2002

Menų spaustuvė įkurta 2002 m. Naujosios dramos akcija, „Vilniaus šokio spaustuvė“, Keistuolių „Taisyklė Nr. 1...“ įkvėpė naują gyvybę senosios spaustuvės patalpoms.
Menų spaustuvės veikla


2002
Įsteigta Menų spaustuvė
2002 m. kovo 12 d. buvo pasirašyta Menų spaustuvės Steigimo sutartis, balandžio 3 d. Menų spaustuvė buvo oficialiai įregistruota Vilniaus miesto savivaldybėje. Taigi šiuolaikinių menų centras Menų spaustuvė pradėjo savo oficialų egzistavimą. Menų spaustuvės pristatyme dalyvavusi tuometinė kultūros ministrė Roma Žakaitienė sakė, kad Vilnius negali skųstis projektų stoka, o Menų spaustuvė liudija, kad kultūros įstaigos pribrendo didesniems, nei gali įgyvendinti viena nevyriausybinė organizacija, projektams.

„Vilniaus energijos“ parama
Balandžio 11 d. buvo pasirašyta pirmoji paramos sutartis su privačiu investuotoju. Prancūzų bendrovės „Dalkia“ dukterinė įmonė „Vilniaus energija“ pagal šią sutartį įsipareigojo Menų spaustuvei kasmet skirti po 100 tūkst. – iš viso 1,5 milijono per 15 metų. Palengva griuvėsiais virstančiose buvusios sovietinės spaustuvės patalpose garbinga sutarties pasirašymo kompanija buvo susodinta už improvizuoto stalo – durų, paguldytų ant metalinių butelių dėžių. „Vilniaus energijos“ generalinis direktorius Janas Sacreste‘as teigė, kad sutartį pasirašysiant durų jam teko pirmą kartą.

Dar tik būsimose Menų spaustuvės patalpose jau vyko renginiai
Nors buvusios sovietinės spaustuvės patalpų panaudos sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe buvo pasirašyta tik lapkričio 29 d., tačiau Menų spaustuvei formaliai dar nepriklausančiose patalpose buvo parodytas ne vienas spektaklis. Per 2002 metus „Raudonąją“ pramintoje salėje buvo rodomas populiarumo sulaukęs „Keistuolių” teatro spektaklis „Taisyklė Nr. 1, arba Sapnuoti Vilnių draudžiama”. Toje pačioje salėje buvo surengtas Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro projektas „Naujosios dramos akcija” bei Lietuvos šokio informacijos centro vasaros šokio mokykla „Vilniaus šokio spaustuvė”. Menų spaustuvės patalpose vyko stambiausios Šiaurės šalių kino ir TV filmų kompanijos „Nordisk Film” kuriamo meninio filmo „Plan-B” filmavimai.

Europos ekspertų įvertinimas
Liepos 13-16 d. Vilniuje viešėjo Europos kultūros politikos ekspertai, kurie su Menų spaustuvės administracija aptarė būsimos veiklos aspektus, principus, funkcijas, susitiko su Menų spaustuvės taryba, Vilniaus miesto savivaldybės vadovais. Keturias dienas miesto architektas, organizacijos „Danscenen“ Kopenhagoje Tarybos pirmininkas Erikas Agersgaard ir EUCLID International/ Jungtinės Karalystės Europos kultūros programų centro direktorius Mikas Floodas susitikimo su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku metu Menų spaustuvės perspektyvas įvertino teigiamai. Ekspertai optimistiškai vertino ir Menų spaustuvės galimybes po 2004 metų, Lietuvai tapus ES nare, pasinaudoti ES struktūriniais fondais, atstatant apleistus pastatus. „Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip tokios organizacijos gali daryti įtaką ir formuoti mieto kultūrinį ir infrastruktūrinį veidą, - sakė M.Floodas.

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu