užsisakykite naujienas

Naujienos

Naujas spektaklis-koncertas su „Colours of Bubbles“: ar tikrai visko išmokstame mokykloje?

2016-10-30 11 photo-D.Matvejev

 

Kol gruodžio scenos pildosi šventiniais koncertais, tradiciniais Kalėdų baletais, ir po spektaklių vaikus pasitinančiais Kalėdų seneliais, jaunieji „Atviros erdvės“ programos menininkai kviečia sugrįžti į mokyklą ir į joje išmoktas pamokas pažvelgti kiek kitaip. Gruodžio 8d. „Menų spaustuvėje“ pjesės autorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus kartu su keturiais aktoriais ir penkiais muzikos grupės „Colours of Bubbles“ nariais pristato spektaklį – koncertą „Neišmoktos pamokos“. Du scenos menus sujungiančio pasirodymo pagrindu tapo įkvepianti Aleksandr Špilevoj pjesė, kuriai naujų, ypač ryškių spalvų ir akcentų suteikia teatro ir indie rock muzikos sintezė.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė rezidencijų programa Lietuvoje – atgaiva užsienyje dirbantiems kūrėjams

Flame-4771

Rezidentų iš Bergeno "The Fourth Stage" pasirodymas. Glasses'n Beard nuotrauka

 

Septintus metus iš eilės „Menų spaustuvėje“ vykstanti užsienio rezidencijų programa Lietuvos publikai pristato kitų šalių menininkų darbus. Iš pradžių nedrąsiai lietuvių lankomi rezidentų kūrybinio darbo rezultatai, pamažu virto į vis labiau vertinamą galimybę iš arti pažinti užsienio kūrėjų darbus, pamatyti ne tik baigtus rezultatus, bet ir patį procesą, pasirodymus eksperimento ir eskizo formatuose, diskutuoti neformalioje aplinkoje.

 

Skaityti daugiau...

Paskutinės šių metų "Contemporary?" gastrolės - Albanijos šokio festivalyje

contemporary

 

Didžiulio pasisekimo vasarą Edinburgo "Fringe" festivalyje sulaukęs spektaklis "Contemporary?" naują sezoną pradėjo Lietuvoje. Spalį šiuolainio šokio tinklo "Kedja'16" suvažiavime, vykusiame Menų spaustuvėje,  pasirodę tarptautinei publikai ir dar sykį spėję  atsirasti repertuare lapkritį, "Stage Strangers" trupės šokėjai vėl keliauja į užsienį. 

Skaityti daugiau...

Neįprasto formato spektaklis pristatys jaudinančių istorijų rinkinį

 8min-6195a

 

 

Dažnas teatro žiūrovas privengia interaktyviais vadinamų spektaklių, nes nemėgsta, kai pažeidžiama jo asmeninė erdvė. Spektaklio „8 minutės“ kūrėjai teigia radę būdą, kaip priartėti prie žiūrovo ir priversti jį atsidurti spektaklio herojų kailyje išvengiant tiesioginio interaktyvumo, prisilietimų ir kalbinimų. Lapkričio 23 ir 24 dieną šis spektaklis pirmą kartą bus pristatytas „Menų spaustuvėje.“ Tai - antroji jaunųjų menininkų programos „Debiutų scena‘16“ premjera.

Skaityti daugiau...

Dramaturgė D. Statkevičienė: „8 minutės“ – neįprasta teatrinė terpė, kur kiekvieną istoriją išjausite savo kailiu“

 

8minutes

 

 

„Menų spaustuvė“ pristato antrąją jaunųjų menininkų programos „Debiutų scena‘16“ premjerą  - spektaklį „8 minutės“. Idėjos autorė ir dramaturgė Dovilė Statkevičienė kartu su režisiere Sigita Pikturnaite savo bendrą darbą vadina teatro skiepais žiūrovams ir kviečia į itin artimą susitikimą su nežinomomis visai šalia esančių žmonių istorijomis. Apie lapkričio 23 ir 24 dienomis pristatomą spektaklį kalbamės su pjesės autore.

 

Skaityti daugiau...

Šokio teatras AIROS: Chimeros karoliai

2016 Gruodžio 09 d. 19:00

DANSEMA: Spalvoti žaidimai

2016 Gruodžio 10 d. 11:00

DANSEMA: Spalvoti žaidimai

2016 Gruodžio 10 d. 14:30