vytautas Leistrumas | Vaidina Šarūnas Datenis, Imantas Precas ir Karolis Algimantas Butvidas | šviesų dailininkas  Povilas Laurinaiti

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu