Edukacija

Menų spaustuvė ir joje reziduojančios organizacijos kviečia rinktis edukacines programas vaikams ir suaugusiems. Nuolat kintančio, pildomo sąrašo užsiėmimų datos būtų derinamos pagal jūsų pageidavimus ir dirbtuvių organizatorių galimybes.

 

download

 

Menų spaustuvės kūrbinių dirbtuvių paketas moksleiviams

Temos:

Kino dirbtuvės/ filmų užkulsiai
teatro dirbtuvės/ kūrybiškumas
objektų dirbtuvės/ šviesos dėžė
natūralaus dydžio kūno žemėlapis/ savižina ir refleksija
fantastinio daikto kūrimas
knygelė sąsiuvinis
ornamentinis kvadratas
kaligrafijos dirbtuvės/ rašymo būdai

Organizatorius: Menų spaustuvė

Išsamūs dirbtuvių aprašymai, dėstytojai ir kontaktinė informacija - čia.


 

 

14068553 1060755613979483 2660376911821228970 o

VASAROS ŠOKIO MOKYKLA 

„Vasaros šokio mokykla“ – tai didžiausias edukacinis šiuolaikinio šokio renginys Lietuvoje, skirtas šokio profesionalams bei mėgėjams, rengiamas kasmet nuo 2000 m. Paprastai „Vasaros šokio mokykla“ vyksta vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, Vilniuje, Menų spaustuvėje. Kiekvienais metais dalyviams siūlomos šiuolaikinio ir klasikinio šokio pamokos, turiningos paskaitos, vedamos uždegančių šokio pedagogų iš įvairių pasaulio šalių.
Pagrindinis „Vasaros šokio mokyklos“ tikslas – suteikti profesinio tobulėjimo galimybę šokio profesionalams: teoriniuose, praktiniuose, kūrybiškumą skatinančiuose seminaruose, vadovaujamuose savo srities specialistų iš viso pasaulio.

Organizatorius: Lietuvos šokio informacijos centras

Vyksta kasmet, vasaros metu, artėjat renginiui atnaujinamą informaciją galite rasti čia. Praėjusių renginių akimirkos - Facebook paskyroje.


 

Image may contain: text

 

Atviras Ratas: kūrybinės dirbtuvės su rež. Aidu Giniočiu

 

KAS? Vilniaus miesto teatras ATVIRAS RATAS šią vasarą pirmą kartą organizuoja kūrybines dirbtuves*** „Atviro rato“ metodo* pagrindu, kurias ves šio metodo autorius, režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Aidas Giniotis**.

 

KAM? Kūrybinės dirbtuvės bus skirtos moksleiviams nuo 16 iki 19 metų. Jose galės dalyvauti ir šių metų abiturientai.

 

KAIP? Dalyvių skaičius ribotas, todėl į kūrybines dirbtuves bus pakviesti tie, kurie laimės atranką – kiekvienam norinčiam dalyvauti reikia užpildyti anketą ir laukti atsakymo. Užpildytų anketų laukiame iki birželio 21 d. (imtinai), o atrinktus dalyvius informuosime asmeniškai iki birželio 25 d. 

 

Anketos nuoroda čia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYDpUdygwNgvOFHTgXwpP8cvssi-Ca1_0OOlhfokvTe_vQrw/viewform

 

KUR? Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

 

KADA? Liepos 23-27 dienomis, 12-18 val., su pietų pertrauka (14-15 val.)

 

* „Atviro rato“ metodas – tai universalus teatro meno pažinimo kelias. Čia žmonės, sėdintys ratu, prisimena ir dalinasi savo gyvenimo įspūdžiais, mokosi juos perteikti kitiems, pasakodami autobiografines istorijas, o šios virsta į savotišką teatrinį žaidimą, įtraukiantį visus dalyvius. Čia kiekvienas gali prisiliesti prie aktoriaus profesijos, išbandyti dramaturgijos rašymo procesą ar tiesiog susipažinti su alternatyvia teatro kūrimo forma, kuri veda į gilesnį savęs bei kitų pažinimą.

Šio metodo pagrindu 2004 m. režisierius ir teatro pedagogas Aidas Giniotis kartu su LMTA II kurso Vaidybos studentais sukūrė spektaklį – autobiografines improvizacijas „Atviras ratas“, kuris tapo vėliau įkurtos teatro laboratorijos savotiška vizitine kortele.

 

** Aidas Giniotis - „Atviro rato“ metodo autorius, režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius. Keistuolių teatro aktorius, režisierius, vienas iš šio teatro steigėjų, taip pat daugumai gerai pažįstamas kaip bardas, autorinės muzikos kūrėjas bei atlikėjas. A. Giniotis teatre ATVIRAS RATAS yra sukūręs ne vieną jaunimui skirtą spektaklį: autobiografinės improvizacijos „Atviras ratas“ (2004 m.), satyrinę agitaciją „Sparnuotasis Matas“ (2007 m.), pagal M. Korenkaitės pjesę „Pabėgimas į Akropolį“ (2008 m.), taip pat šiuo metu dar vaidinamą ir abejingų nepaliekantį „Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“ bei biografines improvizacijas „Lietaus žemė“ – spektaklį, kuris taip pat buvo kuriamas „Atviro rato“ metodo pagrindu.

 

*** Kūrybinių dirbtuvių kaina – 100 eur/asm. Suteikiamas maitinimas (1 kartą per dieną) restorane „Grey“ (Pilies g. 2, Vilnius)

Organizatorius - Teatras Atviras ratas

 

 

 

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius