Kauno žiūrovų lauks nauja spektaklio „Lietuva brangi“ interpretacija

Lietuva brangi maza

 

Jauna choreografė ir šokėja Austėja Vilkaitytė pirmą kartą savo debiutinį darbą – konceptualaus šokio spektaklį „Lietuva brangi“ pristatys Kaune.

Gegužės 20 d. 19 val. VDU teatro salėje šokio kalba bus diskutuojama, kaip patriotiškumas, jo grožis, meilė tėvynei, idėja apie tautos idilę gali peraugti į nacizmą, rasizmą, homofobiją? Ar patriotizmas egzistuoja dabartinėje Lietuvoje ir kaip jis atsispindi, kai žmonės linkę į individualizmą, egoizmą? Ar patriotizmas šiandien apskritai tebėra vertybė mūsų visuomenėje?

 Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programai „Atvira erdvė“ sukurto spektaklio „Lietuva brangi“ atspirties taškas – romantinė Maironio ir jo amžininkų atgimstančios šalies idėja, šios idėjos poetinis, muzikinis ir erdvinis grožis.

Austėja Vilkaitytė šiam spektakliui renkasi neįprastą konceptualaus šokio kalbą, derindama judesį ir balsą, gyvą bendravimą ir medijas.

Pirmasis spektaklio variantas „Lietuva brangi Nr. 01 – šiuolaikinio šokio eskizas“, buvo pristatytas praėjusių metų festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje. Eskizas turėjo stipraus politiškai kritinio atspalvio. Choreografė rinkosi satyrinį žanrą.
Kūrinio premjera – „Lietuva brangi Nr. 2“, buvo pristatyta sostinės Menų spaustuvėje, ir stipriai skyrėsi savo pobūdžiu nuo eskizo. Antrasis spektaklio variantas tapo daugiau poetiškas. Tai Maironio bei Š.P. Bodlero personažų kelionė laiko juosta nuo 1910-ųjų iki 2012- tų, kuomet į „Maironio namus“ buvo pakviesti pirmieji lankytojai.

Pastarąjį kartą ruošdamasi spektakliui autorė prijungė epilogą, kuris išsprendė daug abejonių bei vidinių meninių konfliktų, leido grįžti prie instinktų ir suteikė kūriniui pankrokinio „vaibo“. 

Pirmą kartą Kaune pristatomas kūrinys gali įgauti dar daugiau naujų spalvų, kadangi pasak pačios idėjos autorės ir atlikėjos Austėjos Vilkaitytės kūrinys kaskart kinta dėl savo aktualumo. Jis turi būti šviežias bei aktualus tiek pačiai atlikėjai, tiek žiūrovui. Nuolat eksperimentuodama Austėja ieško, vis naujų šokio žanro formų.

VDU teatro salėje žiūrovų gali laukti nauja spektaklio interpretacija, kuri pasak Austėjos šiuo metu krypsta link pirminio satyrinio varianto, pristatyto eskize.

Austėja Vilkaitytė 2011 m. baigė šiuolaikinio šokio studijas Islandijos Menų akademijos Teatro fakultete. 2007– 2008 m. mokėsi Salzburgo Eksperimentinėje akademijoje (Austrija), 2010 metais  pagal mainų programą studijavo Helsinkio Teatro akademijoje (Suomija). Dar gyvendama Lietuvoje trejus metus šoko Kauno šokio teatre „Aura“. Šiuo metu A. Vilkaitytė dirba su šiuolaikiniu šokiu Lietuvoje bei užsienyje.

Choreografė dažnai savo darbuose ieško žanro, kuris supintų konceptualų šokį bei šokio teatrą, įpindama politines, socialines temas, naudoja daug dekonstrukcijos, buitinės choreografijos iš skirtingų kontekstų interpretacijų.

VDU teatro salėje ( S. Daukanto g. 27, I aukštas, 44249 Kaunas) gegužės 20 d. 19 val. „Lietuva brangi“. Idėjos autorė, choreografė ir atlikėja Austėja Vilkaitytė.

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius