Naujienos

Naujojo cirko savaitgalis 2017: Suomiai kviečia išeiti į lauką

Naujojo cirko savaitgalis 2017: Suomiai kviečia išeiti į lauką

Rugsėjo pradžioje „Naujojo cirko savaitgalį“ atidarys ir uždarys trupės iš Suomijos – šalies, šįmet švenčiančios nepriklausomybės šimtmetį. Du spektakliai, pritaikyti skirtingoms lauko erdvėms, skirtingoms amžiaus kategorijoms, sukurti vedami savitų tikslų ir siekiantys pažadinti visiškai skirtingas nuotaikas. Tokia įvairovė – tai ilgametės ir nuoseklios Suomijos cirko politikos rezultatas, leidžiantis kurti meną bet kokiose erdvėse ir kviesti į jas minias žiūrovų.

Naujojo cirko savaitgalis’17: pasaulinė premjera, peržengtos scenos menų ribos ir kelionė į mišką

Naujojo cirko savaitgalis’17: pasaulinė premjera, peržengtos scenos menų ribos ir kelionė į mišką

Visi šiuolaikinio scenos meno gerbėjai savo kalendoriuose jau gali žymėtis rugsėjo 5-10 dienas – jomis „Menų spaustuvėje“ karaliaus „Naujojo cirko savaitgalis“. Šiųmetis šiuolaikinio cirko festivalis ypatingas ne tik spektaklių ir jų erdvių įvairove, bet ir išskirtine švente – vienos stipriausių šiuolaikinio cirko valstybių – Suomijos – nepriklausomybės šimtmetis bus minimas kartu su Suomijos institutu Estijoje ir šalies ambasada. Be suomių festivalyje taip pat pasirodys profesionalai iš Prancūzijos, Belgijos ir Ispanijos. „Šių metų festivalio programoje pristatome vienus pagrindinių šiuolaikinio cirko žvaigždžių: spektakliai, kuriuos išvys žiūrovai yra jau įvertinti, kaip geriausi metų spektakliai ir pristatomi pagrindinėse Europos šokio, cirko ir teatro scenose. Be galo malonu ir tai, kad pristatysime ir vieną laukiamiausių šiuolaikinio cirko premjerų - prancūzų kūrėjų spektaklį „L’Absolu“. Žiūrovai turės išskirtinę galimybę pasinerti į tikrą fantazijų pasaulį: kiekvieną vakarą vis kitokį, aštresnį, žaismingesnį, paslaptingesnį ar sukeliantį nuoširdų juoką. Kviečiu visus pamiršti viską, kas asocijuojasi su žodžiu cirkas ir leisti sau atrasti šiuolaikinio cirko pasaulį.“ - sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė ir priduria, kad labai džiaugiasi festivalio bendradarbiavimu su kitais miestais - vieną iš spektaklių išvys ir Anykščių bei Kauno žiūrovai.

Vasaros šokio mokykla'17 kviečia registruotis

Vasaros šokio mokykla'17 kviečia registruotis

Rugpjūčio 14-19 d. Vilniuje "Vasaros šokio mokykla" kviečia įgauti naujų šokio patirčių! Tai didžiausias edukacinis šiuolaikinio šokio renginys Lietuvoje, skirtas šokio profesionalams bei mėgėjams.

Dėstytojai ir disciplinos:
1. Buvusi Netherdans Dance Theater 2 šokėja, choreografė ir mokytoja Arina Trostyanetskaya (Rusija) – baletas;
2. Kūrėja, šokėja, perform'erė Maud Karlsson (Švedija) – šiuolaikinio šokio technika ir balso kompozicija;
3. Charizmatiškieji choreografai, šokėjai Jonas Lopes (Portugalija) ir Lander Patrick (Brazilija) – šiuolaikinio šokio technika ir kompozicija;
4. Les SlovaKs trupės vienas įkūrėjų, energingas šokėjas, choreografas ir mokytojas Milan Tomašik (Slovakija) – šiuolaikinio šokio technika “Happy Feet”;
5. Sasha Waltz & Guests Company trupės šokėjas, choreografas Orlando Rodriguez (Venesuela) - šiuolaikinio šokio technika “Sequencing Through”.

Šokio seminarai vyks anglų kalba. Daugiau informacijos apie Vasaros šokio mokyklos seminarus:
http://dance.lt/lt/180658/394701/projektai/vasaros_sokio_mokykla/vasaros-sokio-mokykla-17

REGISTRACIJA jau prasidėjo: https://goo.gl/forms/5UjovUqUxLJ9wcCJ3

Sekite naujienas Facebook tinkle: https://www.facebook.com/VasarosSokioMokykla/

Vasaros šokio mokyklos organizatorius – Lietuvos šokio informacijos centras.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skelbiame "Naujojo cirko savaitgalio'17" programą

NC 829x403

Rudenį pradedančiam festivaliui, kaip visuomet, ruošiamasi vasarą - skelbiame šių metų "Naujojo cirko savaitgalio" programą ir į prekybą leidžiame pirmuosius bilietus. Rugpjūtį scenos profesionalus kviesime į Cirko edukacijos programą, o rugsėjo 5 - 10 dienomis pasirodymuose lauksime žiūrovų. Naujausią informaciją apie festivalį galite sekti "Menų spaustuvės" ir "Naujojo cirko savaitgalio" paskyrose socialiniame tinkle "Facebook".

 

 

PROGRAMA

photoAuvoTakkinen

5 d. (antradienis) 18.30 | Rotušės aikštė
MOSH SPLIT | SISUS (Suomija)
trukmė 60 min. | spektaklis nemokamas

autorės ir atlikėjos Iida Sipilä, Inka Pehkonen, Milla Lahtinen, Rosa Tyyskä, Sofia Daniel

Įspūdingas penkių nutrūktgalvių merginų šou stebins ne tik puikia nuotaika, bet ir cirko technikų įvairove. Aukšto lygio numeriuose galima išvysti dvi besisupančias trapecijas, kinišką stulpą, Cyro lanką, porinę ir oro akrobatiką. „Mosh Split“ – tai kvapą gniaužiantys, merginų atliekami cirko numeriai, įtraukianti energija ir gera porcija suomiško humoro.
„Sisus“ - penkių jaunų moterų šiuolaikinio cirko kompanija Suomijoje. Visos narės prieš daugiau nei 10 metų susipažino ir kartu baigė Lahti cirko mokyklą.

video anonsas

http://sisussirkus.wixsite.com/sisus


 labsolu


5, 6, 7, 8 d. | 20.00 | Menų spaustuvės kiemas
9 d. | 20.30 | Menų spaustuvės kiemas
L'absolu | Cie Les Choses de Rien (Prancūzija)
metalinėje arenoje „Silo“ | trukmė 80 min. | N-10

autorius ir atlikėjas Boris Gibé | dramaturgė Elsa Dourdet | choreografai Samuel Lefeuvre ir Florencia Demestri, | techninė komanda Quentin Alart, Florian Wenger, Bertrand Duval | scenografai Clara Gay-bellile ir Charles Bédin | coach bird - Tristan Plot | tekstilės ir kostiumų dailininkė Sandrine Rozier | šviesos dizaineris John Carroll | garso dizaineris Olivier Pfeiffer

Tai projektas, kurį daugelis scenos menų profesionalų laikė per daug ambicingu ir nerealiu – pastatyti tokią scenos aikštelę, kokios dar niekas iki šiol nebuvo pastatęs. Boris Gibé su sunkiai dirbusia technine komanda visgi įgyvendino savo kūrybines svajones ir į Lietuvą atvažiuoja su pasauline premjera – metafiziniu vadinamu spektakliu L'absolu. Į Lietuvąč pirmą kartą atkeliauja ir metalinė cirko arena “Silo”, žiūrovams suteiksianti dar dauigiau magiškų įspūdžių. L'absolu nagrinėja visų gyvų būtybių psichologiją ir slapčiausius pasąmonės troškimus. Filosofinis spektaklis į dabartį gražina mitą apie individo kovą su savimi, savo dievais ir demonais, savo šviesiąja ir tamsiąja pusėmis. Choreografija, papildyta aukšto lygio fiziniu teatru ir akrobatika, kels būties, amžinybės, pražūties klausimus. Ypatinga pasirodymo vieta ir scenografija žiūrovą fiziškai ir dramaturgiškai perkelia į aukštesniojo poziciją, leidžiančia stebėti veikėjo likimą iš viršaus: veiksmas vyks 12 metrų aukščio metalinėje, skardinę primenančioje palapinėje su keturiais aukštais ratu susodintų žiūrovų.

http://www.siparhasard.com/borisgibe-c1e920151023 CieEaEo L1A3003-WEB

6 d. (trečiadienis) ir 7 d. (ketvirtadienis) 18.30 | juodoji salė
ALL THE FUN | Compagnie Ea Eo (Belgija)
trukmė 60 min. | N-9

idėjos autoriai ir atlikėjai Jordaan De Cuyper, Sander De Cuyper, Bram Dobbelaere, Eric Longequel, Neta Oren | režisūros instruktorius Johan Swartvagher | žongliravimo treneris Jay Gilligan | šviesų dizaineris David Carney | muzika David Maillard | scenografija boijeot.herbach.renault | scenos technikas Rinus Samyn | vadybininkė Laure Caillat | prodiuseriai Pol&Freddy vzw, Association Ea Eo

Šis žongliravimo ritualas - tai priešnuodis įkyriai kasdienybės doktrinai, nuolat kartojančiai, kad mums trūksta tik TO vienintelio pirkinio, kad taptume jaunesni, tik TO vienintelio daikto, kad atrodytume jaunesni ir jaustumėmės laimingesni. Meistriškai netobulu pasirodymu jo autoriai atskleidžia laisvės nuo standartų idėjas ir kviečia nebijoti būti netobulais. 
Spektaklio autoriai juokauja, kad pagrindinė pasirodymo mintis tokia neaiški kokia tik gali būti, todėl net patys atlikėjai nežino ar jis turi prasmę ar tai tiesiog pokštas pasakojamas kalba, kurios niekas nesupranta.
„Ea Eo“ žongliravimo trupė įsikūrė 2009 – aisiais. Žongliravimas ir humoras yra dvi pagrindinės kompanijos kalbos. Kūrėjai teigia, kad spektakliuose šiomis kalbomis kalba apie viską ir apie nieką.

video anonsas

http://www.cieeaeo.com/


 MG 2015-2 Mol Ł Angels Melange
7d. (ketvirtadienis) 17.30 ir 10 d. (sekmadienis) 17.00 | vieta bus tikslinama
PELAT | Joan Català (Ispanija) 
monospektaklis | trukmė 40 min. | spektaklis nemokamas

idėjos autorius, režisierius ir atlikėjas Joan Català | konsultacijos Roser Tutusaus, Melina Pereyra, Jordi Casanovas, David Climent , Pablo Molinero(Los corderos)

PELAT – tai, spektaklis naikinantis ribas tarp šokio, cirko, teatro ir performanso, tarp auditorijos ir pasirodymo. Naujai perdirbtos tradicinės technikos, asmeniniai prisiminimai ir ypatinga interakcija su žiūrovu sukuria nuolat kintantį ir kaskart unikalų pasirodymą. „Pelat“, anot autoriaus, yra „eksperimentas, kuris tapo spektakliu“. Pasirodymo išskirtinumas slypi žiūrovų įtraukime: kaip sako pats Joan Catala, jo tikslas yra priminti žmonėms kolektyvinio darbo vertę ir į šviesą sugrąžinti rankų darbą, amatą, o ne technologijas. Spektaklio metu atlikėjas, bendraudamas su publika, pirmiausia ją grąžina į protėvių laikus, kuriuose žmonės dirbdavo žemę, į darbą dėdami didžiules fizines pastangas. Spektaklio choreografijoje taip pat gausu Katalonijos kultūrines tradicijas atspindinčių elementų, vienas iš jų – žmonių piramidės statymas reikalaujantis begalinio pasitikėjimo ir nenutrūkstamo bendradarbiavimo. Piramidės statymui čia tarnauja didžiulis medinis rastas, virvės ir... keletas atsitiktinių žiūrovų. Sulaikiusiai kvapą auditoriai tenka stebėti besąlygišką menininko atsidavimą nepažįstamųjų rankomis, lipant į vien jų laikomo rasto viršūnę.

Barselonoje gimęs Joan Català save vadina smalsiu tyrinėtoju, besidominčiu plastikos ir judesio menais, kuriuose komunikuoja kūnas ir objektai. Sceną Joan supranta kaip erdvę žmonių, objektų ir aplinkos dialogams, kur darbo ir žaidimo elementai susijungia su kiekvieno iš mūsų patirtimis ir idėjomis. Joan mokėsi šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir klounados pas įvairius profesionalus, nuo 2005-ųjų įvairiuose teatruose ir festivaliuose pasirodydavo kartu su trupėmis, o nuo 2012 pradėjo kurti vienas. Koncentruodamasis į asmeninę scenos menų perspektyvą, orientuotą į gatvės ir urbanistines erdves, 2013-aisiais pirmą kartą pristatė “Pelat”.

video anonsas 

http://www.joancatala.pro/


la Cosa - Claudio Stellato Company- Credit Massao Mascaro 6


8 d. (penktadienis) 18.30 ir 9 d. (šeštadienis) 18.00 | juodoji salė
LA COSA | Claudio Stelato (Belgija)
N-9 | trukmė 55 min. 

choreografas Claudio Stellato | atlieka Julian Blight, Mathieu Delangle, Valentin Pythoud, Claudio Stellato | scenografė Nathalie Maufroy | prodiusavimas ir vadyba Nathalie De Backer

Spektaklio “La Cosa” (it. dalykas) scenoje vaizduojamas ryšys tarp keturių veikėjų ir milžiniškos malkų krūvos. Intensyviu ir ritmišku judesiu, žiūrovų akyse plečiančiu žmogaus kūno galimybių ribas, keturi vyrai scenoje formuoja ir griauna medinių malkų kalną. Naudojant žaidimų ir ritualų akcentus, “La Cosa” kalba apie pamatinį žmogaus ir gamtos ryšį.

Claudio Stellato, 1977-aisiais gimęs Milane, kaip multidisciplininis menininkas dirba ir gyvena Briuselyje. Pirmiausia jis ėmėsi mokytis džiazo muzikanto specialybės Scuola Civica studijoje, tuo pat metu dirbdamas gatvės teatre. Vėliau keliavo ir keletą metų įvairiose šalyse mokėsi teatro ir cirko specialybių, kol 2001-aisiais prisijungė prie Cirko menų centro “ Le Lido” Tulūzoje. Menininkas savo gyvenimo būdu ir kūryba aiškiai deklaruoja savo vertybes, kurių turi paisyti net tik jo kolegos, bet ir visi norintys pristatyti jo kūrybą. Claudio Stelato sugrįžta į Lietuvą, kad pristatytų naujausią darbą “La Cosa”. 2013 metais šio darbo pirmi eskizai gimė Menų spaustuvės tarptautinės rezidencijos “Print Art on Stage” metu, o 2016 –taisiai Briuselyje buvo išrinktas geriausiu metų cirko spektakliu ir gavo kritikų apdovanojimą.

video anonsas 

http://www.la-cosa.eu/claudio-stellato/


20150618 TheForestProject MG 7533

9 d. (šeštadienis) ir 10 d. (sekmadienis) 14.00 | miškas (susitinkame Menų spaustuvės kieme)
The Forest Project | Duo Kamppi & Roihu (Suomija) 
šiuolaikinio cirko ir miško projektas |N18 | trukmė 60 min

idėjos autorės ir atlikėjos „Duo Kamppi & Roihu“: Viivi Roiha ir Sade Kamppila | koprodiuseris Sirkus Aikamoinen

Cirkas persikelia į gamtą! Dviejų merginų atliekamas šiuolaikinio cirko pasirodymas įkvėptas senojo suomių folkloro, pasakų ir tikėjimo stebuklingomis miško galiomis. Šis projektas – tai kelionė miško taku, oro akrobatika medžių rėmuose ir šokis samanose. Duetas kalba apie savo šaknų ieškojimą, žmogaus ir gamtos harmoniją, kurios trūksta mieste augusiems žmonėms. Šokį ir akrobatiką papildo ypatingas garsinis peizažas, kuriamas tradicinėmis suomių dainomis ir galimybė drauge klausyti miško tylos. Intymiai jautrus ir kūniškas merginų kūrinys pristatys įvairias šiuolaikinio cirko technikas ir bebaimį, gryną žmogaus santykį su gamta. Viivi Roiha ir Sade Kamppila spektaklio elementus gludino net pasaulinio garso šiuolaikinio cirko kompanijos „Cirkus Cirkör“ rezidencijoje Švedijoje.

video anonsai

http://www.metsatheforestproject.info/


 

Taigi Cirkas Try Again

10 d. (sekmadienis) 18.30 | juodoji salė

TRY AGAIN | Taigi Cirkas (Lietuva) 

eskizo pristatymas | trukmė 20 min. |įėjimas nemokamas
Idėjos autoriai ir atlikėjai Konstantin Kosovec ir Elena Nechiporenko | kompozitorė Jūra Elena Šedytė

Šiuolaikinio cirko spektaklis apie gyvenimo cikliškumą. Tai istorija apie kelyje atsirandančias ne tik fizines, bet ir psichologines kliūtis. Tai - istorija apie norą gyventi ir antrą šansą.

Apie šokį, kai kūnas negali šokti.
Apie žmogaus kūno ir proto galimybes.
Apie prasmės paieškas beprasmybėje.

Šiuolaikinio cirko trupė „Taigi Cirkas“ susiformavo 2016 metais. Šiuo metu ją sudaro cirko kūrėjai Konstantin Kosovec ir Elena Nechiporenko bei kompozitorė Jūra Elena Šedytė. Pagrindinis tikslas, kurį kūrėjai kelia šiam darbui – cirko disciplinų pagalba lakoniškai ir lengvai papasakoti nuoširdžią ir labai asmenišką istoriją.

bilietai - 11,20 - 21,20 eur | bilietus platina TIKETA | DĖMESIO bilietai brangsta nuo rugpjūčio 28 d.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba

Kultūros naktis'17 Menų spaustuvėje

Menų spaustuvė ir šiemet jungiasi prie Kultūros nakties programos: nuo šešių iki pat vidurnakčio spaustuvės erdvėse - šiuolaikinis šokis, teatras, gyva muzika ir jaukusis kiemas naktiniams pokalbiams!

Vyčio Jankausko šokio teatras mini dvidešimtąjį veiklos jubiliejų ir pristato šokio spektaklio premjerą „Agonija“

Dvidešimties metų veiklos jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras pristato naujausią šokio spektaklį „Agonija”. Pirmoji spektaklio premjera publikai buvo pristatyta gegužės viduryje šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos Šokis” programos rėmuose, o antrasis premjeros rodymas įvyks birželio 2 d, 19 val., Menų spaustuvėje, Vilniuje. Rudenį šį spektaklį galės išvysti ir kitų Lietuvos miestų žiūrovai.

Skaityti daugiau...

Menų spaustuvės mediatekoje – teatro aukso fondas

Atsinaujinusioje Menų spaustuvės interneto svetainėje Mediatekos skyrius tampa svarbia pažintimi su Lietuvos teatru. Senų, jau neberodomų spektaklių įrašai skaitmeninami ir viešai bei nemokamai prieinami visiems besidomintiems. Šiandien jame sudėti senieji, jau nevaidinami Eimunto Nekrošiaus spektakliai – Lietuvos teatro aukso fondas.

Skaityti daugiau...

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas VASARĄ:
II 13.00–18.00
III 13.00–18.00
IV 13.00 –18.00
V 13.00–18.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą